Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-06-2018, 17:53
xxkrystian6xx xxkrystian6xx jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Program do nauki języków SuperMemo

Witam

Chciałbym zapytać, czy ktoś z Was korzystał z programu SuperMemo? W Empiku natknąłem się na zestaw samouczków języka niemieckiego z taki właśnie programem i chciałbym poznać waszą opinie na ten temat, jeśli oczywiście z czegoś takiego korzystaliście.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-09-2018, 11:23
jakubgrzeszczak2 jakubgrzeszczak2 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Lublin
Domyślnie

Do nauki słownictwa korzystam z Quizleta, co, jak się nie mylę, działa na takiej samej zasadzie, z tym, że takie powtórki rozpisywałem sobie sam.

Generalnie nie wyobrażam sobie innej metody, by przyswoić dużą ilość nowych słów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-16-2018, 11:06
piobar piobar jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Przez kilka lat korzystałam ze strony supermemo.net (ten sam producent i z grubsza te same kursy, tylko w przeglądarce) i byłam bardzo zadowolona. W pewnym momencie zarzuciłam naukę na portalu, bo potrzebowałam po prostu jakiegoś odświeżenia metody, ale myślę nad powrotem do tej strony. Przy codziennym korzystaniu można się naprawdę dużo nauczyć.

Nauka opiera się na algorytmie powtórek, parametry którego akurat w tym przypadku można dostosować do własnych potrzeb i oczekiwań (np. zadać procent materiału, który może być zapomniany). W innych tego typu programach zazwyczaj ustawienia są sztywne i jeśli częstotliwość powtórek jest w odczuciu użytkownika za duża lub za mała, to nic nie można z tym zrobić.

Bardzo polecam serię "No problem". Ja przerobiłam hiszpańskie "No hay problema". Kursy uczą zarówno słownictwa jak i stosowania różnych struktur na przykładach tekstów. Możliwe jest przerobienie całego poziomu w kilka miesięcy - trzeba się tylko przyłożyć

Jeśli masz jakieś konkretniejsze pytania, chętnie odpowiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-10-2018, 23:06
kabe29's Avatar
kabe29 kabe29 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Korzystałam z tej serii, jednak w moim przypadku był to język francuski. Kurs oceniam bardzo pozytywnie, faktycznie pozwala w relatywnie krótkim czasie poznać sporo słówek. Na stronie producenta można pobrać darmowy fragment, co na pewno pomoże w podjęciu decyzji. Warto zastanowić się, która forma kursu - pudełkowa czy online - lepiej sprawdzi się w Twoim przypadku. Poza tym, warto również śledzić stronę*[url]https://www.supermemo.pl/promocje[/url], można trafić na fajne promocje i zaoszczędzić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-10-2018, 13:09
Oriana Oriana jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Też korzystałam i to bardzo fajny program, jednak ostatecznie dość kosztowny. Wcześniej był fajną alternatywą, ale wydaje mi się, że teraz jest dużo więcej aplikacji i programów, które praktycznie za darmo oferują takie same funkcje. Też staroć, program na komputer eTutor, można go bez problemu, legalnie, za darmo ściągnąć, jest bardzo prosty w obsłudze, można tworzyć swoje własne fiszki, algorytmy są podobne. Możesz wybrać opcję uczenia albo sprawdzania wiedzy. Już samo wpisywanie własnych fiszek utrwala materiał. U mnie bardzo dobrze się sprawdził.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-16-2018, 11:01
cassie97 cassie97 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Z SuperMemo korzystałam kilka lat temu, po zakupie książki do hiszpańskiego w empiku. Osobiście używałam go w formie aplĂŹkacji na telefon. Program bardzo wygodny, ale szybko mi się znudził.
Teraz korzystam z quizleta i memrize'a. Tam wszystkie fiszki tworzy się samodzielnie, ale jakoś bardziej przypadły mi one do gustu niż SuperMemo.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.