Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-10-2018, 19:57
sc0tt48 sc0tt48 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

"Trójeczka" Herosów, coś pięknego, jedna z pierwszych gier, w które zacząłem grać i powracam do niej co jakiś czas z takimi samymi emocjami, co kilkanaście lat temu
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-16-2018, 11:42
Sobol96's Avatar
Sobol96 Sobol96 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Oj taaaaaak. Total annihilation, grało sie za dzieciaka godzinami. Chyba 2 lata temu postanowilem znowu wypróbować... i mimo naaaaprawde prymitywnej grafiki to grywalność pozostaje ta sama.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-16-2018, 12:26
Paweł_Cz Paweł_Cz jest offline
Kumotr

Domyślnie

Na pewno klasyki takie jak Fallout 1 & 2, Another World, Doom 1 & 2. Klasyki
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-16-2018, 21:46
lovelycreature lovelycreature jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Pierwszy Dragon Age. Lubię do niego wracać, choć wygląda już dość staro.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-17-2018, 00:13
nieshka nieshka jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez lovelycreature Pokaż post
Pierwszy Dragon Age. Lubię do niego wracać, choć wygląda już dość staro.
Ja również wciąż wracam do Dragon Age: Origins pomimo tego, że na poczatku system walki niezbyt mi odpowiadał. Myślę, że nawet przy tej starej grafice wciąż prezentuje się całkiem uroczo: na jego stary wygląd jest jednak bardzo prosta rada a mianowicie mody, bardzo polecam. Zwłaszcza jeśli chodzi o tworzenie swojej postaci, bugfixy, drobne modyfikacje reszty postaci i tym podobnych, jest naprawdę duży wybór.

Pozostałe gry, wiadomo, Skyrim (zamierzam mimo wszystko niebawem zabrać się za poprzednie części Elder Scrolls), Wiedźmin - nikogo tym raczej nie zdziwię . Mam też daleko idący sentyment do Tomb Raidera sprzed jego rebootu (w który nawiasem nadal trochę boję się zagrać mimo tego, że słyszałam o nim wiele dobrego - prawdopodobnie winowajcą jest właśnie mój sentyment do wcześniejszych części).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-17-2018, 09:14
lovelycreature lovelycreature jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez nieshka Pokaż post
Mam też daleko idący sentyment do Tomb Raidera sprzed jego rebootu (w który nawiasem nadal trochę boję się zagrać mimo tego, że słyszałam o nim wiele dobrego - prawdopodobnie winowajcą jest właśnie mój sentyment do wcześniejszych części).
Mam to samo, wydaje mi się, że "nowa Lara" nie ma już w sobie tego ognia i siły woli, co jej pierwowzór. Lara Croft była świadoma swego seksapilu, niezależna i wolna, podążała własną ścieżką, sprzeciwiając się woli rodziców, nie szła w ich ślady. Wszystko co osiągnęła, osiągnęła własną pracą, nie odziedziczyła skłonności do archeologii po rodzicach. Następcy Core Design nie byli w stanie uchwycić esencji jej osobowości i choć zmniejszyli jej biust, niestety nie zadbali o zachowanie jej charakteru.

Wciąż jednak, do 2008 roku, były to gry w które z przyjemnością grałam. Jednak do najnowszej "odświeżonej" Lary nie potrafię się przekonać. Mam wrażenie, że te gry sprawiałby by mi dużo radości, gdyby nie to, że cała historia mojej ulubionej bohaterki została napisana na nowo i to w niezbyt intrygujący sposób.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-17-2018, 13:31
lukhib lukhib jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez lovelycreature Pokaż post
Wszystko co osiągnęła, osiągnęła własną pracą...
No tak, założę się, że odziedziczony majątek nie miał żadnego wpływu na to, że miała możliwość rozwijać swoje zainteresowanie.

Swoją drogą remake z 2007 to jedna z moich ulubionych gier. Oryginał też ograłem na psx.

Nowa lara przypomina mi połączenie Thorgala i bohatera Uncharted.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-17-2018, 14:21
nieshka nieshka jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez lukhib Pokaż post
Nowa lara przypomina mi połączenie Thorgala i bohatera Uncharted.

Skojarzenie z Uncharted jak najbardziej na miejscu, jeśli wierzyć temu co przez lata czytałam, Nathan Drake to z założenia męski odpowiednik Lary Croft podczas gdy Lara Croft to ponoć żeński odpowiednik Indiany Jonesa. Nawiasem mówiąc, myślę że mój odwieczny sentyment do Indiany Jonesa sprawił że tak Larę pokochałam, a miłość do Lary sprawia że zawsze chciałam zagrać w Uncharted chociaż nie miałam jeszcze okazji - i tak się to koło zamyka w moim przypadku .
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-18-2018, 15:34
ladygodiva ladygodiva jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez lukhib Pokaż post
No tak, założę się, że odziedziczony majątek nie miał żadnego wpływu na to, że miała możliwość rozwijać swoje zainteresowanie.
W oryginalnej serii nie odziedziczy|a majątku , bo sprzeciwiła się woli rodziców.
Jak podaje wiki:
"Her family disowned their prodigal daughter, and she turned to writing to fund her trips. Famed for discovering several ancient sites of profound archaeological interest she made a name for herself by publishing travel books and detailed journals of her exploits."
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 12:17
Grinch09 Grinch09 jest online
Kumotr

Domyślnie

Jest kilka takich gier, głównie RPG. Baldur's Gate, Icewind Dale czy mój faworyt Planescape Torment. Chyba nigdy nie zapomnę postaci Bezimiennego, Morte, Anny czy Dak'kona
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.