Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-15-2014, 10:53
andrzej1987 andrzej1987 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez hubert.szulc Pokaż post
W Kryjówce co prawda nie byłem, ale wiele się o niej nasłuchałem, więc postaram się odpowiedzieć
Wiadomo, że dla Polaków pomysł takiej knajpy jest bulwersujący, ale podejrzewam, że twórcom chodziło bardziej właśnie o ten "nietypowy wystrój" i klimat partyzantki. Warto wiedzieć, że Kryjówka to jedna z kilku knajp we Lwowie należąca do tych samych właścicieli i każda z nich ma swój własny, specyficzny klimat, który ciężko pomylić z jakąkolwiek inną knajpą Jest to m.in. "Dom Legend" z Syrenką (na warszawskich numerach ) na dachu czy knajpa "masońska" przy Rynku, o której krążą pogłoski, że ceny są naprawdę kosmiczne, chyba że podasz przy wejściu tajne hasło masońskie wtedy płacisz jedynie 10% "podstawowej" stawki. W przypadku Kryjówki prawdopodobnie też chciano stworzyć pewien niepowtarzalny klimat, nie do pomylenia z żadnym innym miejscem, a że przy okazji na terenach zachodniej Ukrainy z Lwowem włącznie żywy jest kult OUN/UPA (choć nie u wszystkich Ukraińców), to wybór padł właśnie na taki wystrój. Jest to pomysł dość kontrowersyjny, ale biorąc pod uwagę, że w pamięci Ukraińców OUN/UPA istnieje nie tylko jako sprawcy rzezi wołyńskiej, ale w ogóle jako partyzancki ruch wyzwoleńczy walczący też m.in. z Sowietami, to ciężko mówić, żeby twórcom chodziło o upamiętnianie sprawców samej rzezi wołyńskiej. Zwłaszcza, że opinie na temat OUN/UPA są podzielone wśród Ukraińców i wielu z nich odcina się od tego, co wydarzyło się na Wołyniu.
Mnie udało się przemknąć bez okrzyku na wejściu niczym szpieg z krainy deszczowców, wszedłem jak gdyby nigdy nic za jakimiś Ukraińcami. Trochę dziwnie w środku, jeśli ktoś zna historię. Obecnie tak jak wspomniane jest wyżej wielu Ukraińców się odcina, wielu próbuje łagodzić, że to była walka o państwo i że walczyli z wszystkimi i partyzantką radziecką i wojskami radzieckimi, co ponoć bardziej jest zapamiętane, niż krwawe wydarzenia z Wołynia czy Galicji Wschodniej. Miejsce warte zobaczenia, ciekawe, klimat fajny, podobnie jak u "masonów" (gdzie jest niezły ubaw przy wejściu, gdy otwiera jakiś dziadek w szlafroku i pyta się co chcesz ) czy w domie cudów. Ale trochę źle się czułem pamiętając o tym, że ta akurat partyzantka miała tyle na sumieniu w stosunku do naszego narodu. Najmniej chętnie przyjmują tam ponoć Rosjan w tej knajpie.

Ostatnio edytowane przez triniti : 12-02-2014 o 20:53. Powód: interpunkcja
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-03-2014, 18:11
kulparkiv kulparkiv jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ta knajpa i jej idea jest powiązana z historią tego miasta.
Natomiast sposób wykonania jest prymitywną komercjalizacją.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-06-2014, 18:47
DmytroBasiuk DmytroBasiuk jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Uważam że takie lokale przyciągają turystów, ale może są nie bardzo typowe dla Europy, ponieważ jakby propagują nacjonalizm i nie są do końca tolerantne. Ja zapamiętałem, że tam była smaczna kielbasa

Ostatnio edytowane przez triniti : 12-02-2014 o 20:54. Powód: interpunkcja
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-06-2014, 19:08
Oxxx Oxxx jest offline
Kumotr

Miejscowość: Warszawa/Kołobrzeg
Domyślnie

Ja również jestem zdania, że Ukraińcy traktują to inaczej niż Polacy, tzn. dla nich nacjonalizm jest bardziej zbliżony do patriotyzmu (choć oczywiście są skrajności) i bardziej antyrosyjski niż antypolski. A Kryjiwkę bym uznała za ciekawy lokal, gdzie można smacznie zjeść i poczuć klimat minionych czasów ;-) i nie ma w tym nic złego, przecież z drugiej strony jest wiele knajp stylizowanych na lata radzieckie, np. kijowska Вареничная победа.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-07-2014, 19:38
Nika_ Nika_ jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Oxxx Pokaż post
przecież z drugiej strony jest wiele knajp stylizowanych na lata radzieckie, np. kijowska Вареничная победа.
Dokładnie, a nawet nie trzeba daleko szukać, bo od lat w Polsce są PRL-owskie knajpy, w którym ilość Leninów na metr kwadratowy przekracza wszelkie dopuszczalne normy Ale zapewne poza jednostkowymi przypadkami, nikt normalny nie bierze tego na poważnie, tak jak nie należy brać na poważnie kryjivki, a jak już ktoś miałby się oburzać to Rosjanie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-09-2014, 17:58
viktorh viktorh jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja również odwiedziłem ten lokal wraz ze znajomymi ( Polakami i Ukraińcami) wszystkim spodobał się klimat i atmosfera tego miejsca, więc polecam odwiedzenie tego miejsca.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-10-2014, 16:46
zuo89 zuo89 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Jak dla mnie miejsce fantastyczne. To oczywiste, że jest to przede wszystkim atrakcja turystyczna, ale który z odwiedzających nie ma zdjęcia z kałachem, albo a "autobotem"? Jeśli ktoś jest we Lwowie i nie zajrzy do Kryjówki - hańba.

Ostatnio edytowane przez triniti : 12-02-2014 o 21:29.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-10-2014, 23:52
mrslacrimosa mrslacrimosa jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Popieram przedmówcę Być we Lwowie i nie zajrzeć do Kryjivki to niemalże grzech. Ja od siebie szczerze polecam

Ostatnio edytowane przez triniti : 12-02-2014 o 21:30.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-22-2016, 14:52
luki90 luki90 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

byłem we Lwowie an majówce w 2013, Kryjówka to jedno z wielu fantastycznych miejsc w tym mieście, osobiście polecam jeszcze Mazoka i Dom Legend, niesamowite knajpy, niestety podobno już nie ma równie dobrej knajpy Harrego Pottera z rewelacyjną obsługą
ale tak, ogólnie warto jechac do lwowa
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.