Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-10-2016, 15:08
niebokolorowe niebokolorowe jest offline
Kumotr

Domyślnie

Dla mnie wyjazd jako AuPair do Hiszpanii okazał się rewelacyjny. Rodzina kochana i bardzo ciepła, traktowała mnie jak członka rodziny. Dzieci, jak to dzieci. Dają popalić, ale nie można oczekiwać od kilkulatka książęcych manier. Jeżeli ktoś lubi dzieci i nie ma trudności w kontakcie z nimi, to nie widzę przeciwwskazań. Ja zdecydowałam się na wyjazd z agencją, jednak żałuję tego bo zapłaciłam sporo, a owa agencja nawet nie raczyła się ze mną skontaktować przez cały pobyt... Warto pojechać chociażby na 2 miesiące, aby samemu się sprawdzić i zanurzyć w obcej kulturze, poznać wszystko "od kuchni".
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-20-2017, 12:19
KlaudiaMagdalena KlaudiaMagdalena jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja pracowałam jako au pair w Paryżu. Ten wyjazd bardzo dużo mi dał. Nauka języka jest bardzo skuteczna, jeżeli mamy u boku dwójkę dzieciaków No i poznałam też życie typowej, francuskiej rodziny.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-18-2017, 23:29
ola105 ola105 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Warszawa
Domyślnie

Sam wyjazd jako AuPair to świetny pomysł ale wiele zależy od tego, na jaka rodzinę trafimy. Kilka lat temu sama zdecydowałam wyjechać do opieki nad dzieckiem w okolice Londynu. Kontrakt był przewidziany na rok. Niestety po 3 miesiącach zrezygnowalam. Rodzina nigdy wczesniej nie miała tego typu opiekunki wiec traktowanie mnie jak "członka rodziny" było w zasadzie niemożliwe. Z kolei inne AuPair które poznałam, bardzo chwaliły sobię rodziny, u których przebywały. Były bardzo zadowolone z warunków pobytu oraz przyjaznego nastawienia rodziny goszczącej. Każdemu, kto planuje wyjazd życzę świetnej rodzinki!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-19-2017, 18:08
Klaudia94941 Klaudia94941 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja byłam na rozmowie kwalifikacyjnej i już się dostałam, miałam wyjechać na rok do Stanów. Ostatecznie jednak taki długi okres czasu mnie przeraził i zrezygnowałam. Moja koleżanka za to pojechała i bardzo jej się podobało, choć przyznaje, że doskwierała jej samotność.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-19-2017, 19:58
Kasia88 Kasia88 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Pracowałam jako au pair 4 razy, za każdym razem w innym miejscu. Zawsze wracałam pełna wrażeń, przygód i nowych językowych doświadczeń. To rewelacyjny sposób na nawiązanie przyjaźni, nauczenie się jak radzić sobie samemu w świecie i podszlifowanie języka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-22-2017, 11:55
Ola1 Ola1 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez kajtul Pokaż post
Ja bym poczekała, aż wypowie się ktoś kto już był na takim wyjeździe. Sama na szczęście nie mam takich doświadczeń, ale moja przyjaciółka trafiła na chamowatych angoli, od których dosłownie uciekła. Wg mnie to beznadziejna sytuacja bo jesteś na łasce obcych ludzi, u których mieszkasz, dla których jesteś pomocą domową.

Ale może ktoś ma jakieś pozytywne doświadczenia?
Moja koleżanka też miała niestety podobną sytuację, ja osobiście nie byłam ale myślę, ze to dobry pomysł taki wyjazd, a jeśli trafi się na niefajną rodzinę to zawsze jest opcja zmiany. Jak dla mnie jedynym minusem jest tęsknota za rodziną a poza tym to masa plusów- podróże, podszkolenie języka itd.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-23-2017, 19:16
G.alicja G.alicja jest offline
Kumotr

Domyślnie

Nie napiszę nic odkrywczego, ponieważ moim zdaniem wszystko zależy od rodziny, z którą zamieszkamy. Jeśli traktują nas jako członka rodziny, jeśli im samym zależy na poprawie naszej znajomości języka, to czas spędzony z nimi na pewno nie będzie zmarnowany. Ze swojego doświadczenia dopowiem, że odradzam częste kontakty z Polakami. Lepiej całkowicie zanurzyć się w dany język.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-23-2017, 19:25
izas95 izas95 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja miałam szczęście, byłam au pair trzykrotnie i za każdym razem płakałam, że muszę wracać. Zostałam przyjęta niesamowicie ciepło, jak członek rodziny. Zapraszali mnie na spotkania rodzinne, jeździliśmy wspólnie na wycieczki w weekendy, pokochałam dzieci i moich hostów. Ja mogę z całego serca polecić takie wyjazdy, ale fakt, trzeba być uważnym przy wyborze rodziny.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.