Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Nauka języka obcego
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-14-2017, 19:15
Gladys_Dreams's Avatar
Gladys_Dreams Gladys_Dreams jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Czasami z jednej strony bardzo mnie dziwi, kiedy moi rówieśnicy z wczesnych lat szkolnych po X latach wspólnej nauki języka ciągle mówią, że mają poziom podstawowy albo "nic nie umieją", ale z innej strony, już w czasie studiów zrozumiałam, że jednak trzeba mieć coś z tego "językowca" aby dobrze i szybko załapać o co chodzi. Może ci ludzie po prostu są w czymś innym lepsi
Ja się uczę angielskiego 11 lat szkoły+ 3 lata studiów + już ze dwa lata własnego rozwoju
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-20-2017, 13:07
patryk.sobczak patryk.sobczak jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Gladys_Dreams Pokaż post
Czasami z jednej strony bardzo mnie dziwi, kiedy moi rówieśnicy z wczesnych lat szkolnych po X latach wspólnej nauki języka ciągle mówią, że mają poziom podstawowy albo "nic nie umieją", ale z innej strony, już w czasie studiów zrozumiałam, że jednak trzeba mieć coś z tego "językowca" aby dobrze i szybko załapać o co chodzi. Może ci ludzie po prostu są w czymś innym lepsi
Ja się uczę angielskiego 11 lat szkoły+ 3 lata studiów + już ze dwa lata własnego rozwoju
Moim zdaniem nie chodzi o posiadanie czegoś z językowca, ale raczej o używanie języka do własnych celów jak na przykład komunikowanie się z osobami zza granicy przez Internet. Jeśli nauka języka kończy się na odsiedzeniu 45 minut w klasie tylko po to, aby mieć obecność i ewentualnemu pouczeniu się słówek aby zdać klasówkę, to efekty nigdy nie będą widoczne. Wiem doskonale, ponieważ w gimnazjum przez dwa lata "uczyłem" się w ten sposób języka niemieckiego i w dniu dzisiejszym miałbym problem się chociażby przedstawić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.