Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-14-2017, 23:21
magdalenawos199 magdalenawos199 jest offline
Kumotr

Domyślnie Szkoła językowa czy korepetycje online

Hej zastanawiam się co mnie lepiej przygotuje z nauki języka; szkola jezykowa czy osobiste korepetycje z nativespeakerem?

Ostatnio edytowane przez milenarejner : 12-27-2017 o 17:48.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-15-2017, 09:15
Katya Katya jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Wrocław
Domyślnie

Myślę, że zarówno jedna jak i druga opcja mogą być dla Ciebie korzystne o ile zajęcia będą z doświadczonym lektorem/korepetytorem. Jeżeli zdecydujesz się na native speakera to pamiętaj, żeby ta osoba także miała jakieś doświadczenie pedagogiczne i wykształcenie, bo pomimo tego, że jest rodzimym użytkownikiem języka to także może popełniać błędy językowe.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-15-2017, 12:52
klaudiab's Avatar
klaudiab klaudiab jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Osobiście poleciłabym zajęcia w szkole językowej prowadzone przez native speakera.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-15-2017, 20:57
nkolodzi nkolodzi jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wszystko zależy od gustu, kursy online masz bez ruszania się z domu, mnie jednak bardziej motywuje kontakt z kimś face to face, na żywo.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-15-2017, 21:21
Anna186 Anna186 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mnie bardziej motywowałaby szkoła językowa. Masz już opłacone zajęcia, więc raczej nie będzie opuszczania/wykręcania się, a takie internetowe to pewnie często będą "wypadać". Oczywiście, idealne rozwiązanie to native speaker w szkole językowej, ale nie zawsze dostępne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-17-2017, 10:50
Natalia000 Natalia000 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Powiem tak, jeżeli chcesz zrobić sobie certyfikat to powinnaś zapisać się do szkoły językowej. Zajęcia online też są super, ale wszystko zależy od tego dlaczego chcesz się nauczyć języka. Dla siebie czy w pracy Ci jest potrzebny?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-17-2017, 20:44
klaudiab's Avatar
klaudiab klaudiab jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nawiązując do mojego poprzedniego postu, native speaker może ale nie musi być najlepszym wyborem na nauczyciela języka obcego. Zdecydowanie nie powinno się dyskryminować polskiego nauczyciela tylko ze względu na fakt, że nie jest native speakerem. Native speaker ma oczywistą przewagę związaną z jego wymową, ale zdarza się, że taki native nie zawsze wie jak swoją wiedzę i umiejętności przekazać innym.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-18-2017, 22:16
mongry mongry jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

w zależności na jakim etapie się jest języka to jedno - w przypadku poziomu podstawowego warto wybrać szkołę językową, gdzie na spokojnie zaczniemy się wdrażać w dany język. Po drugie- jeśli jesteśmy na poziomie średnio-zaawansowanym i wyżej lepiej sprawdzą się lekcje z native speakerem gdzie podszkolimy swoje umiejętności praktyczne w danym języku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-18-2017, 22:44
BeataJ1992 BeataJ1992 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Uważam, że to zależy od samozaparcia. Szkoła językowa i spotkania twarzą w twarz dają więcej niż korepetycje online. Rozmowy z native speakerami potraktowałabym jako dodatek do nauki, bo też nie każdy native wytłumaczy gramatykę czy inną pisownię.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-19-2017, 10:57
comemargot comemargot jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Postawiłabym raczej na szkołę językową - zmiana miejsca, bezpośredni kontakt z innymi wg mnie bardziej motywuje do działania.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.