Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-04-2014, 13:23
majka3232 majka3232 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W przypadku filmu najlepiej powtarzać dany fragment aż do skutku. Można także go spowolnić i wsłuchać się bardziej. No a jeśli chodzi o tłumaczenie ,,na żywo?" to jedyną opcją jest chyba prośba o powtórzenie...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-18-2017, 17:04
milenarejner's Avatar
milenarejner milenarejner jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Nazwiska to prawdziwa zmora... Dobrze, jeśli jest czas, by spróbować wyszukać czegoś w Internecie. Jeśli nie, i jeśli ponowne pytanie nic nie daje, cóż, trzeba improwizować.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-13-2018, 01:05
Konsta112 Konsta112 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Najważniejsze w tłumaczeniu jest to abyś zrozumiała to co tekst ma na celu nam przekazać. Jeżeli zrozumiesz całość to problem, w usłyszeniu jakiegoś jednego słówka nie powinien sprawiać problemu i burzyć całości tekstu. Jeżeli są to ważne dane takie jak nazwiska, daty, liczny itd. to poproś o powtórzenie, lub jeżeli jest taka możliwość dokonaj ponownego odsłuchu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-13-2018, 14:33
karolina4328 karolina4328 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Myślę, że w takim przypadku najważniejsze jest oddanie sensu wypowiedzi. Możemy uogólnić zdanie, którego nie dosłyszeliśmy. Bardzo często najważniejsze są rożne nazwy, daty itp., które warto sobie zapisać Oczywiście jeśli tylko można poprosić o powtórzenie lub można odtworzyć dany fragment jeszcze raz, jesteśmy w dogodnej sytuacji i nie musimy się martwić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-14-2018, 13:39
pawel1721 pawel1721 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Jeśli ktoś ma czas osłuchać treść i sprawdzić pewne rzeczy w internecie to jest zdecydowanie łatwiej, niż gdy trzeba tłumaczyć treść w danym momencie. Wtedy trzeba coś wymyślić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-20-2018, 21:06
Ja92 Ja92 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Podoba mi się pomysł z uogólnieniem. Ja zawsze w takich sytuacjach tracę masę czasu na (często bezcelowych) poszukiwaniach danej nazwy czy nazwiska w Internecie. Ostatecznie można też podesłać film znajomym, którzy znają angielski i zapytać ich co słyszą. Czasem jesteśmy po prostu przemęczeni i w takich sytuacjach pomoc z zewnątrz bywa nieoceniona.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.