Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-08-2015, 10:28
agatiwu agatiwu jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie Język arabski - fiszki

Czy ktoś ma może informację na temat dostępnych fiszek z języka arabskiego?
Wiem jedynie, że istnieje brytyjska książka (poziom A2 według mnie) ze słownictwem i ok. 300 fiszkami do wycięcia. Jednak ciężko z nich się uczyć. Kompletnie nie są praktyczne.
Podzielcie się swoimi wiadomościami na ten temat, proszę!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-08-2015, 10:37
TMiranda's Avatar
TMiranda TMiranda jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Co do fiszek - zawsze najlepsze są te zrobione samodzielnie, ze słówkami przerobionymi przez Ciebie z jakiś materiałów . Z polskich wydawnictw rzeczywiście nic nie znalazłam... Są do kupienia gotowe, puste kartoniki, ale jak dla mnie najlepszym rozwiązaniem będzie jakaś forma elektroniczna, tam znajdziesz arabski. Możesz zrobić bądź znaleźć gotowe na fiszkoteka.pl, zmontować talię w Anki i ostatni - mój faworyt - memrise. W memrise masz sporą bazę gotowych kursów ze słownictwem (czasami trzeba dłużej poszukać tego najlepszego kursu, ale warto się pomęczyć), no i oczywiście swój kurs też możesz zrobić. Z tego co wiem, wszystkie trzy wymienione programy mają wersję na komórki, więc naukę słownictwa możesz zabrać wszędzie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-08-2015, 11:05
agatiwu agatiwu jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Super, dzięki za odpowiedź! Zaczęłam robić swoje fiszki i faktycznie, przy tym od razu się uczymy. Jednak trochę to mozolna praca, a korzystam z fiszek do języka francuskiego, wydawnictwa EDGARD i jestem zachwycona! Mają w swojej ofercie język chiński, teraz czekam na arabski ze względu na duże zainteresowanie tym językiem
Dzięki za stronę internetową! W ogóle o niej nie słyszałam! Zaraz tam pobuszuję trochę
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-08-2015, 14:41
TMiranda's Avatar
TMiranda TMiranda jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Edgard to dobre wydawnictwo dla samouków, lubię ich serie z angielskiego ale co do orientalnych... Jestem posiadaczką owych fiszek z chińskiego i jak na poziom starter są słabo przemyślane, usiłowałam się z nich uczyć przed pójściem na sinologię. Z jednej strony nie wiedziałam jak jest mieszkanie, a w przykładowych zdaniach sypali balkonem. o.O No i niestety z tego wydawnictwa materiały dla zaawansowanych to raczej rzadkość, a jak już są, to się okazuje, że jednak to takie B2.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-08-2015, 20:08
kasia.dragon kasia.dragon jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Popieram, że samodzielnie wykonane fiszki najlepiej się sprawdzają. Robimy je wtedy sami, więc nawet, jeżeli sam akt tworzenia wydaje się mozolny, to przez samo to wiele można zapamiętać. No i oczywiście ćwiczymy też zapis, co w przypadku arabskiego nie zawsze jest oczywiste czy proste. Moje fiszki zawsze zawierają też przykładowe zastosowanie oraz przyimki, z którymi się łączą.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-17-2019, 15:34
dabrowskanat dabrowskanat jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Wydaję mi się, że na rynku polskim nie ma przygotowanych już do kupienia fiszek po arabsku, ale polecam stronkę Quizlet, na której można samemu online wypełniać fiszki
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.