Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-03-2018, 16:57
monika23 monika23 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Leibniz Universität Hannover- zdecydowanie polecam. Co prawda na germanistyce nie było taryfy ulgowej dla erasmusów, ale uczelnia bardzo pomagała załatwiać administracyjne sprawy, a do tego organizowała wieczorki kulinarne, na których razem gotowaliśmy, imprezy, wyjazdy do innych miast, wyjścia do kina. Ogólnie dbano tam o to, żeby cudzoziemcy mogli się w jakiś sposób zaaklimatyzować.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-11-2018, 11:23
Ernix Ernix jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Byłam na Erasmusie w Nicei Bardzo miło wspominam ten pobyt - ciekawe zajęcia, super lokalizacja (akademik z widokiem na morze, położony tuż koło uczelni), cudowne widoki i pełnia słońca w środku kalendarzowej zimy! Naprawdę polecam to miejsce, Lazurowe Wybrzeże jest piękne! <3
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-11-2018, 19:55
Aleksandra333 Aleksandra333 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Erazmus w Wilnie - polecam dla osób zainteresowanych krajami Europy Środkowej, świetna okazja do nauki języka i ciekawe zajęcia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-12-2018, 13:08
pantofel102 pantofel102 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Na Erasmusie byłam dwa razy w Hiszpanii (Vigo i Huelva). Trzeba przyznać, że dla podszkolenia języka jest to bardzo dobre rozwiązanie, na pewno zyskuje się też dużo jeśli chodzi o samą "zaradność życiową" czy umiejętność nawiązywania kontaktów międzyludzkich. Trochę gorzej z aspektem naukowym bo poziom na uczelniach w Hiszpanii (przynajmniej w tych dwóch miejscach) pozostawia wiele do życzenia
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-14-2018, 16:08
bolly_wood bolly_wood jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wyjechałam na rok, do Niemiec, do Kiel. Mieszkałam w akademiku - każdy miał własny pokój, ale dzieliliśmy kuchnię i łazienkę między 4 osoby. Szybko się zaaklimatyzowałam - w ogóle nie pamiętam, bym miała z tym jakiekolwiek problemy. Polecam każdemu taki wyjazd.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-14-2018, 18:42
Dominiczka Dominiczka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Byłam na Erasmusie dwa razy, raz w Słowenii w miejscowości Koper i raz we Francji w Lille. wyjazdy różniły się trochę od siebie poziomem naukowym uczelni, przez co we Francji na pewno więcej się uczyłam. Za pierwszym razem wynajmowałam mieszkanie ze współlokatorami, którzy również przyjechali na studia, a za drugim w akademiku. Oba wyjazdy super wspominam. Szybko się zaaklimatyzowałam i poznałam kontaktowych ludzi, wydaje mi się, że naprawdę mało osób wraca zawiedzionych. Świetna okazja by zobaczyć trochę świata i ocenić swoje zdolności językowe w praktyce.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-17-2018, 00:58
Annnie Annnie jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Niezapomniane przezycie. Bylam w Portugali przez jeden semestr i polecilabym to kazdemu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-17-2018, 13:42
KasiaNBień KasiaNBień jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Polecam!

Ja wróciłam w czerwcu z rocznego pobytu w Kraju Basków w Hiszpanii. Mieszkałam i studiowałam w stolicy- okrzykniętej Zieloną Stolicą Europy w 2012 roku- Vitorii-Gasteiz. Można byłoby pisać i pisać...Ale gdybym mogła podjąć jeszcze raz decyzję o wyjeździe na Eramsmusa , nie wahałabym się ani chwilii, mimo, że przez pewnie komplikacje muszę powtarzać teraz kolejny semestr No ale czym jest 6 miesięcy życia w porównaniu z doświadczeniami i podróżami, które są w nim tak cenne? Cieszę się, że poszłam za głosem serca i
wyjechałam.

Jestem osobą, która bardzo szybko aklimatyzuje się w różnych miejscach, więc nie miałam z tym absolutnie problemu. A miasto i styl życia tak bardzo mi odpowiadały, że wyjazd był samą przyjemnością, a część mnie już na zawsze pozostała w Vitorii.

Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.