Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-10-2013, 08:10
JusKarcz JusKarcz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie angielski na uniwersytecie w Radomiu

Ktoś ma może doświadczenie albo słyszał coś o filologii w Radomiu? Chodzi mi o poziom nauczania, wykładowców itp.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-13-2013, 19:51
dragonfly dragonfly jest offline
Kumotr

Domyślnie

Mam dylemat jezeli chodzi o UTH w Radomiu. Jestem z Radomia i studiowalam angielski w Kolegium Nauczycielskim pod opieka UW i tam byl bardzo wysoki poziom. Natomiast mam znajomych rowiesnikow z UTH i wiekszosc z nich to zawsze byli ludzie, ktorzy w Kolegium sobie nie poradzili, a UTH przyjelo ich bez problemu... To jedna cecha, ktora moze cos sugerowac... Z drugiej strony wiem, ze czesc moich wykladowcow tam uczy odkad Politechnika stala sie Uniwesytetem, a Kolegia w Polsce zaczeli likwidowac. Z tego mozna wnioskowac, ze poziom sie podwyzszy, aczkolwiek nie ma takiej pewnosci. Fajna sprawa jest to ze maja rozny wybor specjalizacji, i tak mozna wybrac specjalnosc tlumaczeniowa, nauczycielska, czy turystyczna. Generalnie uwazam, ze nie wszystko zalezy od szkoly, i jezeli uczeszczasz na zajecia to zawsze cos z nich wyniesiesz, reszta jest w Twoich rekach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-13-2013, 20:21
Podszyszkownik

Domyślnie

Dzięki za odpowiedź. Właśnie ze względu na specjalizację tłumaczeniową interesuje mnie ta uczelnia. Anglistykę II stopnia z tłumaczeniami ma niewiele szkół w tym regionie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-13-2013, 20:28
oscar oscar jest offline
Kumotr

Miejscowość: Belfast
Domyślnie

Kazdy z wykladowcow, ktory uczy teraz na UR reprezentuje na prawde wysoki poziom. Najwazniejsze jest aby sie przykladac do nauki. Jezeli bedziesz chodzil na zajecia to gwarantuje, ze duzo z nich wyniesiesz.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-15-2013, 10:57
Podszyszkownik

Domyślnie

Mam jeszcze jedną obawę. Jak zareaguje przyszły pracodawca, gdy zobaczy, że mam dyplom z uczelni z Radomia? Miasto to i sama uczelnia nie cieszą się najlepszą opinią. A może to się zmienia? Ma ktoś jakieś doświadczenia?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-19-2013, 17:36
dragonfly dragonfly jest offline
Kumotr

Domyślnie

Miasto zmienia sie i to zdecydowanie na lepsze. Radomianie maja dosc stereotypow na ich temat, kojarzenia ich z prowincja warszawska i chytra baba z youtube... W tym roku odbywaja sie ostatnie prawdopodobnie Miedzynarodowe Pokazy Lotnicze Airshow, ktore przyciagaja ludzi z calego swiata i pozostawiaja za kazdym razem coraz lepsze opinie. Ponadto, w tym roku ma sie otworzyc lotnisko cywilne, ktore, dzieki swoim atutom, moze sie okazac lepsze niz to w Modlinie, poniewaz mniej jest tu dni mgielnych i jest szybka trasa dojazdowa w strone poludniowa na Krakow i Kilece oraz na polnoc na Warszawe, krotko mowiac wszedzie od nas bilsko.. Oprocz tego, z roku na rok, miasto pieknieje, remonty ulic, przebudowy starych drog, odnawiane kamienice, a teraz otwarcie nowych podswietlanych fontan z muzyka, tarasem widokowym i kawiarnie Radomskie. Dodaj do tego, letnie festiwale i koncerty, ambitnych i pozytywnie zakreconych ludzi i duzo zieleni..to miasto ma swoj urok. A jezeli chodzi o UTH to mysle z kazdym rokiem bedzie rosl w prestiz i dobre opinie. Teraz bardziej niz papier z konkretnej uczelni liczy sie doswiadczenie zawodowe. Wiem to z doswiadczenia, dlatego moja rada dla Ciebie to zebys robil to co w zyciu chcesz, nie wazne gdzie, wazne by dobrze. Powodzenia!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.