Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-06-2019, 21:46
natkuk9800 natkuk9800 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie adopcja psa

Cześć,
Czy adoptowaliście\ przygarneliście swojego psa ze schroniska? Co sądzicie wszystkich procedurach związanych z adopcją psa (wizyta przed i po adopcyjna, ankiety) ?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-07-2019, 20:13
Natalya Natalya jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja osobiście nie adoptowałam psa, ale mój tata i moja chrzestna przygarnęli psy, więc mniej więcej wiem jak to wygląda wszystko. Ogólnie uważam, że procedury związane z adopcją są naprawdę bardzo potrzebne i dobre, ponieważ zazwyczaj do takich miejsc jak fundacje czy schroniska lądują zwierzęta skrzywdzone przez człowieka i nie mogą trafić w ręce, które zgotują im podobny los co poprzedni właściciele. W przypadku mojego taty, to przygarnięty przez niego pies musiał przejść bardzo dużo - unikał dotyku, podskakuje przy każdym gwałtownym ruchu czy hałasie, obawia się innych psów etc. Ponadto warunkiem samego przygarnięcia był drugi pies w domu - osoba, która miałaby wziąć tego psa musiała mieć już suczkę, ponieważ Kazan bardzo dużo uczy się od drugiego zwierzęcia. Więc może się wydawać, że tego wszystkiego jest za dużo, ale ja osobiście sądzę że z pewnością nie jest to zbędne, bo jednak tym ludziom (w większości) zależy, żeby te psy odnalazły w końcu szczęście i dobry dom.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-08-2019, 13:12
ewelina93's Avatar
ewelina93 ewelina93 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Tak, to jest prawda. Procedury adopcyjne są niezbędne. Zresztą bardzo często się zdarza, że adoptując jakiegoś zwierzaka za jakiś czas wraca do schroniska, bo właścicielowi się już znudził...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-08-2019, 20:21
walentyna44 walentyna44 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja niestety mam negatywne doświadczenia ze schroniskiem, osobiście wolę jednak brać od prywatnych osób.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-09-2019, 13:15
marrosa marrosa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Procedury jak najbardziej są potrzebne, tylko niestety czasami istnieją tylko na papierze i w teorii. Z praktyką bywa różnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.