Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-19-2017, 10:28
ewelina1610 ewelina1610 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

To prawda, zgadzam się z nich takie trochę 'duże dzieci'...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-25-2017, 19:15
gwiednypyl gwiednypyl jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moje pierwsze wrażenie to "głośni". Co prawda to byli turyści, więc może zachowywali się inaczej niż u siebie (na razie nie mam porównania). Zwłaszcza w porównaniu do Japończyków, którzy są spokojni i dość cisi, byłam w dość ciężkim szoku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-27-2017, 17:32
wangyang wangyang jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Myślę, że to kwestia systemu edukacji, który ich tak kształtuje. Zwłaszcza, fakt że kiedy dzieci przygotowują się do 高考 (odpowiednik matury), rodzice robią za nich dosłownie wszystko!

A co do głośności, to faktycznie chyba ich cecha narodowa. Chcą, żeby było 热闹 (głośno i radośnie), ale są przez to nieco nieznośni.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-28-2017, 22:15
michalzacharjasz michalzacharjasz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez wangyang Pokaż post
Myślę, że to kwestia systemu edukacji, który ich tak kształtuje. Zwłaszcza, fakt że kiedy dzieci przygotowują się do 高考 (odpowiednik matury), rodzice robią za nich dosłownie wszystko!

A co do głośności, to faktycznie chyba ich cecha narodowa. Chcą, żeby było çƒ*闹 (głośno i radośnie), ale są przez to nieco nieznośni.
Taaak! Z tego powodu w krajach zachodnich Chińczycy są kłopotliwymi klientami w restauracjach.

Ostatnio edytowane przez maciejp : 05-29-2017 o 09:30. Powód: polskie znaki
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-13-2017, 15:28
Lashike's Avatar
Lashike Lashike jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Znam kilku Chińczyków i niestety, nie jest to nacja, której można ufać. Oni uśmiechają się mówiąc, że ktoś im umarł. Oni kłamią bez mrugnięcia powieką. Jeden Chińczyk, który przyjechał do Polski na magisterkę, miał dziewczynę w Chinach, ale zarywał do każdej dziewczyny z mojego roku, chyba tylko ja byłam ocalona xD oczywiście w końcu sobie wyhaczył jakąś Chinkę, z którą był tak bardziej oficjalnie i dalej nie powiem, co robili, a przypominam o dziewczynie z Shanghaju. Wielu z chińskich studentów przyjeżdża tu tylko po to, by się zabawić, po trudnych przygotowaniach do gaokao w końcu mogą odsapnąć, więc olewają często naukę.

Nie mówię, że wszyscy tacy są, ale wielu z nich tak robi.

Ogólnie, często tak jest, że Chinki szukają sobie chłopaków wśród Polaków, bo oni mówią po angielsku, a angielski Chińczyków jest po prostu żałosny.

Trochę przykre, ale pocieszam się tym, że każdy Naród ma swoje wady.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-01-2018, 13:55
nikolasok23 nikolasok23 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja unikam kontaktów z Chińczykami, którzy tu przyjeżdżają bo zwykle jest tak jak mówisz. Natomiast będąc w Chinach spotkałam się z ogromną gościnnością i troską od nich, ale też z podobnym zachowaniem tzn. Żeby tylko poderwać. Oczywiście to kwestia człowieka, nie mówię że każdy tak ma, ale często miałam problem z porozumieniem się z nowo poznany i Chińczykami. Oni często słyszą tylko to co chcą usłyszeć, jeśli masz jakąś sprawę to czasem ciężko się dogadać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-02-2018, 20:24
Sigma Sigma jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moje kontakty z Chińczykami ograniczały się jedynie do rozmów ze studentami z wymiany studenckiej - myślę, że byli raczej otwarci - to moja obawa braku znajomości języka angielskiego i chińskiego raczej mnie powstrzymywała od rozmowy - ale jeśli tylko zdarzył mi się kontakt z nimi, bardzo chętnie pomagali, jeśli o coś się pytało, byli bardzo mili w rozmowie. Niewiem jak wygląda sprawa z Chińczykami, którzy nie mieli styczności z innym krajem, ale na pewno dobrze jest znać ich kulturę, żeby nie wyjść na jakiegoś buca np. nie wolno dawać za prezent zegarka, butów, parasola... wbijanie pałeczek w jedzenie też nie jest mile widziane. W kwestiach biznesowych natomiast nie mam żadnego doświadczenia, więc tutaj nie mogę nic powiedzieć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-07-2018, 00:27
machajek machajek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeśli chodzi o moje doświadczenia z osobami pochodzącymi z Chin, to wszystkie są jak najbardziej pozytywne. Może jakimś dziwnym trafem jeszcze nie udało mi się natrafić na chińskiego dziadygę. Wszyscy Chińczycy, których znam i z którymi utrzymuję kontakt, są bardzo mili, pomocni i sympatyczni. Najbardziej podziwiam zaś ich wrodzoną grzeczność. Dwa razy zaprosiłem do siebie Chińczyków z różnych okazji i za każdym razem byli aż nad wyraz pomocni, skromni i taktowni.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-07-2018, 17:55
nikolasok23 nikolasok23 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Może to też rzeczywiście kwestia trafienia na odpowiednią osobę. Ja byłam w raczej mniejszym mieście, może to miało wpływ na podejście tych osób.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-12-2018, 15:32
lukasz.bachora's Avatar
lukasz.bachora lukasz.bachora jest offline
Kumotr

Domyślnie

Chińczyk Chińczykowi nierówny. Miałem okazję pracować z Chińczykami z Tajwanu i mogę śmiało powiedzieć, że ze świecą szukać tak pracowitych, profesjonalnych i uprzejmych ludzi. Uczyłem się też przez cztery miesiące w Pekinie i mam bardzo wysokie mniemanie o swoich ówczesnych nauczycielach. Z drugiej strony, zdarzyło mi się (i nie tylko mnie, to także doświadczenie wielu moich znajomych) kilkukrotnie paść ofiarą drobnych oszustw w małych sklepach. Ogólnie w handlu Chińczycy potrafią być bezlitośni. Ale co do zasady są to raczej życzliwi i, wbrew pozorom, bardzo otwarci ludzie, trzeba tylko przełamać pierwsze lody.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.