Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-05-2016, 11:53
katmak77 katmak77 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Metody zapamiętywania nowych słów

Jakie macie sprawdzone metody zapamiętywania nowych słów? Ja jestem wzrokowcem i wszystkie nowe słowa zapisuję oczywiście na kolorowo. Często robię również mapę myśli- słowo główne w środku, a obok wszelkie słowa i zwroty, które są z nim powiązane. Często staram się też tworzyć zdania z nowo poznanymi słowami. A jakie są wasze sprawdzone sposoby nauki?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-05-2016, 11:58
Rendaria544__ Rendaria544__ jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jest już taki temat: [url]http://forum.mlingua.pl/showthread.php?t=38011[/url]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-05-2016, 12:28
katmak77 katmak77 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie metody zapamiętywania słów

Przepraszam nie znalazłam tego wątku w grupie romańskiej, stąd ten post
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-17-2017, 19:52
wolfen wolfen jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Gdy widzę nowe słowo po angielsku, wchodzę w Internecie na słownik i sprawdzam: 1. tłumaczenie, 2. wymowę, 3. transkrypcję fonetyczną. Do tego powtarzam słówko po kilka razy i czasami wymyślam z nim zdanie w myślach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-17-2017, 21:17
halatomdah halatomdah jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dla mnie najlepszym sposobem są obrazki. Gdy zaczynałam się uczyć języków to najlepsze były dla mnie książeczki dla malutkich dzieci: jeden obrazek i słówko.
Czasem też piszę sobie słówka na małych karteczkach i ustawiam gdzieś w domu na widoku. Jak przechodzę, czy sprzątam to sobie na nie zerkam i tak zapamiętuję.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-21-2017, 13:02
pawelnicewicz pawelnicewicz jest offline
Kumotr

Domyślnie

Niektórzy ludzie mają problemy ze słówkami i szukają różnych sposobów na skojarzenia. Ja od zawsze po prostu przelatuję wzrokiem od góry do dołu kilka razy i powtarzam w myślach. Najlepiej w nocy przed snem, bo chcę to zrobić jak najszybciej, żeby móc wreszcie się położyć. W ciągu dnia za bardzo się ociągam :/
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-21-2017, 16:22
locvilla locvilla jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja oczywiście jako wzrokowiec wszystkie słówka pięknie zapisuję, potem patrzę kilka razy na słówka czytając na głos, ale starając się zapamiętać jak jest napisane dane słówko. Potem próbuję z pamięci powtarzać słowa i próbuję je z czymś skojarzyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-21-2017, 21:28
angelika95 angelika95 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nowe słówka zazwyczaj zapisuję kolorowymi długopisami, a następnie powtarzam je kilka razy, chodząc po pokoju. Nie potrafię się uczyć na siedząco.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-03-2017, 22:45
nxnx nxnx jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Najszybciej uczę się słówek występujących w tekstach, które czytam. Gdy powtarzają się tam na tyle często, że czuję potrzebę sprawdzenia ich w słowniku, potem pamiętam je dzięki kontekstowi, w jakim wystąpiły
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-22-2017, 11:20
klaudiazak klaudiazak jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja, jako wzrokowiec, zapisuję słówka w kolumnach: słówko po angielsku - tłumaczenie. Później, kiedy zaczynam się uczyć, powtarzam te słówka wraz z tłumaczeniami, później zakrywam stronę z tłumaczeniem i powtarzam i na odwrót. Ta metoda najbardziej mi odpowiada, zawsze z niej korzystam. Czasem też dopisuję obok zdanie z danym słówkiem, żeby mi było łatwiej zrozumieć je w kontekście. Nie korzystam z żadnych aplikacji itp, ponieważ nie lubię się uczyć z czegoś, po czym nie mogę pisać
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.