Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Nauka języka obcego
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-16-2014, 18:22
aleksandrakub aleksandrakub jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Z pewnością łatwiej i bardziej efektywnie jest uczyć się w kraju, gdzie na co dzień słyszy się i korzysta, siłą rzeczy, z języka obcego. Nie sądzę jednak, żeby była to jedyna metoda. Sama nauczyłam się angielskiego nie mieszkając nigdy w kraju anglojęzycznym.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-16-2014, 18:58
dakota dakota jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Bez wątpienia jeśli uczymy się jakiegoś języka będąc w danym kraju nauka ta będzie przebiegała szybciej ponieważ jesteśmy "otoczeni" tym językiem. Jednak równie dobrze możemy nauczyć się danego języka nie będąc w danym kraju. Ważną rolę odgrywa tu systematyczność. Przecież jeśli ktoś się uczy kilku języków na raz nie jest w stanie być zarówno w jednym jak i w drugim miejscu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-16-2014, 22:19
mrspock mrspock jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Oczywiście, że można się uczyć. Ja byłam już na dość zaawansowanym poziomie angielskiego (CAE), kiedy pierwszy raz pojechałam do Anglii.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-17-2014, 06:51
KasiaP KasiaP jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez mrspock Pokaż post
Oczywiście, że można się uczyć. Ja byłam już na dość zaawansowanym poziomie angielskiego (CAE), kiedy pierwszy raz pojechałam do Anglii.
Zdecydowanie tak. Pobyt w danym kraju pomaga w doskonaleniu umiejętności językowych (odpowiednia wymowa, akcent, poszerzanie słownictwa), ale bynajmniej nie jest punktem obowiązkowym w nauce języka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-17-2014, 17:31
Mikuss1 Mikuss1 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Oczywiście uważam, ze języka można nauczyć się nie wyjeżdżając z kraju, jest wiele nauczycieli którzy doskonale potrafią mówić po angielski i naitiv nie jest potrzebny, żeby w dobrym stopniu opanować język. Poza tym, wiele osób, które wyjechało krajów anglojęzyczych z właściwie zerową jego znajomością, wcale się tak szybko nie nauczyło.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-17-2014, 18:59
latie latie jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Fajnie jak masz szanse przebywać w kraju którego język się uczysz ale jeśli nie masz takiej możliwości to nie trzeba się załamywać, dobry kurs językowy i do przodu!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-19-2014, 11:07
niutata's Avatar
niutata niutata jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mogę tylko dołączyć do wcześniejszych wypowiedzi. Angielskiego nauczyłam się sama, w domu (nie miałam zajęć w szkole podstawowej czy średniej). Filologię angielską ukończyłam, stąd wniosek, że jak się chce to można Niemniej jednak pierwszy wyjazd do Szkocji zweryfikował moją wiedzę. Akcent i prędkość mowy native speakerów spowodowały, że przekonanie o bardzo dobrej znajomości angielskiego zostało zaburzone Potrzebowałam dobrych 4-5 dni żeby się "osłuchać" z językiem dlatego z perspektywy czasu wiem, że wyjazd do kraju języka, którego się uczymy jest baaardzo pomocny.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-19-2014, 12:32
Ricecooker Ricecooker jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Niekoniecznie, można uczęszczać na prywatne kursy, ale wiadomo, że przebywając w tym kraju będziemy obcować z językiem (potocznym również) nacodzien.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-19-2014, 13:33
Aniaaaaaa Aniaaaaaa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie jest to konieczne, ale oczywiste jest to, że używając i słuchając języka na co dzień opanuje się go szybciej i lepiej
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-19-2014, 17:34
zzaszyby zzaszyby jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jest to czynnik który bardzo wspomaga naukę języka, ponieważ nawet jeśli uczęszczamy na kursy, to mowa której się uczymy jest nieco nienaturalna. Przez przebywanie w kraju w którym używa się tego języka na co dzień mamy szansę usłyszeć connected speech, różnego rodzaju zdrobnienia i skróty których bardzo ciężko nauczyć się na miejscu. Jednak z pewnością nie jest to konieczne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.