Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-24-2018, 21:33
ulla110 ulla110 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja myślę, że warto napisac sobie listę z rzeczami do zrobienia i ustalić priorytety. Jak już się przebrnie przez najważniejsze, to można sobie na spokojnie odpocząć i po przerwie zająć się mniej ważnymi rzeczami. Ja przynajmniej mam motywację, kiedy wiem, że zrobiłam może nie dużo, ale za to ważnych rzeczy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-24-2018, 23:41
AleksandraLis AleksandraLis jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Też tworzę listę z rzeczami do zrobienia, głównie po to, by nie zapomnieć. Przeglądanie takiej listy zachęca do uporania się z kolejnymi zadaniami, a wykreślanie tych ukończonych jest satysfakcjonujące
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-11-2018, 11:02
ka555 ka555 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja lubię przygotować sobie wcześniej plan i ustalić kolejność wykonywania zadań. Te, które z jakiś powodów nie podobają mi się i nie mam na nie ochoty wykonuję od razu - żeby było ,,z głowy'' i nie ciągnęły się przez resztę tygodnia. Dobrze jest też pamiętać o systematyczności i poważnym podejściu do sprawy - powiedzieć sobie, że jak już zaczynam coś robić, to robię do końca i dokładnie. Oczywiście też nie należy zapominać o robieniu przerw - też są potrzebne, pozwalają się trochę odprężyć i potem łatwiej jest się skupić na zadaniu. W miarę możliwości dobrze jest wyłączyć/odłożyć rzeczy, które rozpraszają - wtedy praca często idzie szybciej i prędzej można mieć czas wolny lub zająć się kolejnym zadaniem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-18-2018, 14:55
AgaDu's Avatar
AgaDu AgaDu jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Marburg
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez jgajdamo Pokaż post
Nauka języka czy też tłumaczenia wymagają poświęcenia sporej ilości czasu i systematyczności. Czy macie jakieś sprawdzone metody do zarządzania czasem, którego wciąż brak?
Warto sobie zrobić spis tygodnia, spis zadań lub ważnych spraw, bardzo ważnych i mniej ważnych oraz ustalić sobie odpowiedni czas na każdy punkt. Prowadząc kalendarz ma sie zawsze orientacje.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-14-2018, 13:54
Gringa Gringa jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Łódź
Domyślnie

Z mojej przygody z korpoświatem zapamiętałam, że:

1. Należy organizować tylko 60% czasu pracy, pozostawiając 20% na działania spontaniczne i 20% na niezaplanowane (reguła 60:40). Sama mam tendecję do zapełniania każdej minuty dnia pracy, tylko zapominam o tym, że trzeba odpocząć, albo coś wyskoczy, ktoś zadzwoni itd.
2. Trzeba świadomie tworzyć listę priorytetów, tzn. podzielić ją na rzeczy "ważne i pilne" - do zrobienia od razu, "mniej ważne, ale pilne", "ważne, ale nie pilne", które można ewentualnie przesunąć na dalszy plan, oraz "ani ważne, ani pilne", czyli takie, które albo można zlecić do wykonania komuś innemu, albo wykreślić z listy, jeśli się da
3. Większość ludzi jest najbardziej produktywna od dwóch godzin po obudzeniu, ale trzeba też słuchać własnego zegara biologicznego. Ja lubię mieć natrudniejsze i najpilniejsze rzeczy zrobione od rana. Około godziny 13 zaczynam tracić uwagę i koncentrację, więc wolę wtedy robić rzeczy, które nie wymagają aż takiego wysiłku umysłowego.

We własnym kalendarzu mam część zadań zapisaną bezpośrednio długopisem w kalendarzu, a część na naklejanych karteczkach post it - są to zadania, które bez uszczerbku dla nikogo mogą zostać przeklejone na inny dzień, jeśli jednak braknie czasu.

Ponadto, proponuję znaleźć rzeczy, które nas rozpraszają, oraz nawyki, przez które tracimy czas. Ja mam skłonność do "scrollowania" fejsa i wcale nie jestem z tego dumna. W planerze mam osobną stronę na dany miesiąc, gdzie odhaczam dni, kiedy udało mi się od tego uwolnić.

Do dalszych inspiracji polecam też poniższy artykuł: [url]http://www.cedego.pl/czytelnia2.php?id=46[/url].
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-14-2018, 14:01
gallachadus gallachadus jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nastawienie psychiczne. Jak będziemy planowali cały czas w 100% zakładając, że wszystko będziemy robić jak w zegarku to możemy się mocno przeliczyć. Jest też sporo metod, ale tu dużo zależy od nas i siły woli. ''The Pomodoro Technique'' zdaje egzamin
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-14-2018, 18:35
wieckos wieckos jest offline
Kumotr

Domyślnie

Według mnie kluczem do sukcesu jest lista wszystkich (najwet najmniejszych obowiązków czy rzeczy do zrobienia) i ustalenie ich priorytetu. Nie ma zakończenia dnia bez wykonania tych najważniejszych zadań oraz np. 3 tych "mniejszych"
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-15-2018, 14:21
mw123 mw123 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Gdy mam dużo na głowie, nie ma opcji, żebym planowała dzień/tydzień bez listy. Zaczynam od rzeczy najpilniejszych, czy też takich, które mają krótki dealine. Później rozplanowuję czas na wykonanie zadań w ciągu dnia - ile mniej więcej mogę przeznaczyć na każde z nich. Odhaczam to, co już wykonałam a jednocześnie motywuje to do dalszej pracy ;d
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-16-2018, 11:28
gkinga gkinga jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja również planuję zarówno całe tygodnie, jak i poszczególne dni, tworząc listy zadań i ustalam, które z nich powinnam wykonać najpierw.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-16-2018, 18:22
bchlopecki bchlopecki jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja również mogę polecić technikę Pomodoro. 20 minut nauki i 5 minut przerwy, po 4 takich cyklach dłuższa przerwa. Oprócz tego można też skorzystać z aplikacji do tworzenia list rzeczy do zrobienia, chociażby Any.do, z którego ja korzystam. Polecam także planowanie całych tygodni, a nawet miesiąca i wyznaczanie sobie małych, ale realistycznych celów. Oczywiście oprócz tego trzeba korzystać z czasu, który marnujemy na dojazdy na uczelnię i do pracy - można sobie słuchać audiobooków w języku obcym lub innych słuchanek.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.