Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-17-2019, 16:40
martawinko martawinko jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Co warto zobaczyć w Holandii?

Słyszałam, że Utrecht jest jednym z piękniejszych holenderskich miast. Podzielacie tę opinię? Możecie polecić jakieś miejsca, które warto tam odwiedzić? Planuję podróż w te wakacje do Holandii i szukam miast wartych zobaczenia poza Amsterdamem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-25-2019, 14:03
paulina7 paulina7 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie Co warto zobaczyć w Holandii?

Zamierzam wylecieć z chłopakiem do Holandii. Co warto tam zobaczyć?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-10-2019, 18:00
IgaQin IgaQin jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Osobiście nigdy tam nie byłam, ale moi znajomi polecają Maastricht, znajdujące się na południu Holandii: podobno przepiękne i zabytkowe miasto.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-11-2019, 22:27
Angie98 Angie98 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Z pewnością warto zwiedzić stolicę: Amsterdam. Miasto to wypełnione jest muzeami (w szczególności Rijksmuseum jest ważnym miejscem historii kultury niderlandzkiej). Wędrując alejkami można odczuć specyficzny klimat kraju, choćby poprzez woń z Coffeeshop'ów unoszącą się wzdłuż uliczek.

I tutaj taka ciekawostka: cząstka "dam" w nazwie "Amsterdam" oznacza nic innego jak "tama".
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-17-2019, 22:01
martawinko martawinko jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moja mama była w Holandii i również opowiadała mi o Rijksmuseum, ale także o Museum van Gogha oraz o Szlifierni diamentów, która znajduje się w pobliżu tego muzeum. Innym miejscem wartym odwiedzenia jest Vondelpark- piękne miejsce, gdzie można przejść się na spacer
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-20-2019, 10:39
Podszyszkownik

Domyślnie

Teraz sobie przypomniałam, że jest jedno przepiękne, specyficzne miejsce w Holandii: Keukenhof. Jest to ogromny ogród w którym kwitną przeróżne odmiany tulipanów. Wiadomo, że tulipan to symbol Holandii, a sami Holendrzy szczycą się swymi modyfikacjami tego kwiata.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-22-2019, 12:19
jogrza jogrza jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Polecam Efteling, park rozrywki, podobno najstarszy w Europie. Jest tam dużo kolejek górskich np Latający Holender albo Pyton, na które kolejki są niesamowicie długie oraz wiele innych atrakcji, a motywem parku są baśnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-22-2019, 15:12
Podszyszkownik

Domyślnie

Utrecht słynie z bycia miastem studenckim, ponieważ znajduje się tam jeden z najbardziej popularnych Holenderskich uniwesytetów. Miasto jest bardzo ładne, rzeczywiście warto je zwiedzić.

Niestety kilka dni temu doszło w Utrechcie do strzelaniny. Zginęło kilka osób.[*]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-22-2019, 15:16
Podszyszkownik

Domyślnie

Kolejnym miastem, które mogło by Cię zainteresować jest Leiden. Miasto wspaniale zachowane, w którym można odbyć 'podróż w czasie'. Lokuje się tam najstarszy uniwersytet w Holandii na którym studiowali członkowie rodziny królewskiej.

Jednak moim osobistym spostrzeżeniem jest to, iż wszystkie miasteczka Holenderskie wyglądają podobnie przez charakterystyczne zabudowania i strukturę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-22-2019, 18:53
przygodaaga przygodaaga jest offline
Kumotr

Miejscowość: Łódź
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez IgaQin Pokaż post
Osobiście nigdy tam nie byłam, ale moi znajomi polecają Maastricht, znajdujące się na południu Holandii: podobno przepiękne i zabytkowe miasto.
Ja również polecam Maastricht Przepiękne miasto. Miałam okazję tam być w zeszłym roku. Jest jednym ze spokojniejszych miast, mało turystów, więc nie jest tłoczno. Nie jest też stosunkowo dużym miastem więc można je przespcerować w kilka godzin wzdłuż i wszerz. Polecam bardzo
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.