Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-08-2012, 03:05
wirosz10 wirosz10 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Czy nauka kolejnego języka jest łatwiejsza?

Mówią, że kolejny język jest łatwiej się uczyć. Rosyjskiego uczyłem się względnie łatwo bo był podobny od polskiego, ale z angielskim już wcale łatwo nie było. Jakie jest Wasze doświadczenie w tej kwestii? Które języki pomagają sobie nawzajem?

Ostatnio edytowane przez wojsylwia : 03-29-2017 o 20:43.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-08-2012, 08:28
abbess abbess jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Uważam, że jest to prawda, że nauka kolejnego języka jest łatwiejsza. Znaczenia wielu słów można się domyślić, gdyż wiele z nich brzmi bardzo podobnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-08-2012, 09:15
justala justala jest offline
Podszyszkownik

Smile

Zgadzam się z moim przedmówcą, że nauka kolejnego języka jest łatwiejsza. Może nie koniecznie chodzi o podobne brzmienie niektórych słówek, ale znamy już techniki, które są dla nas najkorzystniejsze i wiemy jak sobie pomóc w nauce kolejnego języka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-08-2012, 09:40
KarolinaR KarolinaR jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Nauka kolejnego języka jest dużo prostsza, oczywiście, ale ma jedną wadę... Uczę się teraz hiszpańskiego od podstaw i na zajęciach myślę jeszcze po angielsku. Myślę jednak, że to tylko kwestia czasu, a każdy kolejny język jest już łatwiejszy do przyswojenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-08-2012, 09:52
Bajka Bajka jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Pszczyna
Domyślnie

Wszystko zależy od tego, jaki to będzie kolejny język i jaki się już zna.Uczyłam się przez pół roku łaciny i gdy zaczęłam się uczyć j.hiszpańskiego przydały mi się podstawy z łaciny.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-08-2012, 10:07
aniasn aniasn jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wiedza na pewno się przyda przy nauce kolejnego języka, szczególnie gdy wywodzą się z tej samej grupy językowej. W moim przypadku kłopotem było, że jak uczyłam się języka włoskiego i miałam kłopot z jakimś słowem przychodził mi do głowy jego odpowiednik w języku greckim i czasem naprawdę nie wiedziałam czy to słówko włoskie czy greckie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-08-2012, 10:09
Joanna89 Joanna89 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zgadzam się, że wszystko zależy od języków. Wiadomo, że po nauce jednego języka umiemy się już "uczyć", ale jeśli języki te nie są bardzo ze sobą spokrewnione, może być bardzo trudno (np. angielski i japoński). Ja zaczęłam się uczyć hiszpańskiego po nauce angielskiego i niemieckiego - łatwiej było mi wówczas zrozumieć articles, czasy oraz inne zagadnienia, których nie ma w języku polskim. To samo z cognates, czyli słowami mającymi wspólne pochodzenie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-08-2012, 10:13
magduska31 magduska31 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja uwazam ze nauka kolejnego jezyka wcale nie przychodzi latwiej. Po pierwsze wszystko zalezy od naszej ambicji i checi nauki. Jednak to nie wszytko kazdy jezyk jest inny, jedne sa aglutenacyjne inne fleksyjne. Mysle ze nie na to reguły
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-08-2012, 10:18
basia82 basia82 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Zgadzam się z przedmówcą, że nauka nowego języka nie musi być łatwiejsza. Znam angielski, próbuję nauczyć się niemieckiego i w niemieckim cały czas coś mi nie pasuje ( od wymowy po gramatykę).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-08-2012, 10:23
lsieko lsieko jest offline
Kumotr

Domyślnie

Widzę po sobie, że nauka kolejnego języka jest w pewien sposób prostsza, szczególnie, gdy z wykształcenia jest się językoznawcą. Jak się już wie, w jaki sposób działają języki, wystarczy tylko uzupełnić słownictwo, które i tak może się pokrywać z zasobem, który już posiadamy, i douczyć się zawiłości gramatycznych. Oczywiście, wymowa i codzienne użycie to inna para kaloszy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.