Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-13-2016, 21:41
rentaa rentaa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Jak uczyć się kanji?

Znacie jakieś dobre techniki na szybką i przyjemną naukę kanji?
I nie chodzi mi o zakuj/zdaj/zapomnij

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 08-03-2018 o 22:25. Powód: drobne błędy językowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-13-2016, 23:08
finwen finwen jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Całkiem niezłą metodą jest robienie fiszek i przeglądanie ich co jakiś czas. Gorzej jak się nazbiera ich ponad 1000.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-18-2016, 15:53
aniolek91 aniolek91 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja uczę się znaków kanji z książki, która oprócz samego znaku podaje przykładowe zdania wraz z ilustracją do tego zdania/znaku (często w sposób bardzo humorystyczny, co pomaga zapamiętywać). W ten sposób można uczyć się poprzez skojarzenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-18-2016, 23:09
alice9 alice9 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zdarza mi się dawać kluczom bądź poszczególnym częściom kanji jakieś specyficzne, wymyślone przez siebie nazwy i wtedy uczę się na zasadzie skojarzeń. Coś w stylu: "ooo, ten znak składa się z korony i drzewa" (栄).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-19-2016, 15:30
rentaa rentaa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez alice9 Pokaż post
Zdarza mi się dawać kluczom bądź poszczególnym częściom kanji jakieś specyficzne, wymyślone przez siebie nazwy i wtedy uczę się na zasadzie skojarzeń. Coś w stylu: "ooo, ten znak składa się z korony i drzewa" (栄).
ja mam podobnie xD
np drzewo z okiem mówi płonącą radę (相談)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-28-2016, 15:57
finwen finwen jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

A korzystacie może z programu Anki, w którym można robić fiszki do nauki słownictwa? Kiedyś regularnie dodawałam sobie nowe słówka do talii, ale stało się to jednak zbyt pracochłonne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-01-2016, 13:41
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez finwen Pokaż post
A korzystacie może z programu Anki, w którym można robić fiszki do nauki słownictwa? Kiedyś regularnie dodawałam sobie nowe słówka do talii, ale stało się to jednak zbyt pracochłonne.
Ja tak samo. Jednak fiszki, czy to odręczne czy w aplikacji zabierają dużo czasu... Ostatnio zrezygnowałam z tej metody, bo zbyt dużo małych karteczek lata po moim pokoju.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-03-2016, 15:27
petroleum's Avatar
petroleum petroleum jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Próbowałam wielu metod, chyba moim największym wrogiem jest brak konsekwencji. Najbardziej efektywne było korzystanie z Anki, w którym do każdego nowego kanji dopisywałam sobie jakąś historyjkę, żeby je łatwiej zapamiętać. Dopóki robiłam codzienne ćwiczenia to robiłam postępy, jednak potem zabrakło chęci i czasu... I mam wrażenie, że niestety większość zapomniałam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-07-2016, 14:43
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez petroleum Pokaż post
Próbowałam wielu metod, chyba moim największym wrogiem jest brak konsekwencji. Najbardziej efektywne było korzystanie z Anki, w którym do każdego nowego kanji dopisywałam sobie jakąś historyjkę, żeby je łatwiej zapamiętać. Dopóki robiłam codzienne ćwiczenia to robiłam postępy, jednak potem zabrakło chęci i czasu... I mam wrażenie, że niestety większość zapomniałam.
To prawda, konsekwencja jest bardzo ważna... Codzienna praktyka daje efekty, ale jeśli się nie ćwiczy pisania znaków i nie powtarza danych złożeń to jest ciężko. Szkoda, że nie da się tego nauczyć raz i na zawsze...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-04-2017, 00:33
Lashike's Avatar
Lashike Lashike jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez aniolek91 Pokaż post
Ja uczę się znaków kanji z książki, która oprócz samego znaku podaje przykładowe zdania wraz z ilustracją do tego zdania/znaku (często w sposób bardzo humorystyczny, co pomaga zapamiętywać). W ten sposób można uczyć się poprzez skojarzenia.
To dobra myśl. Ja pamiętam 古い jako grób albo 始める jako kobieta 女 MUsi ム otworzyć USTA 口 by zacząc mówić, ale mówią, że te elementy z prawej to kobieta rodząca. Ja się nie znam, ale zapamiętałam to tak.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.