Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-11-2018, 23:35
justynam655 justynam655 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja uczę się angielskiego z niemieckim i fakt, że te języki są do siebie podobne, raczej mi pomaga niż przeszkadza. Mój zasób słownictwa angielskiego jest o wiele szerszy, co często pozwala mi odgadnąć znaczenie wielu niemieckich słówek, z którymi stykałam się po raz pierwszy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-12-2018, 11:36
Gladyssemiramis Gladyssemiramis jest offline
Kumotr

Domyślnie

Chyba u każdego to wygląda trochę inaczej. Dla niektórych to może być problem, ale ja lubię uczyć się języków parami i przy tym je sobie porównywać. Ucząc się nowego słowa w danym języku od razu się zastanawiam, jak brzmi w innym. Równolegle uczyłam się angielskiego i niemieckiego oraz bułgarskiego i serbskiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-15-2018, 15:52
madelines madelines jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja znam dwa języki i uczę się trzeciego i każdy jest z zupełniej innej "rodziny językowej". Próbowałam kiedyś uczyć się podobnych języków i niestety u mnie to nie wchodzi w grę. Za bardzo mi się myliły.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-15-2018, 22:31
Abellanar Abellanar jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

To zależy chyba od tempa przyswajania, czasem ktoś woli jednego języka najpierw się nauczyć dobrze, potem dopiero następny.
Mi osobiście pomaga uczenie się słówek jednocześnie w dwóch językach, wzbogaca zasób. Często teraz staram sie np. na rosyjskie słówka od razu znaleźć odpowiednik w j. angielskim
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.