Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-20-2014, 14:20
Natek Natek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Oczywiście, że to świetny sposób. Szczególnie widać to po nauce najmłodszych. Każdy łatwiej zapamiętuje piosenkę, albo rymowanki, więc uczenie się tekstów naprawdę może wiele dać. Jednak musimy uważać, bo w piosenkach znajdują się "umyślne" błedy i widoczny jest slang.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-20-2014, 19:40
MaciejCz MaciejCz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Sposób faktycznie dobry, bo "przyjemne z pożytecznym". Niemniej jednak, mnóstwo błędów gramatycznych w piosenkach i często zmiana akcentu w słowach mogą stwarzać problemy. A z doświadczenia wiem, że jak coś się zapamięta źle na początku, to potem ciężko się "oduczyć"
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-21-2014, 16:42
Moninite Moninite jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Własnie wczoraj myślałam jakby tu podszkolić angielski i pomyślalam o nauce poprzez teksty piosenek Także wzdrożę w życie i za jakiś czas napiszę
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-21-2014, 18:28
Dorcik Dorcik jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez angelika90 Pokaż post
Nie wiem czy można się na podstawie piosenek nauczyć języka od początku
Ja uważam, że można, ale wcześniej trzeba już umieć dobrze jakieś inne języki obce, dzięki czemu nasza świadomość językowa jest w miarę duża.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-21-2014, 19:15
magda92 magda92 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Według mnie nauka tekstu piosenek jest bardzo skuteczna. Osobiście słucham bardzo dużo piosenek w języku angielskim i dzięki temu uczę się mnóstwa różnych słówek i konstrukcji (poza tym bardzo często sprawdzam niektóre słowa w słowniku i to pozwala mi je utrwalić na dłużej).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-21-2014, 22:08
Karolina92 Karolina92 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dzięki słuchaniu piosenek po angielsku nauczyłam się phrasal verbs, więc ta metoda na pewno pomaga
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-22-2014, 02:32
martachr martachr jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że jest to dobra metoda, bo szczególnie teksty rymowane się łatwiej zapamiętuje. Jednak trzeba pamiętać ,że teksty piosenek mogą posiadać błędy najczęściej składniowe, gdyż tworzone są, aby pasowały do rytmu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-11-2015, 22:46
pacynka's Avatar
pacynka pacynka jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Gdańsk
Domyślnie

Teksty piosenek są genialne do nauki słówek i utartych zwrotów - ale na pewno nie gramatyki (która często jest naciągana tak, aby tylko się rymowało) ani wymowy (jak wyżej + różne dziwne akcenty wykonawców). Ale sama bardzo dużo nauczyłam się mimowolnie, właśnie ucząc się tekstów ulubionych anglojęzycznych utworów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-13-2015, 10:59
Karo1703 Karo1703 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja też uważam, że to świetny sposób na naukę angielskiego. Na stronie [url]http://antyteksty.com/[/url] analizowane są tłumaczenia różnych piosenek pod względem wyrażeń i zwrotów. Jeśli ktoś lubi uczyć się poprzez słuchanie muzyki i tekstów piosenek, to polecam tę stronę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-13-2015, 13:01
LAISK's Avatar
LAISK LAISK jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: poznań
Domyślnie

Mnie teksty piosenek (które zapadną mi głęboko w pamięć - po prostu uczę się ich, bo piosenka dobra) pomagają w używaniu pewnych zwrotów, kolokacji, które w tej piosence są. Często łapię się na tym, że w wypowiedzi, zwłaszcza po angielsku, wtrącam wyrażenie, które kiedyś usłyszałam w jednej z moich ulubionych piosenek. Fajnie też tłumaczyć sobie ciekawe słówka, których się nie zna

Ostatnio edytowane przez mhansen : 04-07-2016 o 13:49. Powód: literówki
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.