Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-04-2018, 23:37
kazma kazma jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Czy zakaz handlu w niedzielę to dobry pomysł?

Czy zakaz handlu w niedzielę to dobry pomysł?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-18-2018, 00:42
xxkrystian6xx xxkrystian6xx jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W Niemczech większość sklepów w niedziele jest pozamykanych. Jednak z mojej perpektywy, będąc osobą zarabiającą weekendowo, mi ten pomysł się nie podoba. Poza tym, my jako Polacy przywyczailiśmy się do tego, że w niedziele można iść do galerii handlowej i zobić zakupy. Z drugiej strony są osoby które z zakazu handlu w niedziele by się cieszyły.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-18-2018, 15:06
SiebertS SiebertS jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moim zdaniem trochę nas to ogranicza, nie każdy ma czas robić zakupy w środku tygodnia, czy nawet w sobotę, więc niedziela jest dla niektórych jedyną możliwością na wypad do galerii handlowej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-19-2018, 00:01
karo06 karo06 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Bezsensowne ograniczenie. Często niedziela jest dla mnie jedynym dniem, w którym mogę pójść na większe zakupy. Współczuje też wszystkim studentom, którzy mogą pracować tylko w weekendy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-19-2018, 17:40
Kuba913 Kuba913 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Handel w niedziele nie powinien być zabroniony. Cierpi na tym w głównej mierze gospodarka, a także osoby które nie mają czasu na tygodniu zrobić zakupów. Jeśli chodzi o osoby które muszą pracować w niedziele, to dla nich właśnie przygotowany jest system zmianowy
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-25-2018, 21:26
Bartek96 Bartek96 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Argumentują to, że chcą aby niedziela była czasem do spędzania z rodziną. Niektóre rodziny właśnie w niedzielę razem jadą na rodzinne zakupy do galerii. Zgadzam się, że powinny być uregulowane jakieś godziny pracy w niedzielę ale całkowity zakaz jest słabym pomysłem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-27-2018, 14:21
Johny.Mendozius Johny.Mendozius jest offline
Kumotr

Miejscowość: Warszawa
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Bartek96 Pokaż post
Argumentują to, że chcą aby niedziela była czasem do spędzania z rodziną. Niektóre rodziny właśnie w niedzielę razem jadą na rodzinne zakupy do galerii. Zgadzam się, że powinny być uregulowane jakieś godziny pracy w niedzielę ale całkowity zakaz jest słabym pomysłem.
Tylko uzasadnienie tego tematu już trąci hipokryzją na odległość. Tak się troszczą o to, by rodziny mogły czas razem spędzać. Cudownie. Jak to się jednak dzieje, że ta troska już nie dotyczy np. pracowników stacji benzynowych, kin, knajp...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-27-2018, 15:35
Biuro.Tlumaczen.Polglish's Avatar
Biuro.Tlumaczen.Polglish Biuro.Tlumaczen.Polglish jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ktoś niedawno powiedział, i mocno obstaję przy tym stwierdzeniu, że władza powinna trzymać się jak najdalej od rynku i pozwolić mu samodzielnie się regulować. Sztuczne obostrzenia na pewno nie pomogą w jeszcze większym pobudzeniu naszej gospodarki. Supermarkety i tak obejdą ten przepis, tak więc wydaje mi się on co najmniej chybiony.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-27-2018, 17:42
Johny.Mendozius Johny.Mendozius jest offline
Kumotr

Miejscowość: Warszawa
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Biuro.Tlumaczen.Polglish Pokaż post
Ktoś niedawno powiedział, i mocno obstaję przy tym stwierdzeniu, że władza powinna trzymać się jak najdalej od rynku i pozwolić mu samodzielnie się regulować. Sztuczne obostrzenia na pewno nie pomogą w jeszcze większym pobudzeniu naszej gospodarki. Supermarkety i tak obejdą ten przepis, tak więc wydaje mi się on co najmniej chybiony.
Z tym, że rynek tak magicznie się sam podreguluje, to takiej pewności 100-procentowej to nie mam. Pamiętasz swego czasu ile było rodzajów wtyczek do zasilania telefonów? I jakoś rynek się sam w tym temacie nie podregulował, tylko dopiero przyszedł odgórny prikaz, że ma być USB i cześć. Co oczywiście niektórzy i tak mają głęboko w poważaniu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-01-2018, 14:14
mojanowa mojanowa jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Szczecin
Domyślnie

Moim zdaniem, nie powinno być to zabronione. Minusem jest, to że niektórzy mogą pracować tylko w weekendy lub chcą dorobić sobie np studenci. Minusem z kolei jest też, to że osoby zapracowane są przyzwyczajone chodzić do centrum handlowego w niedzielę, bo zazwyczaj jest to najspokojniejszy dzień w ciągu całego tygodnia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.