Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-31-2019, 19:43
nliszewska nliszewska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez givemereason Pokaż post
Mieszkałam przez rok w Krakowie i bardzo niewiele wystarczyło, żeby to miasto spadło w moim rankingu praktycznie na sam dół.
Tłumy turystów, fatalne rozwiązania komunikacyjne, powietrze tak zanieczyszczone, że zwłaszcza jesienią/zimą naprawdę boli,
Z tym się zgadzam. Mieszkałam w Krakowie trzy lata i wszystkie te czynniki się odczuwa, ale Kraków jest naprawdę magiczny. Warto, zawsze.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-01-2019, 10:41
beattta beattta jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Kraków jest przepięknym miastem, które naprawdę warto odwiedzić, ale dla mnie jest odrobinę przereklamowany. Turystom na pewno się podoba, ale gdy bywa się tam trochę częściej to w końcu zaczyna się widzieć wiele wad, a zwłaszcza przeszkadza wspomniany już wcześniej smog.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-07-2019, 20:23
jjankowski18 jjankowski18 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja także jestem fanem Krakowa, pomimo wielu wad jest dla mnie jednym z najciekawszych miast w Polsce.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-10-2019, 13:58
Angie98 Angie98 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Kraków to piękne, otwarte na multikulturowość miasto. Pomimo smogu nie zniechęcałabym się do zwiedzenia tego miasta zimą (przecież są maski anty-smogowe!). Na przełomie grudnia i stycznia kilka lat temu miałam okazję podziwiać urok uliczek klimatycznie rozświetlonych świątecznymi lampkami, łańcuchami płatków śnieżnych. Wspaniałe doświadczenie dla duszy wrażliwej na piękno.

A dla fanów Harry'ego Potter'a (których jest wielu), znajduje się w Krakowie znajduje się kawiarnia: "Dziórawy kocioł" - byłam i polecam!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-11-2019, 15:40
IgaQin IgaQin jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Pomimo wielu negatywnych komentarzy, które słyszę na temat Krakowa, dla mnie wciąż pozostaje jednym z ciekawszych miast Polski. Po mojej pierwszej wizycie tam wspomnienie Zamku Wawelskiego (oraz cen biletów haha) długo było żywe. Niesamowicie magiczna była także starówka, którą miałam okazję odwiedzić w Nowy Rok i mimo wielkiego deszczu z wielką radością się po niej przechadzaliśmy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-12-2019, 15:47
martynase martynase jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Na parę dni na pewno warto się wybrać. Lubię Kraków latem, gdy panuje w nim taka przyjemna atmosfera, a wieczorami na Kazimierzu można na żywo posłuchać muzyki klezmerskiej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-12-2019, 19:12
Denver Denver jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Bardzo podoba mi się to miasto. Jak każde inne miasto, w którym byłam. Raczej nie zwracam uwagi na smog lub brzydką architekturę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-13-2019, 08:45
Aga12 Aga12 jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Denver Pokaż post
Bardzo podoba mi się to miasto. Jak każde inne miasto, w którym byłam. Raczej nie zwracam uwagi na smog lub brzydką architekturę.
W każdym mieście można znaleźć urokliwe miejsca, tylko że w jednym zwiedzanie tych miejsc może trwć krócej w innych dłużej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-13-2019, 17:02
wildirishrose wildirishrose jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja uwielbiam wracać do Krakowa, mam wielki sentyment od dzieciństwa, nawet myślałam kiedyś żeby tam zamieszkać, ale odstraszają mnie ilości turystów z całego świata i podejście samych sprzedawców, którzy czasami przesadzają, chcąc skorzystać na wszystkim. Np. chciałam wymienić euro, które akurat mi zostało po wymianie i przelicznik jaki został mi zaproponowany w kilku kantorach mnie wystraszał, 3 zł za euro! W końcu udało mi się znaleźć normalny kantor, ale szukałam dość długo.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-26-2019, 21:09
Querido Querido jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

A mi się wydaje, że jedynym miastem na świecie, które jest przereklamowane, jest Paryż. Bo tylko Paryż jest tak reklamowany. Poza my są tylko bardziej i mniej fajne miasta. Zależy czego ktoś szuka. Mi Kraków odpowiada Mieszkam tu już od czterech lat i na razie nie zmieniam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.