Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-18-2015, 22:50
froggybrown froggybrown jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Filmy LBGTQ+

Czy znacie jakieś dobre filmy o tematyce LGBTQ+?
Od siebie polecam oczywiście klasyk - Brokeback Mountain - i nie tylko jako film o miłości, ale w ogóle o wszelkich relacjach, o całym spektrum różnych uczuć, o zdradzie, o bólu, o namiętności; mnóstwo jest wszystkiego w tym prostym, niby zwyczajnym filmie.
Poza tym: Wyśnione miłości, Zabiłem moją matkę, Tom (Dolan to chyba najwyższa półka LGBT; tworzy audiowizualne perełki),Transamerica (fenomenalna rola Felicity Huffman i świetnie opowiedziana historia), Lato miłości (troszkę mniej znany film Pawlikowskiego), Szeregowy Romeo (ciekawa interpretacja Shakespeare'a; piękna, subtelna scena 'pielgrzymowa'), W jego oczach (typowy feel-good movie; porusza dość poważne kwestie, ale w lekki sposób; brazylijski!), Kill Your Darlings z Radcliffem (o życiu Alenna Ginsberga), Chłopczyca, Romeo i Romeo, Braterstwo (skandynawski, dla fanów ich chłodnego kina, bardzo polecam), Człowiek, który pokochał Yngvego (też skandynawski; punk, polityka i lata 80.), Un Amour a taire (dla wielbicieli języka francuskiego oraz dla ludzi, którzy lubią na filmach płakać; czasy Holokaustu), Samotny mężczyzna (cudowne zdjęcia i muzyka naszego Abla Korzeniowskiego! bardzo subtelny, artystyczny obraz; również dla fanów Julianne Moore), Gitara (bardzo klimatyczny).
Czekam na inne propozycje
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-21-2015, 01:06
bepoppu bepoppu jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ostatnio pojawia się sporo niby łatwych, prostych i przyjemnych komedii, które traktują ośrodowisku LGBTQ, np.

[url]http://www.imdb.com/title/tt2429074/?ref_=nv_sr_1[/url]

[url]http://www.imdb.com/title/tt0481273/?ref_=tt_rec_tt[/url]

[url]http://www.imdb.com/title/tt2235902/?ref_=tt_rec_tt[/url]

Nie można zapomnieć o :

I Love You Phillip Morris
Philadelphia
Milk

Jak coś mi do głowy jeszcze wpadnie to dam znać

Ostatnio edytowane przez Pete_Kowalski : 09-05-2016 o 02:53.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-21-2015, 13:45
enraha's Avatar
enraha enraha jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

"Mulholland Drive", mój ulubiony film Lyncha, piękny i tragiczny, świetna rola Naomi Watts. Chyba najciekawsza i najbardziej wpływająca na emocje historia związku między kobietami w kinematografii.

Z czystym sumieniem mogę polecić też mało znany w Polsce musical "Hedwig and the Angry Inch" o transgenderowym wokaliście z Berlina Wschodniego. No i klasyka musicalu - "Rocky Horror Picture Show".

"Moje własne Idaho", "Brokeback Mountain", "Córka botanika" - do popłakania.

Z thrillero-podobnych podobało mi się "Bound" Wachowskich i całkiem świeży "The Duke Of Burgundy" - ten ostatni mocno psychologiczny.

Poza tym czekam na premierę "Carol" Todda Haynesa. Razem z Xavierem Dolanem to jedni z najciekawszych twórców kina LGBT.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-25-2015, 23:51
magbla2516 magbla2516 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Warszawa
Domyślnie

Nie pamiętam czy palestyński, czy izraelski, ale polecam film "Bubble".
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-02-2015, 21:12
froggybrown froggybrown jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dziękuję za odpowiedzi Część z wymienionych tytułów na pewno dodam do swojej listy "do_obejrzenia"
Ja jeszcze przypomniałam sobie teraz o niemieckiej Sile Przyciągania, z takich nowszych. Całkiem dobry, ale kończy się raczej tendencyjnie. Węgierska Kraina Burz to również dość mocne kino.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-03-2015, 13:16
weroniqaw weroniqaw jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jak dobrze pamiętam, to taki wątek jest podejmowany w filmie Holland "Całkowite zaćmienie".

[url]http://www.filmweb.pl/film/Ca%C5%82kowite+za%C4%87mienie-1995-22[/url]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-19-2015, 22:24
WJaworowska WJaworowska jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ze swojej strony polecam "Pęknięcia" - mocna, sentymentalna historia o obsesji na punkcie jednego człowieka i do czego to prowadzi; wątek ten pojawia się też w "Czarnym Łabędziu" Aronofsky'ego oraz "V jak Vendetta". Poza tym, "Kyss Mig", piękny szwedzki film o miłości dwóch kobiet. "Modlitwy za Bobby'ego" to wyciskacz łez, ale wspaniały film.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-27-2015, 00:04
JoannaDolega JoannaDolega jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W zeszłym roku wyszedł poruszający rosyjski film dokumentalny "Dzieci 404" o życiu osób homoseksualnych w Rosji, które często muszą ukrywać się z powodu lęku przed możliwą reakcją otoczenia na ich orientację.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-20-2015, 18:22
moony moony jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Polecam "Pride" (polski tytuł "Dumni i wściekli"), jeden z moich ulubionych filmów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-20-2015, 21:56
sayuri sayuri jest offline
Kumotr

Miejscowość: Łódź
Domyślnie

Mój ulubiony: "Życie Adeli". A skoro lubisz Dolana, to w tematyce transowej polecam "Laurence Anyways".
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.