Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-22-2018, 10:04
madelines madelines jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie korepetycje/lekcje online

Od jakiegoś czasu wszystko przenosi się do internetu i prawie wszystko da się załatwić online. Zauważyłam, że coraz więcej osób/szkół proponuje zajęcia online, przez skype. Czy ktoś z was miał z tym jakieś doświadczenie? Zarówno jako uczeń, jak i lektor. Nie ukrywam, że zaczyna mnie interesować taka forma nauczania. Wydaje się bardzo wygodna i komfortowa. Jak przygotować taką lekcję? Ja osobiście często coś piszę na kartkach swoim uczniom, więc jak to rozwiązać online(tablica? )? I stawki za godzinę raczej niższe, czy pozostać przy takich samych, jak przy zajęciach "na żywo"?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-22-2018, 13:01
agnesa agnesa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że to całkiem wygodne. Oszczędność czasu na dojazdy i tak dalej. Wygodne, ale w jakiś sposób dla mnie dziwne. Chyba nic nie zastąpi prawdziwego kontaktu z lektorem, sprawdzania razen zadań i poprawiania błędów. Trzeba też wziąć pod uwagę możliwe problemy techniczne, z dźwiękiem czy z obrazem. A co do pisania na kartakch to zawsze możesz pisać na tablicy, można niedrogo kupić suchościeralną
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-02-2018, 00:02
Lemurek84 Lemurek84 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Udzielałam lekcji przez skype. Bywało to rzadko, stawka godzinowa taka sama jak przy dojeździe do lektora. Starałam się zawsze przed lekcją przesłać wszystkie niezbedne materiały i gotowe notatki aby pracowac w oparciu o nie. Gdy zaistniała potrzeba ''pilnych zapisków'' robiłam to w wiadomości prywatnej bądź tradycyjnie na kartce. Warto zainwestować w wygodne słuchawki z dobrym mikrofonem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-03-2018, 19:27
filip970622 filip970622 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zdarzyło mi się kilka razy udzielać takich lekcji konkretnie przez wideorozmowę na Messengerze i doświadczenia mam podobne jak kolega wyżej, wszystko można pisać w wiadomości. Problemem dla mnie, na który musi się przygotować każdy nauczyciel jest fakt, że osoba ucząca się jest w domu i nie traktuje zajęć tak poważnie jakby to było w przypadku osobistego kontaktu, więc na to trzeba się przygotować, że przykładowo osobę na chwilę może zająć rozmowa z domownikiem lub tym podobne, poza tym nie ma się czego obawiać i jak najbardziej zostać przy takiej samej stawce.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.