Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-24-2012, 15:06
dafne7 dafne7 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez catalina Pokaż post
Macie rację Sagrada Familia jest zdecydowanie przereklamowana.Troszczę się rozczarowałam jak ją zobaczyłam.
Mnie Sagrada Familia zachwyciła właśnie tym, że wygląda całkiem inaczej na zdjęciach, a inaczej na żywo. Robi się przez to taka nieuchwytna, jak nieuchwytny jest geniusz Gaudiego wyrażony w tym projekcie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-25-2012, 22:33
papillon papillon jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja z kolei zakochałam się w Barcelonie! Być może dlatego, że niestety nie miałam okazji zwiedzić innych miast Hiszpanii (a szkoda) albo dzięki temu, że byłam tam poza sezonem turystycznym. Nie mówiac już o fakcie, że w lutym w Hiszpanii mogłam poczuć prawdziwą wiosnę, a gdzieś daleko w Polsce wciąż leżały tony śniegu za to mocno rozczarował mnie Park Güell, spodziewałam się cudów jak z bajki, a trafiłam na chmarę ludzi i obszerny park, który był kiepsko oznakowany i w którym nietrudno było się zgubić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-15-2012, 00:36
KasiaT KasiaT jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ktoś dobrze tu zauważył, że to jednak bardzo subiektywne odczucia. Mi Barcelona też wydaje się przereklamowana i przesycona turystami. Za to meczet w Cordobie zrobił na mnie gigantyczne wrażenie i nie chciałam stamtąd wyjść. Całkowicie i nieuleczalnie zakochałam się w Sevilli, chociaż co do "ciemnych miejsc" trochę się zgadzam, wracałam z uczelni rowerem przez Poligono Sur, przy samych Las Tres Mil, czyli najgorszej dzielnicy Sevilli i przyznam, że po zmroku trochę z duszą na ramieniu, choć w zasadzie nigdy nie miałam powodu.
Salamanka mnie nie zawiodła, choć wydała mi się strasznie mała jak na tak sławione miasto. Avila była warta zobaczenia, ale nie zrobiła na mnie takiego wrażenia, na jakie się nastawiałam, może dlatego, że mury widziałam w dzień, a na zdjęciach widziałam podświetlone w nocy. Jeszcze może Escorial,w stosunku do tego, ile się naczytałam, też nie powalił na kolana.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-29-2013, 13:25
martynalaskus martynalaskus jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zgadzam się całkowicie z przedmówcami. Sagrada Familia to miejsce warte zobaczenia ale zdecydowanie mit Barcelony przy ogromie przepięknych miejsc w Hiszpanii to raczej KIT niż HIT.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-31-2013, 12:16
vainilla vainilla jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie wierzę w to co czytam - cała Barcelona jest przecież cudowna!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-03-2013, 23:08
Dusky Dusky jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mnie najbardziej rozczarował Kadyks

Może dlatego, że przed wyjazdem naoglądałam się pieknych zdjęć zachodów słońc, bielonych domków itp.itd a to miasto jest po prostu tak nieziemsko NUDNE, że będąc tam 3 dni już naprawdę po pierwszym dniu nie było co robić więcej tylko przejść się na plażę i tak spędzić dzień. Ponadto miałam chyba jakiegoś pecha, bo w supermarkecie kupiłam chleb z sierścią szczura...

Co do Barcelony to współczuję tym, którzy nastawili się na to miasto oglądając przewodniki. Dla mnie jego urok jest nie do opisania! Uwielbiam jego kosmpolityzm połączony z leniwością plaż i krętych ścieżek w drodze do Guell. Choć w samej Barcelonie najgorsze wrażenie zrobił na mnie właśnie Parque Guell. Architektura Gaudiego jest tam znikoma a chodzenie po "chaszczach" wydało mi się trochę nużące, choć na szczęście widok z punktów obserwacyjnych zrekompensował ten zawód Jedna jednak rzecz absolutnie nie dyskredytuje całego miasta! Warto przejść się pieszo wzdłuż i wszerz, a nie tylko na Ramble.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-04-2013, 14:14
Aleksandra24 Aleksandra24 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zgadzam się z przedmówcą, Barcelona jest niesamowita, klimatyczna i artystyczna. Ale jak do każdego turystycznego miasta najlepiej jest się tam wybrać poza sezonem, i najlepiej w towarzystwie kogoś kto miasto zna i tam mieszka. W Barcelonie jest dużo modernistycznych budynków które są warte zobaczenia, a przewodniki o nich nie piszą. A urok kawiarni, barów i wszelkich knajpek jest po prostu nie do porównania. Byłam w wielu hiszpańskich miastach i wiele razy w Barcelonie. Ani razu jeszcze się nie rozczarowałam. Za to uliczki Toledo doprowadzają mnie do klaustrofobii i szału, choć to piękne miasteczko.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-03-2013, 20:50
AGDOS AGDOS jest offline
Kumotr

Domyślnie

Alhambra, mimo całej mojej miłości dla Granady, uważam, że ten zabytek jest mocno przereklamowany. Szczególnie jeśli ktoś widział wcześniej obiekt podobnej kategorii jak np Alcazar de Sevilla, będzie rozczarowany.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-04-2013, 10:55
Malwus007 Malwus007 jest offline
Podszyszkownik

Talking

[quote=Dusky;266269]Mnie najbardziej rozczarował Kadyks

Może dlatego, że przed wyjazdem naoglądałam się pieknych zdjęć zachodów słońc, bielonych domków itp.itd a to miasto jest po prostu tak nieziemsko NUDNE, że będąc tam 3 dni już naprawdę po pierwszym dniu nie było co robić więcej tylko przejść się na plażę i tak spędzić dzień. Ponadto miałam chyba jakiegoś pecha, bo w supermarkecie kupiłam chleb z sierścią szczura...

Szczura nie jadłam, ale mnie również Kadyks nie powalił na kolana, obeszłam to miasto w 2 godziny i ruszyłam w dalszą drogę :-)
Co do Barcelony, uważam, ze jest piękna i ma swój klimat. może i nie taki "hiszpański" jak Andaluzja, ale swój własny "barceloński" klimat.
Mnie rozczarowała Malaga i Alicante - niby odległe od siebie, ale to dwa typowo portowe miasta.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-05-2013, 02:19
voila voila jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja inaczej wyobrazalam sobie La Rambla i katedre w Kordobie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.