Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-18-2015, 17:29
bepoppu bepoppu jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie mam nic do dodanie o stereotypach na temat Japończyków, ale kiedy pracowałam w Japonii słyszałam kilka ciekawych rzeczy na temat tego jak Japończycy postrzegają inne narodowości.

Np. Słyszałam, że wszystkie Niemki są bardzo ładne, i że Niemcy to ogólnie rzecz mówiąc kraj pięknych ludzi.
Słyszałam też wiele złego o Filipińczykach ( że to z natury złodzieje itp.)
O Polakach dowiedziałam się tyle, że to waleczny naród jest

Ostatnio edytowane przez radekr1 : 07-09-2015 o 22:04. Powód: brak kropki
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-22-2015, 20:27
kat.kop kat.kop jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Poznań
To też bardzo ciekawe w jaki sposób Japończycy postrzegają inne narodowości. Ja nie dowiedziałam się niczego o konkretnych narodowościach (poza Koreańczykami, ale o tym za chwilę), ale zauważyłam, że większość dziewczyn/kobiet o euroamerykańskim typie urody jest piękna, a mężczyzn przystojna. Przepraszam z góry za taką okropną kategoryzację, ale nasłuchałam się dużo.

Jeśli zaś chodzi o Koreę, to wśród młodszych pokoleń Japończyków można raczej zaobserwować boom na wszystko co koreańskie - kosmetyki, muzykę, modę, wygląd. Nie chcę uogólniać starszych pokoleń, ale zaczepił mnie kiedyś starszy pan na ulicy i po krótkiej standardowej rozmowie na temat tego skąd jestem i co robię w Japonii zapytał, czy wiem, że w Japonii są szpiedzy z Korei Południowej.Jest to zapewne pokłosie konfliktów japońsko-koreańskich, a i sami Koreańczycy nie pałają chyba miłością do Japończyków, ale pomimo tej wiedzy nie wiedziałam co odpowiedzieć poza speszonym "Nie...".
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-24-2015, 14:02
panjacq panjacq jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Stereotypy jakie słyszałem o Arabach: są brudni, leniwi i spóźnialscy. Pierwszy to totalna bzdura! Arabowie to w większości muzułmanie, a ci praktykujący mają obowiązek mycia się 5 razy dziennie (przed każdą modlitwą), więc są w rzeczywistości bardziej czyści od "nas". Jeżeli chodzi o drugi to w gruncie rzeczy zależy od osoby, bo spotkałem takich i bardzo pracowitych i rzetelnych, ale jeżeli chodzi o spóźnialstwo to niestety w moich kontaktach z nimi sprawdza się w 90% procentach. Niejednokrotnie miałem sytuację, że umawialiśmy się na spotkanie lub wyjście na miasto i będąc na miejscu o umówionej porze nie zastałem nikogo. Po wykonaniu telefonu okazywało się, że "właśnie wychodzą z domu". Na początku to denerwowało, ale później się przyzwyczaiłem i sam zacząłem przychodzić później, żeby za długo nie czekać.

Ostatnio edytowane przez radekr1 : 07-09-2015 o 22:08. Powód: gramatyka
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-10-2018, 17:25
linfei linfei jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeden stereotyp jest niezaprzeczalnie prawdziwy - Ciepła woda jest dla Chińczyka remedium na wszystko
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-30-2018, 11:43
mpawlak09 mpawlak09 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez linfei Pokaż post
Jeden stereotyp jest niezaprzeczalnie prawdziwy - Ciepła woda jest dla Chińczyka remedium na wszystko
Oczywiście, ale jak to ty pijesz zimną wodę??? Oszalałaś? Masz wrzątek i wypij! -> Właśnie tak to wygląda.

Stereotyp, który mnie najbardziej irytuje to ten o Chińczykach jedzących codziennie psy, skorpiony, pająki i Bóg wie co jeszcze. W rzeczywistości nie jedzą tych rzeczy albo wcale, albo niezwykle rzadko, przynajmniej Ci Chińczycy, których spotkałam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.