Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-16-2012, 11:21
eliz eliz jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Krosno
Domyślnie Au pair - czy warto?

Zastanawiam się nad wyjazdem jako au pair. Chciałabym oczywiście podreperować język, ale zastanawiam się czy warto, czy może rozejrzeć się za jakimś innym rodzajem wyjazdu?
Co sądzicie, macie jakieś doświadczenia w tym temacie?
I jak najlepiej jechać, na własną rękę/przez agencję?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-16-2012, 11:38
maia maia jest offline
Kumotr

Domyślnie

Wydaje mi się, że au pair to świetny pomysł, pod warunkiem, że zamieszkasz z rodziną, której dziećmi masz zamiar się zajmować. Ogranicza to możliwość kontaktów w języku ojczystym do minimum. Porównując efekty widoczne u znajomych, którzy uczestniczyli w innych formach takich wyjazdów (restauracje, hotele, ipt.) do tych, którzy zdecydowali się na au pair, au pair bezapelacyjnie wygrywa
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-16-2012, 11:50
monika_u monika_u jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Seville
Domyślnie

Również uważam, że to świetny pomysł i po ukończeniu studiów chętnie wyjechałabym za granicę jako au pair. Bardzo interesującym doświadczeniem są też wolontariaty, np. w Ameryce Południowej. Ciągle jeszcze się zastanawiam, ale na pewno coś wybiorę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-16-2012, 12:32
eliz eliz jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Krosno
Domyślnie

A wiecie coś na temat agencji tym się zajmujących? Czy lepiej na własną rękę przez aupairworld.com?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-16-2012, 12:51
pi_dzi's Avatar
pi_dzi pi_dzi jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Łódź
Domyślnie

Też mi się wydaje,że taki pomysł to świetny pomysł i najlepsza okazja do szlifowania języka,lepszej chyba nie ma Ale trzeba trafić na fajną rodzinę, bo początki są trudne, tym bardziej,że jest się z dala od domu i z obowiązkami nie zawsze łatwymi.
Stary 01-16-2012, 12:53
pi_dzi's Avatar
pi_dzi pi_dzi jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Łódź
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez eliz Pokaż post
A wiecie coś na temat agencji tym się zajmujących? Czy lepiej na własną rękę przez aupairworld.com?
Są strony internetowe gdzie wiele rodzin się ogłasza, np. ta: [url]http://www.easyaupair.com/[/url] i nie musisz płacić agencji, która pobiera opłatę. Jednak jak jedziesz pierwszy raz to czasami warto skorzystać z ich pomocy, lub poszukać na forach osób, które poszukują osób, które ich zastapią w opiece
Stary 01-16-2012, 13:33
kajtul kajtul jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja bym poczekała, aż wypowie się ktoś kto już był na takim wyjeździe. Sama na szczęście nie mam takich doświadczeń, ale moja przyjaciółka trafiła na chamowatych angoli, od których dosłownie uciekła. Wg mnie to beznadziejna sytuacja bo jesteś na łasce obcych ludzi, u których mieszkasz, dla których jesteś pomocą domową.

Ale może ktoś ma jakieś pozytywne doświadczenia?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-16-2012, 13:36
Majandra's Avatar
Majandra Majandra jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Spędziłam rok jako au-pair we Francji, mieszkając pod jednym dachem z rodzinką francuską, która przygarnęła mnie i traktowała jak rodzinę. Przez rok nie miałam właściwie kontaktu z językiem polskim, co zaowocowało bardzo dobrym startem an filologii i świetnym akcentem. Oczywiście czasami dzieciaki nie dawały żyć, trudno było się porozumieć z rodzinką, ale wynikało to z sytuacji z życia codziennego. Dzięki mojej rodzince, nie tylko płynnie mówię i pisze po francusku, ale też zwiedziłam całą Francję, w tym paryski Disneyland, nie musząc za niego płacić ani centa. Przyjaźń nadal pozostała i polecam wyjazd każdemu, kto chce nauczyć się języka obcego.
Aby wyjechać nie skorzystałam z usług agencji, ponieważ dostałam mejla od mojej nauczycielki do zaprzyjaźnionej osoby, która mieszkała tam przede mną i szukała zastępstwa. Aupair to także sprawdzian z dojrzałości i radzenia sobie w czasami nieprzewidzianych sytuacjach. Polecam wyjazd!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-17-2012, 19:41
maadzzikk maadzzikk jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Pracowałam jako au pair we Francji u rodziny brytyjskiej. Dobrze trafiłam, rodzina zapłaciła za podróż w obie strony. Zapewniała jedzenie i ogólnie rzecz biorąc płaciła za wszystko plus pensja. Dzieci trochę rozpieszczone, ale dało się przeżyć. Wakacje + praca w jednym. Moja znajoma natomiast trafiła na okropną rodzinę, za wszystko musiała płacić sama, ogólnie w domu panował rygor niesamowity. To wszystko zależy na jaką rodzinę się trafi. Ale doświadczenie jest i przede wszystkim obcuje się z językiem. Także polecam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-18-2012, 23:09
Angela_Krk Angela_Krk jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja byłam w Anglii przez ponad 3 miesiące u bardzo sympatycznej rodzinki, z którą nawiązałam kontakt dzięki [url]http://www.aupair-world.net/[/url] , wcześniej się nie znaliśmy, więc jechałam w ciemno, ale trafiłam idealnie! Profil tworzy się za darmo, ale żeby nawiązać kontakt któraś ze stron musi mieć opłacone konto (wydaje mi się, że zwykle to rodzina opłaca). To już jest pierwszym stopniem weryfikacji, czy ktoś traktuje tę sprawę poważnie.

Ja mieszkałam w uroczej miejscowości pod Cambridge w domu jednorodzinnym i byłam traktowana jako co najmniej dobra kuzynka. Do moich obowiązków należało tylko to, co ustaliliśmy na samym początku. A językowo rozwinęłam się bardzo - byłam otoczona przez samych Brytyjczyków i poniekąd skazana na angielski.

Jeśli ma się zacięcie do dzieci i do tego lubi wyzwania to polecam taką formę nauki języka!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.