Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Podróże
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-26-2015, 13:22
Febrehenn Febrehenn jest offline
Kumotr

Domyślnie Wymiana waluty kantor internetowy czy stacjonarny ?

Witam serdecznie, za parę dni wyjeżdżam na wycieczkę po Europie i potrzebuję wymienić złotówki na euro. Moje pytanie brzmi, czy lepiej wymienić walutę w kantorze internetowym czy stacjonarnym? Słyszałem, że te on-line mają lepsze kursy, ale nie wiem jak długo trwa wypłata pieniędzy. Te stacjonarne jednak są na miejscu, ale nie chciałbym przepłacać. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Ostatnio edytowane przez anngag : 06-08-2018 o 13:50. Powód: składnia, literówki
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-26-2015, 16:28
emf emf jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Pod tym względem jestem raczej tradycjonalistką i wymiana w kantorze stacjonarnym wydaje mi się bezpieczniejsza i bardziej przystępna. Myślę jednak, że skoro faktycznie kursy są lepsze to może warto spróbować wariantu online. Ja wiem, że w kantorze stacjonarnym nie jeden raz przepłaciłam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-28-2015, 12:11
Milikos Milikos jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja na Twoim miejscu wybrałbym jakiś [url=https://www.inkantor.pl/bezpieczenstwo-0/]bezpieczny kantor internetowy[/url] jak dla mnie to jest najlepsze rozwiązanie, kursy mają lepsze takie kantory online, do tego nei trzeba wychodzić z domu ,a wymiana przebiega błyskawicznie, czego chciec wiecej ?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-02-2015, 11:57
Natfil Natfil jest offline
Kumotr

Miejscowość: Katowice
Domyślnie

Ja osobiście polecam kantory stacjonarne. Bo te on line, nie wzbudzają jakoś mojego zaufania. Poza tym potrzebujesz mieć konto walutowe i kartę do niego. A to często niesie za sobą dodatkowe opłaty. Więc bilans wychodzi często i gorzej dla kantoru on line.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-04-2018, 13:25
kugar kugar jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Nie zawsze online jest taniej. Sieć Kantory Plus znacie?
Online można sprawdzić aktualny kurs. Oni mają kantory w okolicy trasy A4, w różnych miejscowościach. I rozwalają system spreadem i ceną waluty. Zdarzyło się nam kupować walutę przy spreadzie poniżej 0,5 grosza, przy dobrej cenie. A takich rzeczy nie ma nawet online. Zresztą - online to wymagania... konto walutowe i nie tylko...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-04-2018, 14:24
justynam655 justynam655 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja polecam kantor cinkciarz.pl. Niejednokrotnie z niego korzystałam i muszę stwierdzić, że jest to bardzo korzystne rozwiązanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-04-2018, 16:01
portulaca portulaca jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Na jakiej zasadzie działa taki kantor online?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-07-2018, 09:46
Aylenette Aylenette jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nigdy nie wymieniałam pieniędzy online, bardziej ufam tradycyjnym kantorom A też jestem ciekawa jak to działa w praktyce...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-07-2018, 22:02
agnesa agnesa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

No no, może ktoś się podzieli doświadczeniami? W każdym kantorze trzeba mieć konto walutowe? Jak to w ogóle działa? Nie lepiej płacić kartą na miejscu?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-09-2018, 21:54
olaprzybysz olaprzybysz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Również jestem ciekawa, jak działają takie kantory i czy faktycznie jest to bezpieczne. Wahałam się ostatnio czy wymienić pieniądze w kantorze tradycyjnym, czy właśnie online, jednak ten tradycyjny wydał mi się bezpieczniejszą opcją.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.