Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-11-2012, 00:19
AgataW AgataW jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja jak ktoś mówi do mnie wziąść mówię mu braść..patrzy na mnie jak na głupiego, ale nadal nie rozumie w czym rzecz...razi bardzo!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-11-2012, 18:55
Jaroslaw Jaroslaw jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zależy od osoby. Jeśli ktoś mnie poprawia to jestem mu wdzięczny, często sam zastanawiam sie nad tym co sam mówię, ale często osoby które poprawiamy odbierają to jako "atak". Jeśli ktoś robi często ten sam błąd to warto mu o tym wspomnieć, jeśli to jednorazowa pomyłka to równie dobrze przejęzyczenie moglo byc, nie warto się wyolbrzymiać problemu .
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-12-2012, 17:03
Marliv Marliv jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeśli chodzi o polskich native speakerów, to prawie nigdy się nie waham wytknąć błędu. Cudzoziemiec ma prawo mieć problemy, ale Polak nie powinien używać wyrażeń typu 'włanczać', 'mysza', czy 'wzięłem'.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-23-2019, 20:29
Querido Querido jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja poprawiam wyłącznie osoby bliskie mi, bo rozmowa z nimi jest luźna. Poprawiam niezawodnie mojego narzeczonego, bo będzie ojcem moich dzieci i one będą się od niego uczyć języka
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-24-2019, 08:34
Aga12 Aga12 jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Marliv Pokaż post
Jeśli chodzi o polskich native speakerów, to prawie nigdy się nie waham wytknąć błędu. Cudzoziemiec ma prawo mieć problemy, ale Polak nie powinien używać wyrażeń typu 'włanczać', 'mysza', czy 'wzięłem'.
Przypuszczam, że w tym przedziale "prawie nigdy" mieści się ewentualnie twój szef.
Czy nigdy nie zdarzyło ci się, ze ktoś cię obsztorcował za to poprawianie albo zaczął ciebie unikać?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-10-2019, 07:38
agabu agabu jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Z jednej strony rzeczywiście bycie poprawianym bywa irytujące, ale z drugiej strony może nas ustrzec przed niezręcznymi sytuacjami w przyszłości. Osobiście uważam, że lepiej mieć świadomość popełnianych błędów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-10-2019, 09:26
JuliaSypek JuliaSypek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dla mnie to zależy od sytacji i od osoby. Sama wolę być poprawiana, bo w ten sposób się uczę, ale sama poprawiam tylko w sytuacji gdy ta osoba tego chce.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-16-2019, 21:54
adutka96 adutka96 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja niestety, z racji studiów, mam niespecjalnie przyjazny nawyk poprawiania błędów zarówno w mowie, jak i piśmie. Choć oczywiście nie jest tak, że wytykam każdy bład, bo sama też wiele popełniam, ale jednak podstawowe rzeczy, jak "wziąć" lub "poszedłem" są straszne...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-05-2019, 13:12
ANITA7789 ANITA7789 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moim zdaniem jest to trochę niegrzeczne. Życie to nie lekcja polskiego nie należy popadać w paranoję, najlepiej pilnować siebie i być przykładem zamiast cały czas korygować innych.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-28-2019, 14:54
agabu agabu jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jestem za tym, żeby poprawiać, ponieważ powtarzanie błedów wchodzi w krew. Jednak niejednokrotnie spotykałam się z oburzeniem osoby poprawianej i przestałam to robić. Najbardziej rażą "wziąść", "poszłem", "pod rząd".
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.