Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-30-2015, 20:48
charlotte65 charlotte65 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Wrocław
Domyślnie

Od łaciny chcę trzymać się jak najdalej, bo jak wiele osób mam dość niemiłe wspomnienia z nią związane
Znam już drugi język, nawet trzeci, ale jeszcze nie tak dobrze, ale chciałabym mówić płynnie po hiszpańsku/włosku. Bardzo mi się podobają te języki I podejrzewam, że to się spełni dzięki studiom.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-30-2015, 22:36
Symfonia Symfonia jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ah, umieć płynnie język japoński, to byłoby coś. Łacina również brzmi fascynująco i miałaby zastosowanie do różnych rzeczy, ale ciągłe słyszę o niemiłych wrażeniach, wiec się waham .

Ostatnio edytowane przez JoannaDolega : 02-03-2016 o 16:10. Powód: Interpunkcja
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-31-2015, 12:16
Casey Casey jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Posługuję się biegle angielskim i niemieckim. Zawsze chciałam się nauczyć hiszpańskiego. Naukę mam nieco ułatwioną, ponieważ miałam zajęcia z łaciny. Rozumiem większość zwrotów i szybko przyswajam nowe, ale muszę popracować nad umiejętnościami mówienia i pisania. Ostatnio zapisałam się tez na kurs norweskiego, ponieważ za rok zamierzam się przeprowadzić do Norwegii i wypadałoby chociaż rozumieć co kto do mnie mówi :P

Ostatnio edytowane przez tmixx : 11-01-2015 o 20:28. Powód: Interpunkcja
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-01-2015, 11:27
karolina297 karolina297 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja chciałabym się nauczyć łaciny, ponieważ znając jej podstawy nauka hiszpańskiego, włoskiego itd. zdecydowanie byłaby łatwiejsza. Poza tym uważam, że jest to język w pewnym sensie zarezerwowany dla intelektualistów i daje pewien prestiż. Na pewno zna go niewiele osób, przez co wydaje się ciekawszy. Szkoda, że w szkołach nie ma podstaw łaciny.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-06-2015, 18:17
kinga.gurba94 kinga.gurba94 jest offline
Podszyszkownik

Moim marzeniem od zawsze było zostać poliglotą i móc władać wszystkimi językami świata co oczywiście jest niemożliwe. Znam już angielski i francuski, teraz chciałabym nauczyć się rosyjskiego i hiszpańskiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-07-2015, 00:31
aleksandrat aleksandrat jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Warszawa
Domyślnie

Zawsze marzyłam o znajomości jakiegoś języka skandynawskiego, ale do tej pory uciekam od zabrania się za naukę, tłumacząc sobie, że będzie ciężko bez znajomości niemieckiego. Że trudno tak od zera. A najbardziej marzę chyba o norweskim (a najmniej o duńskim).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-11-2015, 11:32
TMiranda's Avatar
TMiranda TMiranda jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Prócz mojego chińskiego, niemieckiego i angielskiego zawsze podobał mi się włoski, nawet zabierałam się kilka razy za naukę ale aktualny brak czasu nie daje perspektyw na tę naukę dla przyjemności. Już nie mówiąc o kantońskim, który świetnie by dopełnił moje spektrum... Za trudny, za mało źródeł. Może w Chinach trochę go liznę. Do języków starożytnych czy hipermałopopularnych jakoś nigdy mnie nie ciągnęło.

Ostatnio edytowane przez JoannaDolega : 02-03-2016 o 16:12. Powód: Niepoprawna forma gramatyczna
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-13-2015, 12:22
OlgaG OlgaG jest offline
Kumotr

Domyślnie

Lista języków, które chciałabym znać jest bardzo długa. Miesiąc temu zaczęłam spełniać jedno z marzeń i uczę się chorwackiego. W kolejce jest też np. węgierski
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-13-2015, 14:22
Elwira22 Elwira22 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Chciałabym nauczyć się języka hiszpańskiego dla czystej przyjemności. Wydaje się taki melodyjny i mam też znajomych, których ojczystym językiem jest własnie hiszpański.

Ostatnio edytowane przez JoannaDolega : 02-03-2016 o 16:12. Powód: Spacja przed kropką
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-05-2015, 18:41
kacha1178 kacha1178 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie języki, języki...

Oprócz języka angielskiego znam język włoski. Chciałabym mówić po hiszpańsku, małe kroczki ku temu poczyniłam (lektorat, kurs) jednak wiadomo, kiedy nie używa się języka, szybko się go zapomina... W tym roku wracam do hiszpańskiego. Jest bardzo podobny do włoskiego, więc jestem pełna nadziei, że za rok o tej porze hablare' espanol!

Ostatnio edytowane przez tmixx : 11-01-2015 o 20:40. Powód: Interpunkcja
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.