Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-30-2013, 15:08
Maciek1989 Maciek1989 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Staż w Chinach - wasze opinie

Witam!
Ostatnio natknąłem się w Internecie na następującą ofertę stażu w Chinach, w Guanghzou. Praca polega na nauczanie angielskiego w przedszkolu. Organizatorem jest sky v international CULTURAL EXCHANGE SHENZHEN CHINA CO. PVT. LTD. Czy znacie wyżej wymienioną firmę/NGO? Czy stypendium w wysokości 3000-4000 yuanów miesięcznie wystarczy na życie (zakwaterowanie i wyżywienie jest zapewnione). Czy ktoś może miał okazję przebywać na podobnym stażu i może podzielić się swoimi spostrzeżeniami?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-02-2013, 14:36
Jatylko Jatylko jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja chętnie pomogę. Tylko powiedz mi więcej nt. tego stażu.
Czy znalazłeś go przez Aiesec? Bo jezeli tak to te 3000 mnie nie dziwi. Nie jest to dużo tym bardziej, że Guangzhou to miasto jak Pekin i Szanghaj - o podobnej wielkości, a więc drogie.
Mówisz, że masz zakwaterowanie. Pytanie, gdzie i jakie? Jeżeli dostajesz pokój z kuchnia i łazienką, to całkiem przyzwoicie. Jeżeli zaś nawet jednoosobowy pokój w akademiku, to ja bym się zastanowił na twoim miejscu. I to dobrze.
Wyżywienie za darmo? Gdzie ile posiłków itd
Bardzo ważna sprawa. Ile godzin pracy w tygodniu i w jakie dni?
Czy dostajesz jakieś zwroty za bilety lotnicze?
Jaką wizę masz dostać? Jeżeli nie dadzą ci Z - to możesz sobie darować chyba, że chcesz ryzykować i pracować na czarno.
Jak daleko masz do
Ile dni wolnych w roku i kiedy ( sprawdź jak wygląda to ze świętami w Polsce i w Chinach.)

Itd wiecej informacji potrzeba. Aha jeżeli jesteś z 89. to zgaduje, że pewnie masz magistra to może pomóc w dostaniu lepszej pracy tam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-11-2013, 12:47
praktykant praktykant jest offline
Kumotr

Domyślnie

Fajna sprawa, dowiem się również więcej na temat takiego stażu. W ogóle marzy mi się praca z dziećmi w Chinach bądź Japonii, Korei, np. Singapur, ale niestety to nie takie proste. Wiecie coś o tym więcej?

Ostatnio edytowane przez panjacq : 06-07-2015 o 14:06. Powód: Błędy ortograficzne, brak interpunkcji.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-09-2013, 20:10
oliwia oliwia jest offline
Kumotr

Domyślnie

Najłatwiej dostać tego typu pracę w Chinach. W Korei i Japonii są poszukiwani nauczyciele, ale preferuje się native speakerów albo posiadaczy TEFL. No chyba że jest się już na miejscu, to łatwiej o angaż. W Singapurze raczej bardzo trudno.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-16-2018, 13:27
portulaca portulaca jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeżeli chodzi o wyjazdy tego typu uważacie, że lepiej znaleźć coś przez Internet jeszcze w Polsce czy opcja wyjazdu do np. Chin i szukania pracy na miejscu też może się sprawdzić?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-18-2018, 11:29
kamiira kamiira jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez portulaca Pokaż post
Jeżeli chodzi o wyjazdy tego typu uważacie, że lepiej znaleźć coś przez Internet jeszcze w Polsce czy opcja wyjazdu do np. Chin i szukania pracy na miejscu też może się sprawdzić?
Jak najbardziej można znaleźć pracę na miejscu, ale trzeba się liczyć z tym, że najprawdopodobniej będzie to praca na czarno. Jeśli chcesz się na coś takiego zdecydować, to najlepiej wyjechać do mniejszego miasta, gdzie nie ma zbyt wielu obcokrajowców, więc wymagania są niższe, a kontrole mniej restrykcyjne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-23-2018, 15:20
portulaca portulaca jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez kamiira Pokaż post
Jak najbardziej można znaleźć pracę na miejscu, ale trzeba się liczyć z tym, że najprawdopodobniej będzie to praca na czarno. Jeśli chcesz się na coś takiego zdecydować, to najlepiej wyjechać do mniejszego miasta, gdzie nie ma zbyt wielu obcokrajowców, więc wymagania są niższe, a kontrole mniej restrykcyjne.
Czemu najprawdopodobniej będzie to praca na czarno? Jest problem z pozwoleniem na pracę?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.