Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-10-2014, 10:49
dreamscar dreamscar jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja powiem z jakich piosenek nie lubię się uczyć. Amerykański rap ! 1) Rzadko który kawałek jest wyraźny 2) Wykręcają wymowę wyrazów 3) Wykręcają gramatykę np pod potrzeby rymu. Może nie to że się nie da nic nauczyć tylko jest to utrudnione w porównaniu do normalnych kawałków.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-14-2014, 21:12
masteroflove masteroflove jest offline
Kumotr

Domyślnie

W Gdyni Ja najbardziej polecam [url]http://www.gdynia.mobileenglish.pl/[/url]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-14-2014, 22:01
angelika90 angelika90 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie wiem czy można się na podstawie piosenek nauczyć języka od początku, ale wiem że można go sobie ciągle odświeżać, przypominać słówka, wymowę itd. Tako sam jest z filmami gdy oglądamy w oryginale, i wspomagamy się jedynie napisami.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-14-2014, 22:38
triniti triniti jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę , że jest to dobre wsparcie w nauce języka, jednak raczej w poznawaniu słówek, zwrotów, raczej mniej gramatyki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-23-2014, 12:12
OlgaK OlgaK jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Najważniejszy jest kontakt z językiem przez piosenki, które nam się podobają. Nowe słówka z piosenek są łatwiejsze do zapamiętania, bo mózg ma połączenie do nich nie tylko przez to, że zapisałam na kartce słówko i przeczytałam parę razy, ale jest też połączenie z melodią, przyjemnością słuchania.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-23-2014, 23:15
KKK KKK jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Piosenki jak najbardziej mogą pomóc, zwłaszcza że jest to bardzo przyjemna forma nauki. Jednak nie powinna być to jedyna forma nauki, gdyż w piosenkach często są błędy gramatyczne, tak by coś pasowało do rytmu. Warto jednak słuchać obcojęzycznych piosenek, żeby osłuchać się z językiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-10-2014, 14:00
muriel7 muriel7 jest offline
Kumotr

Wink

Jeśli ktoś faktycznie chce śpiewać piosenki sowich ulubionych wykonawców trzeba uważać na poprawność wymowy. Często dzieci nie mając pojcia o czym śpiewają, tworzą zlepki wyrazowe, które w rzeczywistości nic nie znaczą i takie rzeczy im zostają w pamięci. Dlatego ważne, żeby widziały też tekst pisany i dzięki temu wszystko jest jasne. Jeśli chodzi o dzieciaczki, które jeszcze nie umieją pisać ani czytać, piosenki to najlepszy pomysł. Podstawowe słownictwo mają świetnie opanowane a często nawet nauczycielom trudno jest się pozbyć melodii zapadających w pamięć
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-11-2014, 10:52
zanetamargol zanetamargol jest offline
Kumotr

Miejscowość: Tychy
Smile

Uważam że tłumaczenie tekstów piosenek może pomóc w nauce języka, nie dość że wie się o czym jest piosenka, to potem zapamiętuje się słowa, wyrażenia, a przecież wiele z nich jest przydatne w życiu. Sama tak robie z hiszpańskimi piosenkami i przez to też słownictwo jest bogatsze. Natomiast moja siostra robi tak z piosenkami anglojęzycznymi i też jest do dla niej pomocne. :-)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-13-2014, 01:15
laura laura jest offline
Kumotr

Domyślnie

Nauka przez teksty piosenek jest dobrym sposobem szczególnie dla początkujących, ponieważ łączy przyjemne z pożytecznym - "utile dulci". Jednak na późniejszym etapie nauki może niestety uczynić więcej szkody niż pożytku ze względu na błędy gramatyczne i slang, aczkolwiek przyznaję, że sama czasem słucham piosenek, by się po prostu oswoić z danym językiem w przystępny dla mnie sposób - jestem muzykiem, więc gdy jestem zbyt zmęczona na inną formę nauki, to w ten sposób mogę jednocześnie odpoczywać i mieć kontakt z danym językiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-15-2014, 20:36
mamurna mamurna jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Od zera może nie - przynajmniej ja nie byłabym w stanie - ale jako pomoc przy nauce, przyswajanie słówek zwrotów, oswajanie języka, jego melodii, osłuchiwanie się - jak najbardziej! Bardzo przyjemny i twórczy sposób na usprawnienie procesu nauki języka (np. dzięki powtarzalności procesu - słuchamy piosenki i stwierdzamy w końcu, że rozumiemy coraz więcej; a i zapamiętujemy dzięki temu pewne zwroty, połączenia słów itd.) Polecam
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.