Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-26-2018, 00:34
alexis1307 alexis1307 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Samodzielna nauka języka

Hej! Co myślicie o samodzielnej nauce języka obcego w domu? Czy to może się udać? Jak znaleźć motywację?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-09-2018, 10:14
jakubgrzeszczak2 jakubgrzeszczak2 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Lublin
Domyślnie

Uczyłem się całkiem sam hiszpańskiego przez jakieś 4-5 miesięcy, a potem poszedłem na korepetycje, żeby wyłapać ewentualne błędy i popchnąć naukę dalej, ponieważ po takim czasie zaczęło brakować nieco pomysłów i motywacji. Gdybym miał zacząć kolejny język, postąpiłbym identycznie, ponieważ jest to olbrzymia oszczędność pieniędzy i jakoś tak bardziej się do tego hiszpańskiego przywiązałem po tych dziesiątkach godzin nad książkami, serialami i wszystkim innym.

Powstrzymałbym się jedynie w przypadku języków, które mają trudną wymowę i wręcz niemożliwym (lub prawie niemozliwym jest) nauczenie się jej samemu. Miałem tak ze szwedzkim - wymowa mnie po prostu przerosła
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-09-2018, 13:34
scartissue2 scartissue2 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Oczywiście, że może się udać, ale nie jest to łatwe, bo trzeba być systematycznym. Najlepiej wybrać taki sposób nauki, który będzie przyjemny, bo wtedy będziemy chętniej się uczyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-09-2018, 17:45
karolina4328 karolina4328 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Oczywiście, że można nauczyć się samemu języka. Ja polecam kursy internetowe, które mi bardzo pomogły w samodzielnej nauce. Oczywiście taka nauka nie jest łatwa, ponieważ trzeba być systematycznym.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-10-2018, 10:42
Biuro.Tlumaczen.Polglish's Avatar
Biuro.Tlumaczen.Polglish Biuro.Tlumaczen.Polglish jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jak najbardziej jest to możliwe Wystarczy dużo słuchać i czytać, a zasady tworzenia zdań i co częściej powtarzające się słówka na pewno zostaną w głowie Potem wystarczy to wzbogacić o podstawowe chociażby zasady gramatyki i efekt murowany!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-10-2018, 13:57
AlicjaS AlicjaS jest offline
Kumotr

Domyślnie

Nauka samodzielna jest możliwa, a nawet bardziej efektywna dla osób, które lepiej przyswajają wiedzę pracując indywidualnie niż w grupie. Jednak nie jest to rozwiązanie dla wszystkich. Trzeba mieć naprawdę dużo samozaparcia, żeby regularnie ćwiczyć i robić postępy. Ci którzy nie potrafią się do tego zmobilizować powinni jednak zapisać się na jakieś kursy językowe.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-10-2018, 14:26
oliwia.96 oliwia.96 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Oczywiście że jest to możliwe. Sama jestem samoukiem. Uczyłam się hiszpańskiego sama przez ponad 4 lata korzystając z rożnych stron internetowych, książek, słowników. Wymagało to ode mnie dużo samozaparcia i przede wszystkim systematyczności. Przed wybraniem się na studia filologiczne postanowiłam podejść do rozszerzonej matury z hiszpańskiego, aby sprawdzić swoje umiejętności. Wynik z matury bardzo mnie zadowolił, dlatego też teraz bez problemów radzę sobie na zajęciach na uczelni.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-10-2018, 18:26
eani eani jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jak najbardziej jest to możliwe. Sukces może zależeć nie tylko od motywacji, ale od tego czy znajdziesz materiały dopasowane do stylu uczenia, który najbardziej ci odpowiada (np. osobiście bardzo frustrowało mnie podejście sytuacyjne/frazowe do nauczania japońskiego w większości kursów itp. z którymi się spotkałam, i odkładanie podstaw gramatyki na dużo, dużo później) ale jeśli ma się wystarczająco samozaparcia i kreatywności, i ten problem można obejść.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-11-2018, 12:50
baihe baihe jest offline
Kumotr

Domyślnie

Pewnie, że to możliwe. Ważna jest jednak motywacja. Na początek może to być coś niewielkiego, a potem warto zwiększać sobie poprzeczkę, aby nie stracić tej motywacji. Kiedyś oglądałam dużo chińskich i tajwańskich seriali i nic z nich nie rozumiałam, więc postawiłam sobie za cel nauczenie się j. chińskiego. Mały cel przerodził się w życiową pasję
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-11-2018, 18:36
IgaK IgaK jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Jak najbardziej, jeżeli ma się silną motywacje
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki