Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-05-2016, 13:55
gabriw gabriw jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Rosyjski! A jeśli chodzi o język, który niekoniecznie by mi się przydał, to podczas mojego pobytu w Cardiff zainteresował mnie język walijski
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-05-2016, 21:36
Astrid5 Astrid5 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Kiedyś uczyłam się rosyjskiego, chciałabym do niego wrócić, bo to jednak piękny język.
Drugim, przez wielu niestety uważanym za niezbyt przydatny, jakiego kiedyś się na uczę, jest język niderlandzki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-06-2016, 13:10
Kunegunda Kunegunda jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Również chciałabym wrócić do nauki rosyjskiego. Z mniej przydatnych języków chciałabym znać któryś z afrykańskich i staroangielski, którego podstawy znam, ale chciałabym go rozwinąć po prostu dla własnej przyjemności.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-07-2016, 23:24
alam alam jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja chciałabym się wziąć za perski. Piękny język, a niedoceniany i zupełnie niepopularny. A jak kogoś przeraża alfabet, to polecam tadżycki - język w zasadzie ten sam, a pisany cyrylicą :P
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-08-2016, 00:09
mkkm mkkm jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Gaelicki, strasznie piękna melodia, i nawet niezbyt trudny, szkoda, że mało przydatny
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-20-2016, 16:27
Asia_P Asia_P jest offline
Kumotr

Domyślnie

Bardzo chciałabym nauczyć się języka niderlandzkiego. Uczyłam się go przez rok, ale niestety tylko przez 1,5 h w tygodniu. Bardzo mi się spodobał, dobrze mi się go uczyło (chyba ze względu na znajomość niemieckiego). Mam nadzieję, że niedługo wrócę do niego. Kto wie, może będzie to moje postanowienie noworoczne?: >
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-15-2018, 13:59
nieshka nieshka jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Z pewnością chciałabym poprawić swój poziom w języku niemieckim bo jest w mojej ocenie bardzo słaby. Łaciny się uczyłam, ale nie mogę powiedzieć żebym wiele z tej nauki pamiętała. Niestety jakoś nie potrafię się zmotywować żeby samodzielnie nadrobić braki pomimo tego, że książki do nauki nadal mam...

Jest wiele języków, które bardzo mi się podobają, ale najchętniej nauczyłabym się japońskiego (swego czasu poczyniłam w tym kierunku stosowne kroki ale większość informacji się ulotniła po długiej przerwie). Pamiętam też, że na studiach byłam bardzo pod wrażeniem staroangielskiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-14-2018, 21:37
SKonieczna SKonieczna jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zawsze chciałam nauczyć się języka hiszpańskiego. Póki co opanowałam tylko podstawy. Bardzo podoba mi się dźwięczność tego języka. Uwielbiam słuchać ludzi mówiących po hiszpańsku - szczególnie w akcentach południowoamerykańskich.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-15-2018, 20:11
KrzysiekM KrzysiekM jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Hiszpański albo włoski, a jeśli starczy zapału to obydwa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-18-2018, 14:37
bettsim bettsim jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Bardzo chciałam nauczyć się szwedzkiego i choć biernie nawet coś rozumiem, bo spędziłam tam wiele wakacji, to wymowa mnie pokonała. Kompletnie nie umiem powtarzać tych dźwięków.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.