Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-17-2014, 14:33
AleksandraMajka AleksandraMajka jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie Blabla car w Polsce

Czy ktoś z Was miał okazję korzystać z Blabla car właśnie w Polsce? Sama korzystałam z Blabla car za granicą, ale tutaj mam jakiś opór. Jakieś doświadczenia?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-20-2014, 21:16
MichalK MichalK jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez AleksandraMajka Pokaż post
Czy ktoś z Was miał okazję korzystać z Blabla car właśnie w Polsce? Sama korzystałam z Blabla car za granicą, ale tutaj mam jakiś opór. Jakieś doświadczenia?
Korzystałem 3 razy i planuję korzystać w przyszłości . Chociaż rozumiem, że można mieć obawy, nie wiadomo, na kogo się trafi, ale właśnie po to są opinie/uwierzytelnienia/podpinanie fejsa. Do tej pory nie miałem żadnych dziwnych przygód, a jedynie zaoszczędziłem trochę kasy i czasu, jadąc komfortowo z fajnymi ludźmi
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-21-2014, 10:03
grishak grishak jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Widzę, że pomysł przyszedł w końcu do Polski. We Francji jest to bardzo często używany środek transportu wśród młodych ludzi. Podejrzewam, że u nas też szybko się przyjmie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-21-2014, 12:30
vinga19 vinga19 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez AleksandraMajka Pokaż post
Pierwsze słyszę o czymś takim... Może ktoś zdradzić tajemnicę o co dokładnie w tym chodzi?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-21-2014, 14:19
Szypulka Szypulka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez vinga19 Pokaż post
Pierwsze słyszę o czymś takim... Może ktoś zdradzić tajemnicę o co dokładnie w tym chodzi?
Jest stronka internetowa [url]http://www.blablacar.pl/[/url], na której ludzie jadący od Punktu A do punktu B (na przykład Wrocław - Poznań) zamieszczają o tym informację. Powiedzmy, że ty musisz dostać się z Wrocławia do Poznania, ale nie ma pociągów, autobusów lub są za drogie. Wtedy dzwonisz do osoby, która zamieściła ogłoszenie (logować się można przez facebooka) i umawiacie się w konkretnym miejscu o konkretnej porze, umawiacie się na jakąś stawkę (zazwyczaj taniej niż pociągiem) i jedziecie razem zgarniając po drodze inne osoby. On cię wysadza w miejscu, gdzie się umówiliście, płacisz i już

Zdarzyło mi się z tego korzystać późnym wieczorem, kiedy pociągi po 20:00 przestały kursować i szczerze polecam. Kierowcy zwraca się za paliwo, a i Tobie jest szybciej i wygodniej
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-21-2014, 18:44
Koffeina's Avatar
Koffeina Koffeina jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Kraków
Domyślnie

Też jestem nieufna gdy chodzi o tego typu usługi, ale nie uważam z drugiej strony, że sprawdzający się tego typu system za granicą ma nieść więcej zagrożeń akurat w Polsce. Wiem, że to tylko pojedynczy przykład który o niczym nie świadczy, ale mam znajomego który ogłasza się w blablacar i wozi ludzi. Bardzo sobie chwali to, że przejazdy między Lublinem a Krakowem wychodzą mu praktycznie za darmo.
To trochę jak z allegro - ryzyko zawsze jest, ale pozytywne opinie najczęściej wystarczają. Przy czym o nieuczciwych sprzedawcach na tym portalu czasami się słyszy, za to o jakichś makabrycznych historiach z powodu skorzystania z blablacar dotychczas na szczęście nie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-21-2014, 21:17
Zuzahnna Zuzahnna jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Sama jeszcze nie korzystałam, ale jako wprawiony Couch Surfer jestem jak najbardziej za! Moja przyjaciółka wybrała się z Warszawy do Pragi i z powrotem za 70 złotych . Można podróżować niskim kosztem a przy okazji poznać ciekawych ludzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-22-2014, 09:42
gosiagaczynska gosiagaczynska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Raz skorzystałam jadąc z Warszawy do Bielska, ale jechałam wtedy z chlopakiem, sama pewnie troche bym się bała. Było bardzo miło, cały czas rozmawialiśmy bo znaleźliśmy z kierowcą dużo wspólnych tematów. On z kolei mial większe doświadczenie niż my i mówił, że jedyne nieprzyjemne historie jakie przeżył, to tego typu, że z kimś się umówił, a ten nie przyszedł więc przepadło miejsce w samochodzie i trochę czasu - nic mrożącego krew w żyłach
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-22-2014, 15:24
martha15 martha15 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Uwielbiam BlaBla! Używam baaardzo często. Ostatnio wybrałam się z chłopakiem na weekend do Pragi i pojechaliśmy moim samochodem. Jechały z nami 3 osoby z BlaBla i dołożyły się do paliwa (gaz). W efekcie końcowym ja z chłopakiem jechaliśmy za darmo, bo gaz jest tani i ich składka wystarczyła całkowicie na dojazd do Pragi. Idealnie jechać własnym komfortowym autem i nie płacić za paliwo Dodatkowo można poznać super osoby, czasem rodzą się naprawdę ciekawe rozmowy w aucie. Ale należy też uszanować, kiedy ktoś rozmawiać nie chce, ma prawo
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-22-2014, 16:39
magda92 magda92 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeszcze nie korzystałam z BlaBla car, natomiast moi znajomi bardzo sobie to chwalą. W bardzo łatwy sposób można zaoszczędzić ale też poznać ciekawe osoby.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.