Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-16-2018, 07:37
mpawlak09 mpawlak09 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez linfei Pokaż post
HSK 3 nie stanowi dużego wyzwania, spokojnie można go zdać po roku nauki. Nie sądzę żeby ten certyfikat był jakimkolwiek atutem w pracy, ale jest konieczny żeby wyjechać do Chin na roczne stypendium Konfucjusza, więc warto go mieć. Z wyższymi poziomami już nie jest tak łatwo. Mi do tej pory udało się zdać HSK 5 i mam kilka poważnych zastrzeżeń co do formuły tego egzaminu. Po pierwsze, część sprawdzająca rozumienie ze słuchu wygląda inaczej niż zazwyczaj. Odsłuch nie jest powtarzany, na karcie odpowiedzi mamy wypisane tylko odpowiedzi abc, a pytanie do nich trzeba "wysłyszeć" z nagrania. Drugim, jeszcze większym wyzwaniem jest czytanie. W tak krótkim czasie, jaki przewidziano na egzamin praktycznie nie da się przeczytać wszystkich tekstów i odpowiedzieć na pytania do nich. Ja nawet nie zaczęlam czytać dwóch ostatnich tekstów i musiałam ratować się strzelaniem. Byłam przekonana, że nie zdam, ale jakoś się udało, chyba tylko dlatego, że egzamin jest na 300 punktów, więc nawet tracąc kilkadziesiąt wciąż można go zaliczyć.
Zgadzam się z brakiem czasu. Ja zdawałam HSK4 i HSK5. W pierwszym czasu starczyło mi "akurat", ale byłam na takim poziomie że nie było tam właściwie żadnych nowych słówek dla mnie i nie zastanawiałam sie długo. Na HSK5 ledwo zdążyłam wszystko zrobić, nie ma zupełnie czasu sprawdzić odpowiedzi. Na HSK6 to podobno jazda bez trzymanki.
No i to sluchanie nagrań tylko jeden raz też jest słabe. To że czegoś się nie usłyszy to czasami kwestia nagłośnienia, a nie własnych umiejętności.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.