Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-03-2016, 13:23
justine11 justine11 jest offline
Podszyszkownik

W tym momencie chciałabym mieć własne mieszkanie i dużo prywatności, ale jestem przekonana, że na dłuższą metę zaczęłoby mnie to męczyć. Chyba każdy potrzebuje towarzystwa i spotkań twarzą w twarz, a nie tylko porozumiewania się za pomocą internetu czy telefonu. Dobrze jest pracować w takim skupieniu, bez nikogo, kto stałby nad naszą głową, ale czasem potrzeba się komuś wygadać czy po prostu miło spędzić czas. Bardzo ważne jest pielęgnowanie relacji z innymi ludźmi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-04-2016, 09:35
deum5 deum5 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że trzeba sobie po prostu wyrobić taki work-life balance. My mamy o tyle trudniej, że nie chodzimy do pracy, więc nie spotykamy ludzi, musimy więc urządzać sobie czas po pracy. Najlepiej znaleźć sobie jakieś zajęcie, jakieś hobby, w którym będziemy spędzać czas z innymi ludźmi. Choć może to być faktycznie pułapka - czasami jedyni znajomi, jakich ludzie mają to właśnie ci z pracy - co w przypadku gdy do pracy nie chodzimy?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-08-2016, 17:41
annajkunysz annajkunysz jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Warszawa
Domyślnie Hoffice

Trafiłam ostatnio na bardzo ciekawy artykuł. Dotyczył właśnie tego aspektu pracy freelancerów, który poruszyliście, czyli braku kontaktu z ludźmi. Okazało się, że Szwedzi wpadli na pomysł, jak temu zaradzić. W Sztokholmie narodziła się inicjatywa zwana Hoffice. Na czym to polega? Kilku freelancerów spotyka się w domu jednej z osób, aby wspólnie pracować. Każdy wykonuje swoją pracę indywidualnie, ale wspólnie spędzają przerwy, jedzą obiad czy pomagają sobie nawzajem. Podobno w krajach skandynawskich takie rozwiązanie staje się coraz bardziej popularne. Nie wiem, czy coś takiego przyjęłoby się w polskich warunkach, ale może warto wykorzystać chociaż pewne elementy tego pomysłu?

Podaję link do artykułu, jeśli kogoś to zainteresuje:
[url]http://www.brief.pl/artykul,3030,hoffice_czyli_skandynawska_synergia.h tml[/url]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-12-2016, 23:46
jplichta jplichta jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Masz rację, że jest to problem. I, paradoksalnie, jest to większy problem dla odludka niż dla osoby towarzyskiej. Osoba towarzyska ma najczęściej zbudowaną pozapracową siatkę przyjaciół, natomiast osoba nieśmiała i introwertyczna może wyczerpywać swoją potrzebę kontaktów w całości w życiu rodzinnym i w pracy, więc kiedy zabraknie kontaktów zawodowych, może się poczuć osamotniona. Dlatego, chociaż stale dążę do zwiększenia udziału tłumaczeń w swoim życiu zawodowym, chyba nie zamierzam, przynajmniej na razie, rezygnować z etatowej pracy w szkole.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-12-2016, 17:57
Patrycjam Patrycjam jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez turkawka Pokaż post
Czy naprawdę dużym minusem pracy w domu jest brak stałego, bezpośredniego kontaktu z ludźmi. Rozmawia się z nimi przez telefon, wysyła maile, czasami zamieni kilka zdań przez komunikator internetowy – nie ma jednak tego towarzyskiego aspektu pracy biurowej. Jak sobie z tym rządzicie?Zapraszam do dyskucji.
Wszystko zależy od charakteru. Ja jestem ekstrawertyczką i gdy przez dłuższy czas nie mam kontaktu z ludźmi, to po prostu nie wytrzymuje. Dodatkowo zauważyłam straszną zgorzkniałość i zdziczenie wśród starszych ludzi, którzy już nie pracują i tylko siedzą w domu i ględzą. Coś okropnego. Dlatego jeżeli już ktoś pracuje w domu, to radzę przestrzegać zdrowych godzin pracy i pamiętać,że życie towarzyskie jest równie ważne
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-21-2016, 19:55
paulinas's Avatar
paulinas paulinas jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeśli pracujemy tylko w domu, dobrze mieć hobby, które zbliża nas do innych ludzi. Wtedy w pracy nie denerwujemy na kolegów, a po południu spotykamy się z tymi ludźmi, z którymi mamy ochotę. Przy takim rozwiązaniu znacznie poprawia się nasze zdanie o ludziach w ogóle (wiem, bo sprawdziłam na sobie).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-13-2018, 22:44
PatrycjaSz PatrycjaSz jest offline
Kumotr

Domyślnie

Mam introwertyczną osobowość i brak kontaktu zupełnie mi nie przeszkadza, wręcz preferuję taką formę pracy. Uważam, że praca w samotności jest efektywniejsza, ponieważ pozbawiona jest zakłóceń i rozproszeń, które są wywoływane przez innych pracowników, gdy pracujemy w biurze. Moja potrzeba kontaktu z innymi ludźmi (która jest na niskim poziomie), jest całkowicie zaspokajana w czasie wolnym, gdy spotykam się ze znajomymi i przyjaciółmi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-14-2018, 10:57
Kruk95 Kruk95 jest offline
Kumotr

Miejscowość: Katowice
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez PatrycjaSz Pokaż post
Mam introwertyczną osobowość i brak kontaktu zupełnie mi nie przeszkadza, wręcz preferuję taką formę pracy. Uważam, że praca w samotności jest efektywniejsza, ponieważ pozbawiona jest zakłóceń i rozproszeń, które są wywoływane przez innych pracowników, gdy pracujemy w biurze. Moja potrzeba kontaktu z innymi ludźmi (która jest na niskim poziomie), jest całkowicie zaspokajana w czasie wolnym, gdy spotykam się ze znajomymi i przyjaciółmi.
Dokładnie to, przecież praca to nie jest całe życie, nawet zakładając zerowy kontakt z ludźmi to pozostaje ciągle czas wolny. Zresztą kontakt z ludźmi i tak jest przereklamowany
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-15-2018, 19:28
mDominika mDominika jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Też uważam, jak przedmówcy. Nie jestem osobą, która mogłaby utożsamiać swoje życie społeczne z interakcjami w pracy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-17-2018, 13:31
lukhib lukhib jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Im mniej ludzi w pracy, tym lepiej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki