Odpowiedz

Narz璠zia w徠ku Wygl康
Stary 03-07-2014, 19:20
Katarzyna_Zielonka Katarzyna_Zielonka jest offline
Starszy Kumotr

Domy郵nie

Wed逝g mnie dobrym s這wnikiem internetowym pl-it it-pl jest glosbe.com - maj bardzo du膨 baz s這wnictwa, ale r闚nie podaj przyk豉dy zastosowa w tek軼ie :-)
Odpowied z Cytowaniem
Stary 03-08-2014, 16:02
ewelka_34 ewelka_34 jest offline
Podszyszkownik

Domy郵nie

Treccani.it - wg mnie 鈍ietny s這wnik w這sko-w這ski; s堯wka s wyt逝maczone w przyst瘼ny spos鏏 i na boczku w okienku r闚nocze郾ie pojawiaj si synonimy do danego s這wa; serdecznie polecam
Odpowied z Cytowaniem
Stary 03-09-2014, 14:31
Ninnananna8 Ninnananna8 jest offline
Podszyszkownik

Domy郵nie

Tak jak wi瘯szo嗆 korzystam zar闚no z w這sko-w這skich, jak i w這sko-polskich s這wnik闚. G堯wnie internetowych, bo kiedy zaczyna豉m nauk to ma造 podr璚zny s這wnik mi wystarcza, a potem zbyt cz瘰to si przeprowadza豉m, 瞠by kupowa du瞠 s這wniki i je ze sob wozi Ale planuj nied逝go zakup jakiego porz康nego papierowego s這wnika w這skiego, pewnie b璠zie to Zingarelli
Odpowied z Cytowaniem
Stary 03-13-2014, 20:00
silvia21 silvia21 jest offline
Starszy Kumotr

Domy郵nie

Wielokrotnie dokona豉m nie do ko鎍a poprawnego t逝maczenia przez s這wniki dwustronne. Zdecydowanie lepszy jest w這sko-w這ski.
Odpowied z Cytowaniem
Stary 08-17-2014, 14:32
aguniaa aguniaa jest offline
Podszyszkownik

Domy郵nie

tlumaczac ksiazke w mojej pracy magisterskiej przekonalam sie jak wazny jest slownik wlosko-wloski, chociazby dlatego, ze podaje rozne uzycia, zwroty i wyrazenia zwiazane z tym slowem co czesto pozwala zaoszczedzic czas. Jednak slownik wlosko-polski czy polsko-wloski tez niejednokrotnie ratuje sytuacje, chociazby w momencie kiedy znamy dane slowko a najzwyczajniej w swiecie nam wylecialo z glowy
Odpowied z Cytowaniem
Stary 10-03-2018, 11:51
agatabrow agatabrow jest offline
Kumotr

Domy郵nie

Chcia豉bym nieco zaktualizowa w徠ek. W kwestii s這wnik闚 papierowych za du穎 si nie zmieni這. Ca造 czas Zingarelli wiedzie prymat. Ale czy mo瞠 macie jakie linki do s這wnik闚 internetowych. Szczeg鏊nie interesuj mnie terminy specjalistyczne. Albo mo瞠cie poleci jakie wydanie (do kupienia) szczeg鏊nie przydatne w pracy t逝macza. Do tej pory wystarcza mi s這wnik internetowy glosbe i treccani.
Odpowied z Cytowaniem
Stary 10-04-2018, 10:40
ave ave jest offline
Starszy Kumotr

Domy郵nie

Przy nauce j瞛yka najlepiej jak najszybciej za陰cz korzysta z w這sko-w這ski.
Odpowied z Cytowaniem
Stary 10-05-2018, 00:17
nina12's Avatar
nina12 nina12 jest offline
Podszyszkownik

Domy郵nie

Uwa瘸m, 瞠 oba s wa積e. W og鏊e powinno si w miar mo磧iwo軼i sprawdza znaczenie s堯w lub zwrot闚 ka盥orazowo w kilku r騜nych 廝鏚豉ch. Opr鏂z s這wnik闚 polsko-w這skich i w這sko-w這skich, korzystam r闚nie z korpus闚 j瞛ykowych. Dzi瘯i nim mo積a zobaczy, w jakim kontek軼ie u篡wany jest dany zwrot, co naprawd pomaga w jego zrozumieniu.
Odpowied z Cytowaniem
Stary 10-05-2018, 21:07
agatabrow agatabrow jest offline
Kumotr

Domy郵nie

W豉郾ie, a je郵i chodzi o korpusy. Mogliby軼ie poleci jakie stronki? Teraz nie mog sobie przypomnie, kt鏎y to uniwersytet specjalizuje si w pracy nad korpusem j瞛yka w這skiego.
Odpowied z Cytowaniem
Odpowiedz

Narz璠zia w徠ku
Wygl康

Zasady pisania post闚
Mo瞠sz wysy豉 nowe w徠ki
Mo瞠sz wysy豉 odpowiedzi
Mo瞠sz wysy豉 za陰czniki
Mo瞠sz edytowa swoje posty

vB code jest W.
kod [IMG] jest W.
kod HTML jest Wy.