Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-05-2018, 20:07
alinakhu alinakhu jest offline
Kumotr

Domyślnie Koreański, japoński i chiński

Witam,

chciałabym rozpocząć naukę jednego z wyżej wymienionych trzech języków, wszystkie trzy bardzo mi się podobają, ale nie wiem który warto wybrać. Który język waszym zdaniem jest najłtwiejszy, a który najbardziej przydatny?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-06-2018, 12:26
kabe29's Avatar
kabe29 kabe29 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Pojawił się już kiedyś podobny wątek odnośnie pary językowej japoński-chiński, więc warto do niego zajrzeć. [url]http://forum.mlingua.pl/showthread.php?t=38590[/url]
Jeśli chodzi o perspektywy związane z rynkiem pracy, to panuje opinia, że najlepszą inwestycją jest obecnie nauka chińskiego. Jeśli zaś chodzi o trudność w przyswajaniu wspomnianych trzech języków, to ilu uczących się, tyle opinii. Dla mnie osobiście najbardziej wymagającym językiem jest chiński. Jeśli trudno Ci się zdecydować, to może warto sięgnąć do darmowych lekcji np. na YouTube z kazdego z tych języków. Jest szansa, że pomoże Ci to w wyborze.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-08-2018, 18:30
mpawlak09 mpawlak09 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeśli masz zamiar ostatecznie nauczyć się wszystkich trzech języków, polecam zacząć od chińskiego. Japoński i koreański dużo czerpały kiedyś z chińskiego i te pozostałości nadal istnieją (np. wiele słów brzmi podobnie). W dodatku znając chińskie znaki, kanji już nie są takie straszne Mówię z własnego doświadczenia, dużo łatwiej uczy mi się japońskiego i koreańskiego teraz niż kiedyś, zanim poznałam chiński.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.