Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-23-2019, 08:41
Aga12 Aga12 jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez bokserek Pokaż post
na pewno warto zastosować ekologiczne ogrzewanie np pompę ciepła która nic nie spala więc nie powoduje powiększania smogu. A takie rozwiązanie jest wygodne i łatwe w obsłudze.
pompa ciepła? Na jakiej zasadzie to działa?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-16-2019, 14:28
Toroteija Toroteija jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

U mnie w domu segregujemy śmieci, używamy żarówek energooszczędnych i oszczędzamy wodę. Jeśli to możliwe, staramy się naprawiać zepsute rzeczy zamiast wyrzucać je do śmieci i kupować nowe. Nie pozbywamy się również działających jeszcze sprzętów tylko dlatego, że na przykład nam się znudziły, albo wciąż dobrych ubrań, bo wyszły z mody. Wiele rzeczy staramy się też wykorzystywać ponownie – na przykład solidne kartonowe pudła po warzywach wykorzystujemy do przewożenia zakupów (część rzeczy pakujemy też do toreb wielorazowego użytku) albo do przechowywania książek, gazet itp., a szklane butelki i słoiki przydają się nam przy robieniu domowych przetworów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-16-2019, 14:54
marrosa marrosa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeśli chodzi o mnie to segreguję śmieci, odkręcam tyle wody, ile mi potrzeba (nie leci bez sensu), kupuję nowe ubrania tylko jeśli potrzebuję, a nie aby mieć coś nowego (stare staram się zużyć na maksa - ale oczywiście w granicach rozsądku ), kupuję tyle żywności, ile trzeba, żeby się nie marnowało, staram się ograniczyć spożycie mięsa, kartkę papieru wykorzystuję maksymalnie (strony zadrukowane z jednej strony zostawiam na drukowanie z drugiej), gaszę światło, kiedy nie jest mi potrzebne, nie kupuję wody w butelkach (kupuję tylko po to, żeby mieć butelkę i napełniać ją swoją), etc.
Dla mnie to teraz ważny temat i staram się dbać o środowisko, jak tylko mogę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-16-2019, 23:52
kingariko11 kingariko11 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

U mnie jest segregacja śmieci. Przymierzamy się również do kupna filtrów węglowych w celu filtrowania wody. Dzięki temu ograniczymy kupowanie wody w plastikowych butelkach. Oprócz tego stosujemy torby wielokrotnego użytku do zakupów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-17-2019, 13:22
Magda12 Magda12 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Łódź
Domyślnie

Torby wielorazowego użytku, przestałam brać reklamówki w sklepach odzieżowych, mam porządną butelkę, w której mogę trzymać zimne i ciepłe napoje, dzbanek filtrujący, jak mam ochotę na coś innego do picia niż woda, to staram się kupować puszki albo butelki szklane, nie uzywam słomek, jednorazowych plastikowych sztućców, talerzyków, zakupy odzieżowe robię rzadko, używamy w domu deszczówki, segregujemy śmieci, mamy kompostownik, ja staram się jeść mniej mięsa... Ciężko idzie ekologiczne życie póki co, ale mam nadzieję, że z czasem się coś zmieni.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-17-2019, 17:21
Szvejkova Szvejkova jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Używam szczoteczki bambusowe zamiast plastikowych, mydło w kostce zamiast w plastikowej butelce, także patyczki do uszu mam z drewna i bawełny oraz własnoręcznie uszyte waciki do twarzy z koszulki bawełnianej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-20-2019, 20:57
natkuk9800 natkuk9800 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

U mnie w domu segregujmy śmieci i ograniczamy zużycie plastiku a także próbuję nie jeść mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Wczoraj, 08:17
ghosttown98's Avatar
ghosttown98 ghosttown98 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Używam butelki filtrujące i dzbanka filtrującego wodę od Dafi, staram się segregować śmieci, używam bawełnianej torby na zakupy, nie kupuję za dużo, aby później niczego nie wyrzucać, przestałam używać słomek, staram się wybierać „lżejsze” detergenty do sprzątania, zastąpiłem plastikowe szczoteczki do zębów tymi bambusowymi
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.