Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-01-2017, 22:22
Agata Stolarczyk Agata Stolarczyk jest offline
Kumotr

Domyślnie Brytyjscy piosenkarze z amerykańskim akcentem

Zauważyłam jakiś czas temu, że są piosenkarze z Wielkiej Brytanii, którzy w wywiadach mają typowy brytyjski akcent, natomiast w swoich piosenkach brzmią jak Amerykańscy wokaliści. Jak myślicie, skąd to się bierze?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-01-2017, 22:35
zielanka zielanka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Też to zauważyłam. Pewnie Brytyjczycy zlecili jakieś badania które wykazały, że Amerykanie nie zrozumieją brytyjskiego akcentu więc chcąc sprzedawać płyty w USA muszą śpiewać po "amerykańsku" :-)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-03-2017, 08:29
wierzba1195 wierzba1195 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Kiedyś oglądałam wywiad z jakimś brytyjskim zespolem, niestety nie pamiętam jakim. Zostało im zadanie wlaśnie to pytanie, dlaczego tak wiele brytyjskich zespołów śpiewa z amerykańkim akcentem. Odpowiedzieli, że po prostu brzmi to lepiej i melodyjniej i że gdyby śpiewali z brytyjskim akcentem brzmialoby to dziwnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-03-2017, 15:03
wkowalik wkowalik jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

To prawda, że amerykański akcent dla większości ludzi brzmi przyjemniej, szczególnie w muzyce. Ale ja uwielbiam ten brytyjski i bardzo mnie cieszy, jak słyszę go w piosenkach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-05-2017, 16:22
marcin26 marcin26 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nawet BBC poczyniło badania w tym kierunku i okazuje się, że wiele jest takich aktorów, którzy albo naśladują amerykański akcent w perfekcyjny sposób, albo mają ów akcent we krwi.
Bardzo ciekawy artykuł z przykładami filmowymi: [url]http://www.bbcamerica.com/anglophenia/2015/08/five-great-british-actors-whove-nailed-an-american-accent[/url]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-15-2017, 12:21
ewamewa ewamewa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wydaje mi się, ze amerykański akcent jest bardziej płynny i być może dlatego łatwiejszy do śpiewania. Brytyjczykom łatwiej jest naśladować amerykański akcent niż vice versa (Amerykanie brytyjski) dlatego, ze od małego obcują z amerykańską pop kultura (większość filmów czy kreskówek nie jest przecież dubbingowana jeszcze raz z innym akcentem, skoro teoretycznie to ten sam język ).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-15-2017, 14:47
Łukasz_B Łukasz_B jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę,że to chwyt marketingowy. Pewnie ponad połowa Amerykanów nie zrozumiała by typowego brytyjskiego akcentu

Za przykład posłużę się zespołem z lat 90, East 17.
Porównajcie ich dość płynny język "śpiewany", a następnie jakikolwiek wywiad z członkami zespołu (np. na Youtube).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-15-2017, 15:45
Pronia Pronia jest offline
Kumotr

Miejscowość: Legnica
Domyślnie

A może brytyjski akcent jest zbyt "posh" dla piosenek pop a dla utworów rock byłby śmieszny
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-05-2021, 06:00
Hikari Hikari jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

A ja właśnie uważam, że gdyby wszyscy anglofoni śpiewali piosenki z tym brytyjskim akcentem to byłyby ładniejsze.
Ale fakt, amerykański jest bardziej melodyjny i taki lżejszy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.