Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-12-2019, 21:58
karolinadz9 karolinadz9 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja również uważam, że dominacja języka angielskiego jest nieunikniona i w wielu momentach trzeba go używać, jednakże nie mogę znieść tendencji w wielu międzynarodowych korporacjach. Bywałam w takich na oględzinach jak wygląda tamtejsza praca i utonęłam w meandrach języka corporation-polinglish.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-13-2019, 17:11
PaulaP PaulaP jest offline
Kumotr

Domyślnie

Język podlega ciągłym zmianom, to jest całkiem naturalne, zawsze tak było.
Nasz język ojczysty jest piękny i powinniśmy go pielęgnować i używać go w jego pełnej okazałości. Jednak język angielski często usprawnia komunikacje, zawiera słowa, które nie maja odpowiednika w języku polskim lub odpowiedniki te są dłuższe i nie do końca oddają sens.
O wiele łatwiej jest powiedzieć "deadline" niż "ostateczny termin wykonania zadania" Uważam, że jeśli coś jest pomocne to nie zaszkodzi, a może tylko wzbogacić nasz słownik.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-13-2019, 19:14
MagdaKcz MagdaKcz jest offline
Kumotr

Domyślnie

Myślę, że w tym właśnie kontekście należy szerzyć świadomość piękna naszego polskiego języka. Nasi Przodkowie walczyli o to, żeby móc w tym właśnie języku się porozumiewać i za jego pomocą nazywać rzeczy i pojęcia. Język wyróżnia nas na tle innych nacrodów, cieszmy się z tej różnorodności. Uważam, że powinniśmy jak Latynosi starać się nazywać rzeczy "po naszemu" tak cżęsto jak to możliwe ( :
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-13-2019, 22:06
Micx Micx jest offline
Kumotr

Domyślnie

Witam serdecznie
Język angielski po prostu dla młodych ludzi jest już jak ojczysty bo niektóre słowa są bardziej "cool" niż rodzime i ponieważ wszyscy tak mówią to łykają to jak pelikan
Zresztą popatrzmy na inne rynki choćby w gry komputerowe zobaczysz tam aby ktos ci napisał ładny stzał zamiast ns albo dobra gra zamiast gg lub wp (co innego Rosjanie oni piszą sobie swoją cyrylicą)

"So, OK jest cool i wporzo don't worry, sorry muszę lecieć bo deadline, tak wiec nara" - no cóż na razie tak to wygląda i niestety przypomina trochę walkę z wiatrakami. Dlatego jeśli innych nie możemy zmienić to sami starajmy nie tworzyć "polenglish language"
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.