Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-20-2017, 16:15
comemargot comemargot jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie Autostopem przez Skandynawię?

Ostatnio wpadł nam do głowy taki pomysł na spędzenie wakacji. Autostopem już podróżowaliśmy, ale głównie po Europie Zachodniej, natomiast języki i zwyczaje skandynawskie są nam jeszcze nieznane.

Czy ktoś już przetarł szlaki lub słyszał o takich wyprawach? Czy na drodze można dogadać się po angielsku? Jak ludzie reagują autostopowiczów i czy jest to popularne? Czy mielibyście jakieś rady i wskazówki dotyczące panujących tam kultur i zwyczajów?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-23-2017, 14:48
Jospehson Jospehson jest offline
Kumotr

Domyślnie

W Szwecji, Norwegii oraz Finlandii istnieje niepisane prawo, że wszyscy mają prawo do kontaktu z naturą. W praktyce oznacza to, że turyści mogą rozbijać namioty niemal wszędzie (nawet na działkach prywatnych po zgodzie właściciela). Sam skorzystałem z tego patentu w sierpniu i byłem zachwycony.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-24-2017, 07:05
GosiaS1993 GosiaS1993 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Jospehson Pokaż post
W Szwecji, Norwegii oraz Finlandii istnieje niepisane prawo, że wszyscy mają prawo do kontaktu z naturą. W praktyce oznacza to, że turyści mogą rozbijać namioty niemal wszędzie (nawet na działkach prywatnych po zgodzie właściciela). Sam skorzystałem z tego patentu w sierpniu i byłem zachwycony.
Słyszałam o tym, ale nie wiedziałam czy to prawda. Dzięki za informację, też bym chętnie kiedyś spróbowała!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-24-2017, 13:16
comemargot comemargot jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Jospehson Pokaż post
Nie miałam pojęcia! Dziękuję za informację, brzmi zachęcająco
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.