Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-02-2017, 22:07
AZaw AZaw jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie Stypendia językowe w Azji

Czy ktoś z forumowiczów wyjechał może w przeszłości na stypendium językowe do któregoś z krajów azjatyckich lub może wie coś o takiej możliwości?

Swego czasu można było wyjechać na stypendium do Chengdu w Chinach. Warunkiem koniecznym uzyskania stypendium było... mieszkanie w Łodzi. Chengdu jest miastem partnerskim Łodzi i finansowało studia łodzian w Chinach. Nie tylko językowe, ale również licencjackie, magisterskie, itd. Z tego co wiem obecnie wymagana jest również nauka na Uniwersytecie Łódzkim, a nie każdy ma ochotę lub możliwość powrotu na studia tylko po to, żeby wyjechać na stypendium.

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 08-03-2018 o 20:34. Powód: drobne błędy interpunkcyjne
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-03-2017, 10:32
Ewentualnie Ewentualnie jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Na UAM jest możliwość uzyskania stypendium do Kazachstanu. Z tego co mi wiadomo dotyczy ona tylko osób uczących się tego języka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-04-2017, 11:41
maciejp maciejp jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jestem alumnusem japońskiej uczelni, na którą wyjechałem ze stypendium rządu japońskiego.

Japońskie stypendia, jak również te z innych państw z całego świata, załatwia się przez pośrednictwo/współpracę z BUWiWM (biuro uznawalności wykształcenia i wymiany międzynarodowej).

Polecam stronę internetową BUWiWM jako pierwszy krok w staraniu się o stypendia zagraniczne.

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 08-03-2018 o 20:22. Powód: drobne błędy językowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-05-2017, 19:21
Lashike's Avatar
Lashike Lashike jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Do Chin jest naprawdę sporo stypendiów, np. Stypendium Konfucjusza. Naprawdę łatwo je uzyskać, trzeba jedynie zaliczyć egzamin certyfikacyjny HSK na odpowiednim poziomie. Więcej szczegółów tu: [url]http://www.konfucjusz.amu.edu.pl/index.php?page=stypendia[/url]
Jeszcze jest Stypendium Rządu Chin, stypendium dla mieszkańców Poznania czy tam studentów UAM do Shenzhen, ale na to jest się trudniej dostać.

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 08-03-2018 o 20:24. Powód: drobne błędy językowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-12-2017, 19:28
wangyang wangyang jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Zastanawiam się, czy ktoś z tutaj obecnych był na takim stypendium językowym? Jakie wrażenia? Warto było jechać?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-14-2017, 09:36
Lashike's Avatar
Lashike Lashike jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moja koleżanka z japonistyki niedawno pisała egzamin, by dostać się na stypendium do Japonii i było to jakoś niedaleko ambasady Japonii w Warszawie, powiem tak. Z całej sali wypełnionej po brzegi ludźmi, na stypendium pojedzie 13 osób, w tym 5 osób z jej roku. Poziom był znacznie wyższy niż ten na studiach. Tak mi się przypomniało przy okazji.

Ostatnio edytowane przez maciejp : 06-19-2017 o 10:58. Powód: polskie znaki
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-18-2017, 22:09
michalzacharjasz michalzacharjasz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Lashike Pokaż post
Moja koleżanka z japonistyki niedawno pisała egzamin, by dostać się na stypendium do Japonii i było to jakoś niedaleko ambasady Japonii w Warszawie, powiem tak. Z całej sali wypełnionej po brzegi ludzi, na stypendium pojedzie 13 osób, w tym 5 osób z jej roku. Poziom był znacznie wyższy niz ten na studiach. Tak mi się przypomniało przy okazji.
Chodzi o stypendium rządowe?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-27-2017, 23:28
ppio ppio jest offline
Kumotr

Domyślnie

Na filologiach orientalnych często jest możliwość wyjazdu na uniwersytet partnerski w ramach wymiany studenckiej.
Jeśli chodzi o Chiny, to nawet nie studiując sinologii można wyjechać na stypendium Instytutu Konfucjusza po zdaniu odpowiedniego poziomu egzaminu HSK, do którego można samemu się przygotować.
Kolejną możliwością wyjazdu jest stypendium rządu chińskiego oraz stypendium polsko-chińskie (czy jakoś tak).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-02-2017, 18:40
Patrycja531 Patrycja531 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Tak jak wyżej wspomniano, są stypendia z Instytutu Konfucjusza, są też rządowe. Słyszałam jednak, że korzystniej jest się ubiegać o stypendium z Instytutu Konfucjusza, gdyż tam opłacają wszystko, czyli naukę, akademik, wyżywienie. Jedynie z własnej kieszeni płaci się za samolot i kieszonkowe.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-11-2017, 15:17
aga89 aga89 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Lashike Pokaż post
Moja koleżanka z japonistyki niedawno pisała egzamin, by dostać się na stypendium do Japonii i było to jakoś niedaleko ambasady Japonii w Warszawie, powiem tak. Z całej sali wypełnionej po brzegi ludźmi, na stypendium pojedzie 13 osób, w tym 5 osób z jej roku. Poziom był znacznie wyższy niż ten na studiach. Tak mi się przypomniało przy okazji.
Nie wiem skąd pochodzą informacje na temat tego, że poziom egzaminu jest wyższy niż na studiach. Pisałam egzamin na pierwszym roku studiów magisterskich i poziom najtrudniejszej części był według mnie zbliżony do tego, co robiłam wtedy na studiach (początek drugiego semestru). Dostanie się na stypendium i tak jest prostsze niż kiedyś, bo Japonia chce zwiększyć liczbę studentów zagranicznych.

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 08-03-2018 o 20:28. Powód: drobne błędy językowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.