Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Podróże
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-23-2018, 12:47
portulaca portulaca jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez madelines Pokaż post
Podłączam się do pytania, ale interesuje mnie inna forma wyjazdu, tzn wyjazd połączony z kursem językowym. Byliście na czymś takim? Znacie kogoś? Chodzi mi o wyjazd powiedzmy do hiszpanii na 2 tyg, sporo zajęć językowych, ale też czas wolny i możliwość zwiedzania. Najczęściej spotykam kursy językowe z wyjazdem w jakieś bardzo egzotyczne miejsce za 10tys., a mnie to raczej nie interesuje. Zawsze chciałam czegoś takiego spróbować.
Moja bardzo dobra znajoma pojechała na podobne kursy językowe do Grecji i Turcji. W niecały miesiąc jej grecki podskoczył o dwa poziomy. Poza tym, przestała bać się odzywać, zniknęła jej ta specyficzna bariera w głowie. Oprócz nauki, miała też czas na zwiedzanie itp. Dużo uczelni organizuje podobne kursy językowe (w przypadku znajomej był to Uniwersytet Ateński i Ankarski)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-23-2018, 13:31
madelines madelines jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Bardzo dziękuję za odpowiedź! To chyba zacznę poważne poszukiwania jakiegoś kursu
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-23-2018, 14:17
Karolina76 Karolina76 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Uważam, że jest to świetny sposób nauki języka. Połączenie przyjemnego z pożytecznym. Wyjeżdżając za granice jesteśmy zmuszeni do rozmowy w obcym języku w restauracji czy na lotnisku. Również kupując bilet na stacji metra w maszynie w obcym języku jesteśmy w stanie go zrozumieć. Dzięki temu pozyskujemy więdzę, uczymy się nowych słówek a przede wszystkim poprawiamy akcent.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-25-2018, 15:55
portulaca portulaca jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez madelines Pokaż post
Bardzo dziękuję za odpowiedź! To chyba zacznę poważne poszukiwania jakiegoś kursu
Proszę bardzo Z własnego doświadczenia wiem, że zanurzenie się w kulturze danego języka i "przymus" używania go na codzień bardzo ułatwia jego naukę. Powodzenia w poszukiwaniach!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-20-2018, 13:13
KamilaJagoda KamilaJagoda jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wiele moich znajomych po dłuższym pobycie zagranicą i przebywaniu wśród native'ów, poprawiło swój język, zdobyło doświadczenie i obycie w języku codziennym.
Myślę, że jest to jedno z lepszych doświadczeń, które można sobie zafundować jeżeli chcemy na poważnie nauczyć się języka.
Z tego co słyszałam Erasmus nie jest na to najlepszą opcją, wszystko zależy od tego jak trafimy. Jeżeli będzie w kręgu Erasmusowców to są małe szanse, że nauczymy się języka (chyba że naszym celem jest polepszenie znajomości angielskiego).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-07-2018, 08:41
Aylenette Aylenette jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

No jasne, poza Ojczyzną masz bardzo dużo okazji do porozumiewania się w językach obcych i w większości przypadków musisz to robić, postępy są wtedy bardzo duże i szybko się uczysz.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-11-2018, 00:41
Annie16 Annie16 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Myślę, że jest to jeden ze skuteczniejszych sposobów na naukę języka. Trudno wyobrazić sobie bardziej optymalne warunki, niż obcowanie z żywym językiem. Moje znajome, które wyjechały na Erasmusa do Hiszpanii i obecnie płynnie komunikują się w języku, są najlepszym dowodem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-15-2018, 16:32
juliaab3 juliaab3 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Podróżowanie to najlepszy sposób do nauki języka, znajdujesz się wtedy w sytuacjach w których musisz się porozumiewać w innym języku. Szybciej wtedy się uczymy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-15-2018, 17:48
MSZ94 MSZ94 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Podróże zmuszają do używania języka obcego. Moim zdaniem podróże to najlepszy sposób na przełamanie oporu przed używaniem języka obcego- nie ma takiej presji na perfekcję jak na kursach językowych albo w szkole, plus ludzie są raczej przyjaźnie nastawieni do obcokrajowców i chętnie pomagają.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-20-2018, 00:31
Mar41 Mar41 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Ostrołęka
Domyślnie

To jest naprawdę dobry sposób, ale żeby w pełni z niego skorzystać to raczej trzeba już znać podstawy. Mimo wszystko, czytałem o eksperymencie (przepraszam, to było dość dawno temu i nie mam źródła), gdzie w zamkniętym ośrodku zamieszkała grupa ludzi. Wszyscy poza jednym posługiwali się tym samym językiem. Osoba, która pozostała nie miała zielonego pojęcia o tym języku, nic a nic. Nie miała także dostępu do niczego co zawierało jej język. Po miesiącu tej osobie udało się nauczyć, w miarę biegle, języka reszty grupy. Niestety, tutaj jest pytanie jak można sprawnie przeżyć miesiąc za granicą nie mogąc się porozumiewać
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.