Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-06-2016, 01:55
Anitta Anitta jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie festiwale filmowe- okazja do tłumaczeń?

Hejka, czy ktoś ma doświadczenia w tłumaczeniu filmów (dokumentalnych, krótkometrażowych itp) na różne festiwale? Może podzielić się namiarami? Wiem, że nieraz potrzebują wolontariuszy przy różnych imprezach, ale zawsze obawiam się, że raczej do otwierania gościom drzwi na salę kinową niż kontaktu z językiem Kojarzycie jakieś nadchodzące festiwale tego typu w Krakowie?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-14-2017, 17:13
GosiaS1993 GosiaS1993 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Interesujący wątek, ponawiam pytanie koleżanki, jednakże jeśli chodzi o Warszawę czy ktoś brał udziału w tego typu event'ach?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-16-2017, 19:50
paulinagorska paulinagorska jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Żadnych konkretnych festiwali niestety nie kojarzę, ale na stronie organizacji pozarządowych, ngo, można czasami ogłaszają się festiwale szukające tłumaczy-wolontariuszy. Parę lat temu udało mi się załapać zlecenie jako tłumacz i korektor napisów do filmu, także polecam śledzić ogłoszenia na stronie ngo
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-01-2017, 18:21
cocochanel cocochanel jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Polecałabym zobaczyć MyFrenchFilmFestival. Jest on na początku każdego roku, może szukają tłumaczy? Sama chcę się tam wkręcić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-18-2017, 17:08
Ja92 Ja92 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Miasto w którym odbywa się festiwal nie ma w tym wypadku znaczenia. Wszystko załatwia się zdalnie. Trzeba napisać do organizatora, opisać swoje doświadczenie i zapytać czy potrzebują tłumaczy-wolontariuszy. Niektóre festiwale mają umowy z uczelniami i przyjmują studentów na praktyki. Tłumaczyłam dla Letniej Akademii w Zwierzyńcu (praktyka z uczelni) i Festiwalu Filmów LGBT (zwykły wolontariat). Znajomi wkręcili się w Złote Mrówkojady i Watch Docs. Wiem, że LGBT chętnie przyjmie pomoc (festiwal jest w kwietniu).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-11-2017, 23:51
milenarejner milenarejner jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeśli chodzi o język rosyjski to można spróbować na Sputniku. Co rok poszukują wolontariuszy, tylko że jest ich bardzo dużo i często trudno trafić na tłumaczenie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-06-2018, 00:11
karo06 karo06 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Podbijam temat - może ktoś jeszcze zna jakieś inne festiwale?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-06-2018, 19:57
jakubgrzeszczak2 jakubgrzeszczak2 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Lublin
Domyślnie

Na festiwalach filmowych w Lublinie tłumaczą studenci języków i myślę, że może być podobnie w innych miastach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-13-2018, 01:02
Konsta112 Konsta112 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Z wejściem na takie festiwale może być ciężko, jak nie masz znajomości. Radzę ci poszukać w Internecie, na stronach z ofertami prac. Ja ostatnio znalazłam jedną do tłumaczenia tekstu w grze Gothic, a drugą do filmu krótkometrażowego. Obie oferty były z Krakowa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-24-2018, 12:03
joannazdonek joannazdonek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

zgadzam się z przedmówcą, na ngo.pl warto dodać swoje ogłoszenie typu" wykonam tłumaczenie w ramach wolontariatu"podać języki i rodzaj tłumaczenia, kiedyś dostałam ofertę bycia tłumaczem w Warszawie dla ekipy filmowej z Ameryki więc to już coś.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.