Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-29-2018, 19:12
filip970622 filip970622 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Warto się przykładać do każdego elementu wymowy, kiedy odpuscimy się chociaż jeden, mimo, że dla niektórych może być trudny to później będziemy ciągle poprawiać błędy a może i nawet tworzyć nowe. Warto się uczyc zgodnie z zasadami fonetyki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-10-2018, 14:53
Majlin's Avatar
Majlin Majlin jest offline
Kumotr

Miejscowość: opolskie
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez karolina297 Pokaż post
Nawet u native speakerów nie zawsze słychać fonetyczne "th". Mam znajomego Irlandczyka, który w wymowie nie używa"th". Może w takim razie nauczyciele języków w szkołach wywierają zbytni nacisk na prawidłową wymowę? Co o tym sądzicie?
Ja myślę, że w szkołach właśnie W OGÓLE nie zwraca się uwagi na wymowę dźwięku 'th', co jest wg mnie tragedią. Co gorsza, sami nauczyciele często nie potrafią go wymawiać i co za tym idzie, przekazują uczniom niewłaściwą wymowę.
Osobiście uważam, że odpowiednia wymowa dźwięków to podstawa, ponieważ kiedy robimy to źle, najzwyczajniej w świecie możemy być źle zrozumiani. A jednak jest różnica pomiędzy they a day
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-11-2018, 09:14
NattK NattK jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

"Th" jest ważny, nie mamy go w polskim i przy nauce języka warto byłoby go wyćwiczyć. W końcu ucząc się języka i jego fonetyki chcemy osiągnąć jak najwyższy poziom i uważam, że takie "drobiazgi" jak "th" dużo robią
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-11-2018, 09:46
KatarzynaŁap KatarzynaŁap jest offline
Kumotr

Domyślnie

Uważam, że jest bardzo istotna. Ponadto, u dzieci szkolnych wymowa "th" może być podkreślana na każdej lekcji, np. przy odpiczaniu, więc jest okazja do przećwiczenia i utrwalenia. Dzięki temu w dorosłym życiu będzie różnica w wymowie między three i tree.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-13-2018, 20:34
WhiskeyJack WhiskeyJack jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Według mnie wymowa th jest jedna z cech charakterystycznych angielskiego i ignorowanie jej wydaje mi się dużym błędem, powinno się kłaść nacisk na poprawne wymawianie tej zgłoski od samego początku nauki, bo potem już jest ciężko kogoś oduczyć mówić: dys is my.....
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-14-2018, 13:16
gallachadus gallachadus jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Fakt, że nawet niektórzy Anglicy mają z tym problem nie zwalnia nas z potrzeby nauki tego. Dodatkowo może to być bardzo dużym atutem, że akurat my ''th'' umiemy, bo będzie się nas ''miło'' słuchać bez wymogu potężnego skupienia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-14-2018, 14:45
Dominiczka Dominiczka jest offline
Kumotr

Domyślnie

Wydaje mi się że nauka fonetyki jest bardzo ważna i wymowa "th" nie jest wyjątkiem, nawet jeśli wydaje się trudna. Spotkałam się nawet z przekonaniem że Polacy i Czesi nie potrafią powiedzieć słowa "birthday" bez dodawania "s" w środku i tłumaczyłam im, że mogę posłużyć za wyjątek jako że nie wszyscy w naszym kraju to robią. Najlepiej zacząć uczyć się fonetyki od najmłodszych lat, bo później trudno zmienić nawyki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-14-2018, 18:29
wieckos wieckos jest offline
Kumotr

Domyślnie

Jeśli ktoś chce się porządnie nauczyć angielskiego to dźwięk "th" jest koniecznością, szczególnie gdy sprawia on niektórym wiele kłopotów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-14-2018, 21:33
gkinga gkinga jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Również uważam, że nauka "th" jest konieczna i warto zwracać na to uwagę już na początku nauki. Warto podkreślić, że wyćwiczenie "th" sprawia, że zwyczajnie brzmi się dużo lepiej
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-15-2018, 19:20
m.śmigiel m.śmigiel jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja również zgadzam się z osobami które wypowiadały się wcześniej, powinniśmy się uczyć poprawnej wymowy i starać się mówić poprawnie
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.