Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-03-2018, 15:57
monika23 monika23 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Leibniz Universität Hannover- zdecydowanie polecam. Co prawda na germanistyce nie było taryfy ulgowej dla erasmusów, ale uczelnia bardzo pomagała załatwiać administracyjne sprawy, a do tego organizowała wieczorki kulinarne, na których razem gotowaliśmy, imprezy, wyjazdy do innych miast, wyjścia do kina. Ogólnie dbano tam o to, żeby cudzoziemcy mogli się w jakiś sposób zaaklimatyzować.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-11-2018, 10:23
Ernix Ernix jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Byłam na Erasmusie w Nicei Bardzo miło wspominam ten pobyt - ciekawe zajęcia, super lokalizacja (akademik z widokiem na morze, położony tuż koło uczelni), cudowne widoki i pełnia słońca w środku kalendarzowej zimy! Naprawdę polecam to miejsce, Lazurowe Wybrzeże jest piękne! <3
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-11-2018, 18:55
Aleksandra333 Aleksandra333 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Erazmus w Wilnie - polecam dla osób zainteresowanych krajami Europy Środkowej, świetna okazja do nauki języka i ciekawe zajęcia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-12-2018, 12:08
pantofel102 pantofel102 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Na Erasmusie byłam dwa razy w Hiszpanii (Vigo i Huelva). Trzeba przyznać, że dla podszkolenia języka jest to bardzo dobre rozwiązanie, na pewno zyskuje się też dużo jeśli chodzi o samą "zaradność życiową" czy umiejętność nawiązywania kontaktów międzyludzkich. Trochę gorzej z aspektem naukowym bo poziom na uczelniach w Hiszpanii (przynajmniej w tych dwóch miejscach) pozostawia wiele do życzenia
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-14-2018, 15:08
bolly_wood bolly_wood jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wyjechałam na rok, do Niemiec, do Kiel. Mieszkałam w akademiku - każdy miał własny pokój, ale dzieliliśmy kuchnię i łazienkę między 4 osoby. Szybko się zaaklimatyzowałam - w ogóle nie pamiętam, bym miała z tym jakiekolwiek problemy. Polecam każdemu taki wyjazd.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-14-2018, 17:42
Dominiczka Dominiczka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Byłam na Erasmusie dwa razy, raz w Słowenii w miejscowości Koper i raz we Francji w Lille. wyjazdy różniły się trochę od siebie poziomem naukowym uczelni, przez co we Francji na pewno więcej się uczyłam. Za pierwszym razem wynajmowałam mieszkanie ze współlokatorami, którzy również przyjechali na studia, a za drugim w akademiku. Oba wyjazdy super wspominam. Szybko się zaaklimatyzowałam i poznałam kontaktowych ludzi, wydaje mi się, że naprawdę mało osób wraca zawiedzionych. Świetna okazja by zobaczyć trochę świata i ocenić swoje zdolności językowe w praktyce.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-16-2018, 23:58
Annnie Annnie jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Niezapomniane przezycie. Bylam w Portugali przez jeden semestr i polecilabym to kazdemu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-17-2018, 12:42
KasiaNBień KasiaNBień jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Polecam!

Ja wróciłam w czerwcu z rocznego pobytu w Kraju Basków w Hiszpanii. Mieszkałam i studiowałam w stolicy- okrzykniętej Zieloną Stolicą Europy w 2012 roku- Vitorii-Gasteiz. Można byłoby pisać i pisać...Ale gdybym mogła podjąć jeszcze raz decyzję o wyjeździe na Eramsmusa , nie wahałabym się ani chwilii, mimo, że przez pewnie komplikacje muszę powtarzać teraz kolejny semestr No ale czym jest 6 miesięcy życia w porównaniu z doświadczeniami i podróżami, które są w nim tak cenne? Cieszę się, że poszłam za głosem serca i
wyjechałam.

Jestem osobą, która bardzo szybko aklimatyzuje się w różnych miejscach, więc nie miałam z tym absolutnie problemu. A miasto i styl życia tak bardzo mi odpowiadały, że wyjazd był samą przyjemnością, a część mnie już na zawsze pozostała w Vitorii.

Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-28-2019, 12:47
blancheneige's Avatar
blancheneige blancheneige jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Valladolid

Byłam dwa razy na Erasmusie w Hiszpanii, w mieście Valladolid. Uczelnię wybrałam trochę przypadkowo, ale nie żałuje, sam fakt, że postanowiłam tam wrócić na kolejny rok o tym świadczy. Pierwszą rzeczą jaka mnie zaskoczyła to pogoda. Wszyscy kojarzą Hiszpanie jako słoneczny kraj, natomiast Valladolid jest chyba jednym z najbardziej deszczowych miejsc w Hiszpanii, ja to nazywałam "małą polską". Na początku wszystko wydawało mi się inne, nie mogłam się przyzwyczaić, że idąc na uczelnie o 8 rano wciąż było ciemno, a był wrzesień, przeszkadzała mi sjesta i sklepy zamknięte w niedziele, ale szybko zaczęłam dostrzegać uroki i zaaklimatyzowałam się.

W Valladolid bardzo dobrze funkcjonuje ESN, codziennie, od poniedziałku do piątku organizuje różne spotkanie (tandemy językowe, beer pong, imprezy tematyczne itd), także na nudę nie można było narzekać. Universidad de Valladoid jest na wysokim poziomie, dlatego na początku było trochę ciężko, ale ostatecznie, udało się zdać wszystkie przedmioty.

Erasmus to niesamowite doświadczenie i na pewno zmienia człowieka na zawsze. Przynajmniej tak było w moim przypadku
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-06-2019, 15:21
wildirishrose wildirishrose jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja byłam na Erasmusie, na wymianie 4 razy i jeszcze raz byłam na praktykach. Za każdym razem Włochy, ale starałam się wybierać różne miasta. Pierwszy raz, to były praktyki, wybrałam Sycylię i to było coś nie z tej ziemi. Było pięknie i pysznie, poznałam ludzi więcej niż w ciągu roku w Polsce, wszyscy sympatyczni, to właśnie dzięki znajomościom udało mi się zjechać całą Sycylię i zobaczyć cudowne miejsca. Potem pojechała na pół roku do Foggi, na południu Włoch, tam udało mi się podszkolić język i rozwinąć pasję do literatury włoskiej. Potem Erasmus zmienił się w Erasmus plus i miałam możliwość wyjechania jeszcze raz. Wyjechała do Bari, później zaczęłam studia magisterskie i znowu wybrałam rok w Bari. Erasmus powinien trwać całe życie :O
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.