Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-16-2012, 22:58
olgab olgab jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Pomimo tego, iż Polacy cudownie dubbingują filmy animowane takie jak Epoka Lodowcowa, czy Shrek to innego rodzaju dubbing taki jak w harrym poterze jest nie do zniesienia. Raz przez pomyłkę wybrałam się do kina na bodajże 6 część no i niestety była z dubbingiem. Okropność. Nikomu nie polecam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-17-2012, 00:55
jason1987 jason1987 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Uważam ze w kazdym Polskim filmie dubbing to totalne dno. Wylaczajac z tego bajki. Głosy w filmach sa zle dopasowane no i strasznie rozprasza fakt ze ruch ust rozjezdza sie w mowiona kwestia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-17-2012, 01:34
Homer88 Homer88 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

nie pozostaje mi nic innego jak tylko potwierdzić, o niebo lepsze są oryginalne głosy
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-17-2012, 13:54
lummen lummen jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

już w innym wątku poruszyliśmy ten temat.... DRAMAT na maxa!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-17-2012, 14:09
Miłosz's Avatar
Miłosz Miłosz jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Wroclaw
Domyślnie

Mi również nie podoba się polski dubbing i zdecydowanie lepiej oglądałoby się ten film z napisami, ale wiadomo, że dubbing został przygotowany dla "dobra" naszych polskich dzieci.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-17-2012, 14:43
Jerzy_M Jerzy_M jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Bydgoszcz
Domyślnie

Dubbing w filmach animowanych i często serialach bywał fajny albo nawet fenomenalny i lepszy od oryginału. Ale filmy zwykłe to nam nie wychodzą. Nie widziałem wszystkich części HP (nie widziałem ósmego filmu), ale to, co widziałem, było raczej smutne.
Stary 09-23-2012, 16:22
gosdab gosdab jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja nie mam nic do dubbingu w Harry'm, podoba mi się i dobrze oddaje klimat.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-23-2012, 17:15
Sylka1991 Sylka1991 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie jest najgorszy chociaż osobiście jeśli oglądam ten film to staram się obejrzeć również wersję e z napisami, łączę wtedy naukę z przyjemnym
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-23-2012, 17:29
ilkagirl's Avatar
ilkagirl ilkagirl jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Łódź
Domyślnie

Moim zdaniem ogólnie dubbing w filmach to porażka. Jak ktoś dobrze zauważył, do animacji pasuje więcej głosów, łatwiej więc je dobrać, bo po prostu bohater kreskówki nie ma swojego głosu, zawsze ten głos jest przez kogoś podkładany. Jeśli zaś chodzi o dubbing filmowy, to nie tylko polski jest beznadziejny, tak jest we wszystkich krajach. Cieszmy się, że nie mamy wszystkich filmów dubbingowanych, jak jest we Francji czy Hiszpanii. To jest dopiero katastrofa. Ja przez to w ogóle za granicą do kina nie chodzę!
Stary 09-23-2012, 17:34
paweltutka paweltutka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Z reguły jest tak, że nie wszystkim się dogodzi mnie w ogóle drażni dubbing w filmach, mi bardziej pasuje tylko w filmach animowanych - wręcz idealnie. A tak to jestem zwolennikiem napisów i oryginalnego tracku, można wtedy lepiej osłuchać się języka obcego, szczególnie jak ktoś chce się dowiedzieć jakichś zwrotów. Pod warunkiem, że zostały poprawnie przetłumaczone
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.