Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-09-2018, 14:51
martagiedrys martagiedrys jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Kiedyś lubiłam, ale teraz coraz gorzej się czuję po mleku, nawet po niewielkiej ilości wlanej do kawy, dlatego zrezygnowałam z niego zupełnie. Za to zaczynam przekonywać się do mleka ryżowego, które smakuje dużo lepiej i mój organizm nie traktuje go jak wroga.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-10-2018, 13:02
patirod92 patirod92 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Generalnie człowiek jest jedynym zwierzęciem, które w wieku dorosłym pije mleko (i to jeszcze nie własnego gatunku). Nie jest nam do niczego potrzebne, tak na dobrą sprawę. To, jak zareagujesz zależy od Twojego organizmu, a jak wiadomo, każdy organizm jest inny i reaguje inaczej. Ja osobiście mam skazę białkową i średnio mogę pić mleko. Nic mi się nie stanie po małej ilości, choć czuję różnicę między zwykłym mlekiem a takim bez laktozy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-11-2018, 23:01
Bartek96 Bartek96 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja mleko pije codziennie i nie widzę nic złego. Zawiera wapń, witaminę D które są ważne dla organizmu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-25-2018, 11:18
milenarejner milenarejner jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Pamiętam, że gdy byłam w podstawówce ciągle rozdawano mleko i była cała ta akcja "pij mleko"... teraz nagle mleko to największy wróg. Jednak nie ma co ukrywać, mleko ze sklepu ma niewiele wspólnego z tym prosto od krowy... Warto jednak posłuchać się własnego organizmu, jeśli nie czujemy się po nim gorzej, to czemu nie pić? Ja sobie jednak nie wyobrażam żeby wypić szklankę mleka z rana, jakoś mnie to odrzuca, ale już kawa z mlekiem musi być koniecznie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-01-2018, 13:19
mojanowa mojanowa jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Szczecin
Domyślnie

Mleko pochodzenia zwierzęcego jest niezdrowe, to fakt udowodniony przez specjalistów. Ja jestem z osób, które uczulone są na laktozę i nie mogę pić mleka. Za to mleko sojowe czy mleko laskowe jest przepyszne
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-18-2018, 18:16
ladygodiva ladygodiva jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mi mleko służy, ale wielu ludzi ma z nim problem, co bardzo mnie smuci.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-18-2018, 18:48
Gladyssemiramis Gladyssemiramis jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ponoć zdrowsze od mleka są produkty takie jak twaróg lub kefir, ale osobiście nie przepadam. Właściwie nigdy nie pałałam miłością do produktów mlecznych, być może instynktownie, ponieważ niedawno się okazało, że mam alergię na mleko. Nie potrafię jednak pić kawy bez mleka, chyba pora przerzucić się na migdałowe albo ryżowe.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-20-2018, 15:17
nats4 nats4 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Staram się ograniczać mleko, ponieważ zauważyłam, że ma zły wpływ na stan mojej skóry.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-20-2018, 23:06
nieshka nieshka jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Osobiście nie czuję się na tyle kompetentna, żeby przesądzać o tym czy mleko ostatecznie jest zdrowe czy nie bo w moim odczuciu, to jak reagujemy na dane jedzenie zależy od wielu czynników i to co dla jednych jest zdrową dietą, dla innych może okazać się szkodliwe. Warto jednak pamiętać o tym o czym wspomniała tutaj już duża ilość osób - większość osób w mniejszy lub większy sposób niezbyt mleko toleruje a mleko dostępne w sklepie jednak ustępuje jakością mleku prosto od krowy.

Osobiście byłam dużą fanką mleka i bardzo je lubiłam aczkolwiek w pewnym momencie zauważyłam, że nabiał mi nie służy tak więc staram się pozbywać go z diety. Na pewno moją słabością są w dalszym ciągu jogurty czy twaróg ale jeśli chodzi o samo mleko - odkąd zaczęłam zastępować je "mlekiem" roślinnym nie mam ochoty do niego wracać i już mi nawet nie smakuje samo w sobie, nie zauważyłam negatywnej zmiany w jakości dań po zastąpieniu w nich mleka krowiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-22-2018, 18:20
Paweł_Cz Paweł_Cz jest offline
Kumotr

Domyślnie

Najlepsze jest mleko kozie, ale krowie nie ze sklepu też może być. Nie każdy może pić i czasem alergie są na prawdę mało widoczne. Chociaż do życia nam potrzebne nie jest
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.