Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-17-2019, 06:08
Anisa Anisa jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Nie lubię gier komputerowych, więc ta forma nauki do mnie nie przemawia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-17-2019, 13:23
jogrza jogrza jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Czemu nie? Każdy kontakt z językiem jest dobrym sposobem na naukę, a grając w gry jest on w miarę aktywny. Oczywiście, nie powinien być to jedyny sposób, ale poprzez gry można poznać ciekawe słownictwo.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-18-2019, 20:05
Micx Micx jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Gry tak jak filmy i muzyka są doskonałym sposobem na naukę języka. Nawet lepszym ponieważ są bardziej interaktywne niż np książki. Choć to zależy od tego w jakie gry. Z RPG się nauczymy ale z FPS już niekoniecznie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-21-2019, 07:56
SzymanskaS SzymanskaS jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jako dziecko grałam w dużo gier komputerowych i sporą część słownictwa załapałam właśnie z nich także jestem zdania, że są dobrym sposobem na naukę języka. Każdy jest dobry.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-23-2019, 20:28
atomicplum's Avatar
atomicplum atomicplum jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: olsztyn
Domyślnie

angielski dubbing w grze + angielskie napisy to najlepsza forma przyswajania języka imo. często nawet nie byłam świadoma ile zapamiętywałam dopóki ktoś mnie nie zapytał 'skąd znasz takie słowa?' gdy trzeba było coś napisać albo przetłumaczyć. ano z gier
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-27-2019, 22:48
martawinko martawinko jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zdecydowanie jest to dobry sposób na naukę języka. W większości gier językiem wiodącym jest angielski, są też umieszczane napisy. Jest to jeden z najprzyjemniejszych sposobów na poznanie nowych słów no i można się dużo osłuchać. Szczególnie jest to świetny pomysł dla dzieci. Podobnie jest z serialami, które oglądamy z napisami: równie efektywne i przyjemne
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-27-2019, 23:46
Angie98 Angie98 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cześć! Myślę, że to prosty sposób na rozbudowanie swojego zasobu słownictwa w danym języku. Moja przyjaciółka po zakończeniu szkoły średniej zaczęła grać w grę w której występowały dialogi w języku angielskim i właśnie poprzez ten codzienny, tak więc nie tyle intensywny, co systematyczny kontakt z językiem, nabrała pewności co do swoich umiejętności, a pondato zapamiętała wiele nowych słów rozumiejąc ich znaczenie z kontekstu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-04-2019, 13:13
yodde yodde jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moim zdaniem jest to połączenie miłego z pożytecznym. Nie oszukujmy się, że jest to jakoś bardzo wydajne, ale wydaje mi się, że obcowanie z językiem obojętnie w jaki sposób jest czymś pozytywnym i rozwijającym.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-19-2019, 12:39
Toroteija Toroteija jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moim zdaniem gry komputerowe mogą być świetnym sposobem na naukę języka obcego, w szczególności pod względem wzbogacania słownictwa. Przykładowo spośród słówek występujących w grach RPG wielu nie używa się na co dzień, nie widuje się w większości artykułów itp., więc w normalnych okolicznościach nie byłoby łatwo się na nie natknąć, a dzięki grom można poznać takie rzadko spotykane słówka wraz z przykładowym użyciem, w pewnym kontekście, który ułatwi zapamiętanie znaczenia. Sama niektóre angielskie słówka znam wyłącznie z zadań w WoW-ie i gdyby nie ta gra, nawet nie przyszłoby mi do głowy szukać takich specyficznych określeń w słowniku. Poprzez gry można również polepszyć znajomość niektórych kwestii gramatycznych, jak np. tworzenie form grzecznościowych. Z kolei różne wersje językowe gier można wykorzystać do ćwiczeń tłumaczeniowych.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.